Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone veya iPad Youtube Videoları Nasıl Engellenir

iPhone veya iPad Youtube Videoları Nasıl Engellenir

Iphone Veya Ipad Youtube Videoları Nasıl Engellenir

iPhone veya iPad Youtube Videoları Nasıl Engellenir, YouTube renkli dünyası ile otizmli çocuklar için ilgi çekici bir platform olabilir, ancak aynı zamanda çocuğun zarar görebileceği ve takıntılı olabileceği birçok içeriği de kapsar. Çocuğunuzun YouTube erişimini ortadan kaldırmak istiyorsanız, bunu aşağıda adım adım gösterildiği gibi kolayca yapabilirsiniz.

Yaparak Youtube Reklamlarını Engelleme

Jailbreak yapmak Apple mobil işletim sistemleri ile ilgili bir işlemdir. Bu, Apple’ın normal olarak işlemesine izin vermediği dosyalara erişim izni verme işlemidir.

 1. Jailbreak, iOS cihazınız için resmi olmayan bir uygulama ekliyor. Örneğin, Cydia programı ile
 2. Apple Store’da bulamayacağınız birçok uygulama ve birçok uygulama indirebilirsiniz. Bu şekilde, iOS cihazınız, jailbreak olmayan telefonlara göre sınırsız olanaklara sahip olabilir.

iPhone veya iPad Youtube Videoları Nasıl Engellenir

Jailbreak’nin ana yararı, Apple tarafından onaylanmamış olması, parti uygulamalarına erişmesine izin verilmemesidir. Bu şekilde binlerce uygulama var. Çeşitli nedenlerle, Apple bu uygulamalara erişimi engelliyor. Örneğin, Apple genel kitlenin iPhone simgelerini değiştirmesine izin vermez. Jailbreak topluluğu sayesinde iPhone’unuzun görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz. Örneğin, bu amaçla oluşturulan “WinterBoard” uygulamasını kullanabilirsiniz. Dahası, jailbreak ince ayarlara, modlara ve uzantılara erişmenizi sağlar. Bunlar basit uygulamalar değil. Bunlar iOS kullanarak cihazınız için birçok ek özellik getirir. Örneğin, “beş Simge Değiştirici” iPhone’unuzda normalde 4 simge kullanabileceğiniz 5 simge kullanmanızı sağlar.Birçok kişi farklı amaçlarla iOS cihazlarına jailbreak yapıyor.

Jailbreak Yapmak Yasal Mı?

Jailbreak tamamen yasaldır. Apple bunu bir kullanım ihlali olarak görüyor. Temmuz 2010’dan bu zamana kadar tüm dünya jailbreak’tir. Satın alma hakkına sahip olduğunuz cihazınıza yüklediğiniz, işletmenizden hiçbiri değildir.

Yapmak Cihazı Garanti Kapsamından Çıkarır Mı?

Apple doğal olarak jailbreak istemiyor. Bu yüzden jailbreak telefonları garantiden çıkarabilir. Ancak telefonunuza zaten yüklediğiniz jailbreak uygulamalarını silerek cihazınızı yepyeni bir iPhone’a dönüştürebilirsiniz. Bu yüzden fabrika ayarlarına geri dönün.

Yaparak Youtube Reklamlarını Engelleme

Iphone Veya Ipad Youtube Videoları Nasıl Engellenir

Jailbreak henüz iOS 12 için yayınlanmadı, ancak jailbreak, iOS 11.4’e kadar yayınlandı. iOS sürümünüz buna uyuyorsa, Electra‘yı jailbreak yapabilirsiniz. Jailbreak ile birlikte gelen Cydia uygulama mağazasında bulunan Youtube ++ uygulamasını indirin. Bu uygulamada isterseniz videoları indirebilir veya reklamları engelleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

 Yapmadan Youtube Reklamlarını Engellemek

Jailbreak bu yöntemden daha güvenli bir yöntemdir. Güvenilir bir topluluk tarafından desteklenen jailbreak sürümünü yaparsanız, herhangi bir sorun yaşamanız olası değildir. “Reddit Jailbreak Topluluğu” size bu konuda yardımcı olacaktır. iOS 12 kullanıcılarının jailbreak yapması mümkün değildir. Ancak TutuApp adlı bir uygulama ile Youtube ++ yüklemek mümkündür. TutuApp açık kaynaklı bir uygulama değildir. Yani % 100 güvenilir bir yöntem değil.

YouTube İçin Cercube 4 Kullanarak Reklamları Engelleme

YouTube için Cercube 4 de Youtube ++ ile benzer bir uygulamadır. Birçok iOS kullanıcısı tarafından Youtube ++ için tercih edil bir uyengulamadır. Bu uygulama ile Cydia Impactor yüklüyorsunuz.

Safari Üzerinden Youtube Videolarını Engellemek

Orijinal Youtube uygulamasındaki reklamları engellemek mümkün değildir. Ancak web tarayıcıları üzerinden reklam yayınlamayı engellemek kolaydır.

İlk olarak AppStore‘da bulunan reklam engelleyici uygulamalarına bakalım:

 1. AppStore uygulamasını açın.
 2. Arama kutusuna “Reklam Engelleyici” yazın.
 3. Bu aramadaki gelen uygulamalardan ve tarayıcılardan “Mobil Reklam Engelleyici” yazanı seçin.
 4. Uygulamayı indirin.
 5. Ayarlar> Safari> içerik engelleyiciler’e gidin.
 6. 3 seçenek gelecek. Hepsini Yeşil’e taşı.

Reklam engelleyiciyi ayarladınız. Artık Safari’de reklam görmeyeceksiniz. Safari’de Youtube videoları izlerseniz, reklam alamazsınız. Bu nedenle;

 1. Safari uygulamasını açın.
 2. Arama bölümüne “Youtube” yazın.
 3. “Youtube.com” yazan sonucu tıklayın. Bu aşamada “youtube uygulamasında aç” ı tıklamayın.
 4. Artık siteden arama yaparak istediğiniz videoyu izleyebilirsiniz. Reklam gerektirir.
 5. Opera tarayıcısı ile youtube videolarını engelleyebilirsiniz.
 6. Mozilla web tarayıcısı kullanarak, reklam engelleme eklentisi yükleyip, youtube reklamlarını engelleyebilirsiniz.
 7. Aloha Web Browser kullanabilirsiniz

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; youtube kanal engelleme nasıl yapılır , iOS Youtube reklam ENGELLEME 2020
iPad Youtube engelleme , iOS reklam engelleme 2020 , iPhone Youtube reklam engelleme 2020 , Laptoptan Youtube nasıl engellenir
Youtube engelleme programı , Çocuğumun Youtube girmesini nasıl engellenir.