Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone ve iPad’de Ebeveyn Denetimi

iPhone ve iPad’de Ebeveyn Denetimi

Iphone-Ve-Ipadde-Ebeveyn-Denetimi.jpg

iPhone ve iPad’de Ebeveyn Denetimi, Apple’ın iOS ekosisteminde bulunan iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için denetimleri yer alıyor. Peki çocuğunuzun iPhone, iPad veya iPod touch’ında ebeveyn denetimlerini kullanmayı biliyor musunuz? İşte sırasıyla yapmanız gerekenler.

iPhone ve iPad’de Ebeveyn Denetimi, Ekran Süresin’deki İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları’nı kullanarak çocuğunuzun aygıtındaki belirli uygulama ve özellikleri engelleyebilir veya sınırlayabilirsiniz. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızdaki uygunsuz içerik, satın alma işlemleri, indirmeler ve gizlilik ayarlarını da sınırlayabilirsiniz.

İçerik ve Gizlilik Sınırlamalarını Ayarlama

 1. Ayarlar’a gidip Ekran Süresi’ne dokunun. Sürdür’e dokunun, ardından “Aygıtım” veya “Çocuğumun Aygıtı” seçeneklerinden birini belirleyin.
 2. Ebeveyn veya vasi konumundaysanız ve ailenin bir başka üyesinin ayarlarınızı değiştirmesini engellemek istiyorsanız Ekran Süresi Parolasını Kullan’a dokunarak bir parola oluşturun. Ardından parolayı yeniden girerek onaylayın.
 3.  Ekran Süresi’ni çocuğunuzun aygıtında ayarlıyorsanız Ebeveyn Parolası bölümüne gelene kadar istemleri izleyin ve bir parola girin. Parolayı yeniden girerek onaylayın.
 4.  İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları’na dokunun. İstenirse parolanızı girin, ardından İçerik ve Gizlilik’i açın.
 5. Aygıtınızın kilidini açmak için kullandığınız paroladan farklı bir parola seçtiğinizden emin olun. Çocuğunuzun aygıtında parolayı değiştirmek veya kapatmak için Ayarlar > Ekran Süresi > “çocuğumun adı” öğesine dokunun. Ardından Ekran Süresi Parolasını Değiştir veya Ekran Süresi Parolasını Kapat’a dokunun ve Face ID, Touch ID ya da aygıt parolanız ile değişikliği doğrulayın.

Satın Alma İşlemlerini Engelleme

Çocuğunuzun uygulama yüklemesini veya silmesini, uygulama içi satın alma işlemleri gerçekleştirmesini ve daha fazlasını da engelleyebilirsiniz. iTunes ve App Store’dan satın alma ve indirme işlemlerini engellemek için şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Ayarlar’a gidip Ekran Süresi’ne dokunun.
 • İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları’na dokunun. İstenirse parolanızı girin.
 • iTunes ve App Store Satın Alımları’na dokunun.
  Bir ayar seçip İzin Verme olarak ayarlayın.
  Ayrıca, iTunes ve App Store veya Book Store’dan yapılacak ek satın alma işlemlerinde kullanılan parola ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. 1-3 arasındaki adımları uygulayın, ardından Her Zaman Gereksin veya Hiç Gerekmesin’i seçin.

İlginizi Çekebilir: Oppo Reno 4 Özellikleri

Uygunsuz İçerikleri Engelleme

Uygunsuz içerikli müziklerin çalınmasını ve belirli derecelendirmelere sahip filmlerin veya TV şovlarının oynatılmasını da engelleyebilirsiniz. Uygulamaların da, sınırlamalarıyla ayarlanabilecek derecelendirmeleri vardır.

Uygunsuz içerikleri sınırlamak için şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Ayarlar gidip Ekran Süresi dokunun.
 • İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları ardından İçerik Sınırlama dokunun.
 • İzin Verilen Mağaza İçeriğinin altında her bir özellik veya ayar için istediğiniz seçeneği belirleyin.
 • Derecelendirme: Belirli bir ülke veya bölgeye yönelik uygun içerik derecelendirmelerini otomatik olarak uygulamak için derecelendirmeler bölümünde söz konusu ülke ya da bölgeyi seçin
 • Müzik, Podcast News: Uygunsuz içerikli müzik, video klip, podcast ve haberlerin çalınmasını veya oynatılmasını engelleyin
 • Müzik Profili ve Gönderi: Dinlediklerinizin arkadaşlarınızla paylaşılmasını ve arkadaşlarınızın dinlediklerinin görünmesini engelleyin
 • Filmler: Belirli derecelendirmelere sahip filmleri engelleyin
 • TV şovları: Belirli derecelendirmelere sahip TV şovlarını engelleyin
 • Kitaplar: Belirli derecelendirmelere sahip içerikleri engelleyin
 • Uygulamalar: Belirli derecelendirmelere sahip uygulamaları engelleyin

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPad ebeveyn denetimi , iOS ebeveyn denetimi , iphone ebeveyn kontrolü , iphone ebeveyn denetimi , iPad ebeveyn kontrolü.