Iphone Whatsapp Goruntulu Aramada Ses Gitmiyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone WhatsApp Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor

iPhone WhatsApp Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor Bazı cihazların genel bir donanım sorunu var, diğerleri ise bir yazılım sorunu var. Whatsapp görüntülü arama yazılımı sorununda gelmiyor mu? Evet, çoğunlukla bu nedenle ses yok ya da ses yok.

Bu hataya neyin sebep olduğu açık değildir. IOS yazılımı ile whatsapp uyumsuzluğu görülür. Skype veya ınstagram görüntülü görüşme gibi ses giderken bu sorun çoğunlukla WhatsApp görülür. Sorun sadece Apple iPhone telefonlarında görülmüyor. LG, Samsung, Huawei ve diğer Android cihazlarda görülebilir.

WhatsApp Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor Çözümü

 • İlk öneri WhatsApp sesli arama yapılması Yani görüntülü arama yapmadan denenmesi.
 • Kulaklık kullanarak görüntülü arama yapılması.
 • Başka internet ağlarıyla denenmesi.
 • Tarih ayarı yanlış olabilir.
 • Başka bir WhatsApp hesabını deneyiniz. Sim kartı takmadan SMS doğrulamasıyla kullanılabilir.
 • Telefonun yedeğinin alınıp sıfırdan yazılım atılması.
 • WhatsApp iletişim mail adresine bir e-postayla durumunuzu anlatmanız.

iPhone WhatsApp Görüntülü Aramada Ses Sorunu

iPhone mikrofon sorunu: FaceTime normal aramaları veya Siri komutlarını anlamazsa bu sorunu anlayacaksınız. Diğer kişi çağrılarınız sırasında sesinizi duymazsa, Siri komutu anlamadığını veya kaydedilen sesi dinlerken hiçbir şey duymuyorsanız, bir mikrofon sorununuz olduğunu söylüyor. Burada telefonun mikrofonunu test etmeniz gerekiyor. ıphone’da birden fazla mikrofon var.

İlginizi Çekebilir: iPhone Mikrofon Soketi Değişimi

Mikrofon testleri: telefonun alt kısmında bir birincil mikrofon var. Bu mikrofonu test etmek istiyorsanız, sesli notları açın ve kayıt simgesine basın. O zaman mikrofona bir şey söyle ve kaydettiğin şeyi dinle. Burada sesini açıkça duymalısın. Sesi duyamıyorsanız, mikrofonunuzda bir sorun var.

Whatsapp Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor

Ön mikrofonu test etmek için ön kamerayı kullanmanız gerekir. Ön kamerayı kullanarak bir video çekin. Ama bu videoda konuşmalısın. Resimde bozulma yoksa ve videoyu izlerken sesi duyamıyorsanız, ön mikrofonunuz arızalıdır.

Bazen, telefondaki mikrofonlar kir nedeniyle tıkanır ve bu da ses ile ilgili sorunlara neden olur. Bu gibi durumlarda, mikrofon soketlerine dikkat edin. Konuşma sırasında mikrofonun kapalı olmadığından emin olun, yani parmağınız mikrofonda değildir. Telefondaki mikrofonları engelleyen bir kapak veya Ekran koruyucusu gibi şeyler varsa, onu çıkarmalısınız.

iPhone Mikrofonları

İPhone 6’dan sonra, iPhone akıllı telefonlar için birden fazla mikrofon kullanıldı. genllikle hepimizin bildiği mikrofon, cihazın hemen altındaki mikrofondu. Bununla birlikte, ön kameranın hemen yanında etkinleştirilen başka bir mikrofon telefonlara entegre edildi.

Zamanla, arka kameranın yanında bir mikrofon eklendi. aslında, alt mikrofon sayısı iki katına çıktı. Bunu ilk Defa duymuş olabilirsiniz, ancak en iyi modeller toplam dört mikrofon kullanır.

 • Alt mikrofonlar (2 adet)
 • Müşteri / ön mikrofon
 • geri kamera mikrofon
 • Telefonunuzun yazılımı güncel  olmasına rağmen, yukarıdaki mikrofonlardan herhangi biri çalışmazsa, bunun nedeni bir donanım sorunudur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ios whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor , iphone whatsapp görüntülü aramada zil sesi gelmiyor , iphone whatsapp görüntülü arama zil sesi gelmiyor , iphone whatsapp görüntülü arama bildirim sesi gelmiyor , whatsapp görüntülü  arama ses gitmiyor ios , whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor iphone , whatsapp görüntülü arama ses gitmiyor iphone , iphone whatsapp görüntülü konuşma ses gitmiyor , iphone da whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor , whatsapp görüntülü konuşma ses gitmiyor iphone

iPhone WhatsApp Aramada Ses Gitmiyor

Telefonunuzu yeniden başlatın ve bir güncelleme olarak en son sürüme sahip olup olmadığını kontrol edin. Güncellemeler yapılmadığı için bazen bu tür sorunlarla karşılaşılabilir. Hala sorunlarınız varsa, telefonunuzu uzman bir garaja götürmelisiniz. iPhone WhatsApp Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor

WhatsApp görüntülü görüşme için ses gelmiyor, iOS dosyasını bilgisayarınıza indirin ve yazılımı iTunes ile manuel olarak yükleyin. Whatsapp bir video aramasında gelmiyor iPhone 5s daha yaygındır. iPhone 6, 6s ve Plus modelleri de görüldü. Ancak iPhone 7, iPhone 8, iPhone XS ve iPhone x modelleri için net değil.

NOT: Yukarıdaki adımları denedikten sonra sorun halen devam ediyorsa telefonunuzun mikrofon kısmı değişmesi gereklidir. Aşağıdaki linke tıklayarak iPhone mikrofon değişimi fiyatlarına bakabilirsiniz.