Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Verilerini Yeni iPhone Aktarma

iPhone Verilerini Yeni iPhone Aktarma

Iphone Verilerini Yeni Iphone Aktarma

iPhone Verilerini Yeni iPhone Aktarma , peki bu işlemi nasıl yapacağız ? Kişileri, fotoğrafları, ayarları, parolaları ve diğer tüm verilerinizin sorunsuz bir şekilde diğer cihaza aktarılabilmesi için eski iPhone’dan yenisine nasıl geçmeliyiz?

Bu işlemin farklı yöntemlerini, birkaç geçiş ipucunu ve bu makalede adım adım geçiş kılavuzunu paylaşıyoruz. Yeni bir iPhone’a geçerken bu makalenin aklımızda ve elimizde olmasına izin verin.

Eski iPhone’dan Yeni iPhone’a Nasıl Geçilir?

iPhone Verilerini Yeni iPhone Aktarma Geçiş yapmanın 2 yolu vardır: iCloud veya iTunes ile. En kolay ve risksiz şey iCloud ile geçiş yapmaktır. Bununla birlikte, internet erişimi, hız ve kota sorunları söz konusu olduğunda, bazen iTunes’a geçmek iyi bir alternatif olabilir.

Bu durumda, bazı ayrıntılara dikkat etmezsek, veri kaybı veya taşıma işleminden sonra bize çok fazla iş verebilecek durumlar olabilir.

Her iki geçiş yönteminin ayrıntılarını aşağıdan görebilirsiniz;

Veri Aktarma

iCloud ile Eski iPhone’dan Yeni iPhone’a Veri Aktarma

Genellikle iCloud’u kullanarak aktarmayı tercih ediliyor. Apple’ın çevrimiçi hizmeti iCloud ile iPhone’umuzu yedekleyebilir ve tüm verilerimizi yeni bir iPhone’a kolayca aktarabiliriz.

1. Yedekleme

Ancak geçiş yapmadan önce 2 konuya dikkat etmemiz gerekiyor:

 1. En son alınan yedek tarihi
 2. iCloud’da yeterli boş alan olup olmadığı

Eğer son alınan yedek tarihi çok eski ise Ayarlar > iCloud > Yedekleme içerisinden “Şimdi Yedekle” butonuna tıklayarak yeni bir yedekleme başlatabilirsiniz.

Iphone Yedekleme

Yeni bir yedek almak için cihazımızın Wi-Fi bağlı olması ve mümkünse şarjın durdurulması bu işlemin en kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, zamanınızın, internet erişiminizin ve enerjinizin olduğu bir durumda yapmak en iyisidir.

İlginizi Çekebilir: Numara Hangi Operatöre Ait Öğrenme

Iphone Yedekleme 1

iCloud yeterli boş alan yoksa, yedekleme tamamlanmamış olabilir. Bu durumda iCloud kapasitemizi artırmamız ve yedekleme işlemini yeniden başlatmamız gerekir. İlk başta pahalı gibi görünse de, aslında verilerin her gün otomatik olarak yedeklenmesi ve cihazımızda bir şey olsa bile verilerimizin güvenli hale getirilmesi daha değerlidir.

iCloud kapasiteleri ve ücretleri:

 • 5GB: ücretsiz
 • 50GB: 2,99 TL
 • 200GB: 7,99 TL
 • 1TB: 29,99 TL
 • 2TB: 59,99 TL

2. Yeni Cihaza Yedeğin Geri Yükleme

 1. Yeni cihazımızı açıyoruz. “Merhaba” ekranı karşımıza çıktıktan sonra cihazımızı ayarlamaya başlıyoruz.
 2. Wi-Fi seçimini yaptıktan sonra karşımıza yeni bir cihaz olarak mı yoksa bir yedeklemeden geri yüklemek istediğimizi soran ekrana geliyoruz.
 3. Bu ekranda bir iCloud yedeklemesinden geri yükleme seçeneğini seçiyoruz.
 4. iCloud erişmek için Apple ID ve şifremizi yazıyoruz.
 5. Karşımıza iCloud yedekleri çıktığında en güncel yedeklemeyi seçiyoruz.
 6. Eğer cihazımızda farklı Apple ID yüklenmiş uygulamalar varsa diğer Apple ID bilgilerini de yazmamız gerekebilir.
 7. Geri yükleme işlemi başlıyor.

Eski Iphoneden Yeni Iphone Veri Aktarma 2

Geri yükleme devam ederken yine yedeklemede olduğu gibi Wi-Fi ve şarja bağlı kalmakta fayda var. Bu sayede tüm verilerimiz, ayarlar, uygulamalar ve fotoğraflarımız en kısa sürede geri yükleniyor.

NOT: Eğer yeni cihazımızın “Merhaba” ekranını geçtiysek Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm “İçerikleri ve Ayarları Sil” seçimini yaparak tekrar bu ekrana getirebiliyoruz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; eski iphone daki verileri yeni iphone aktarma , verileri yeni iphone aktarma , iphone verileri yeni telefona aktarma.