Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Whatsapp Web Kullanımı

iPhone Whatsapp Web Kullanımı

Iphone Whatsapp Ve Kullanımı

iPhone Whatsapp Web Kullanımı; WhatsApp, iOS 9 veya sonraki bir sürümünü kullanarak iPhone’ları destekler. Artık yeni hesaplar oluşturamaz veya iPhone iOS 8 ve önceki sürümleri için mevcut hesapları yeniden doğrulayamazsınız. Whatsapp şu anda iOS 8 cihazınızda aktifse, 1 Şubat 2020’ye kadar kullanabilirsiniz.

iPhone Whatsapp Web Kullanımı; Whatsapp’ın Web özelliği öncelikle android cihazlarına gelse de, hemen iOS cihazlarında kullanıma sunuldu. Bununla beraber, WhatsApp Web her iki platformda da mevcut olsa da, çoğu iPhone kullanıcısı bu özellikten nasıl yararlanacağını bilmiyor.

WhatsApp Web iPhone’da Nasıl Kullanılır

Sadece birkaç adımda, whatsapp Web’i iPhone’unuzla kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • WhatsApp’ı açıyoruz ve Ayarlara giriyoruz
 • WhatsApp Web seçeneğine tıklıyoruz
 • Ardından WhatsApp Web’i çalıştırmak istediğiniz bilgisayardan web.Whatsapp.Com adresini açıyoruz.
 • Daha sonra bilgisayar ekranında karşınıza gelen QR kodunu iPhone’un kamerasına okuttuğunuzda işlem tamamlanmış olacak.

WhatsApp Web Nedir

Adından da anlaşılacağı gibi, whatsapp uygulamasını bilgisayarınıza taşıyan Whatsapp Web sayesinde, bilgisayardan gelen mesajları yanıtlayabilirsiniz. Mesaj göndermek veya gelenleri görmek için telefonunuzun ekranını açmaya gerek yoktur, bu sebeple pil süresinde de önemli bir avantajınız vardır. Whatsapp Web’in kullanıcılara sunmakta olduğu en önemli avantajlardan biri zaman. Bilgisayardaki mesajlara çok daha hızlı dönebilirsiniz.

Iphone Whatsapp Ve Kullanımı

WhatsApp iPhone’a Nasıl Kurulur

Whatsapp’ı yüklemek için iPhone telefonunuzun Wi-Fi veya mobil internet bağlantısı olması gerekir. Cihazınızın internet bağlantısı olduğundan emin olduktan sonra, Apple Store’a girdiğinizde ve arama bölümüne “Whatsapp” yazdığınızda, indirme simgesine basarsanız, uygulama telefonunuza indirmeye başlayacaktır.

Uygulama simgesi telefonunuzun menüsünde olduğunda, uygulamayı çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Profil fotoğrafınızı düzenleyebilir ve whatsapp uygulamasını hattın telefon numarasıyla eşleştirdikten sonra görünen menüden adınızı yazabilirsiniz. Uygulama ekranından onay alma ve kişi listenizi gördükten sonra, whatsapp kullanmaya başlayabilirsiniz.ü,

İlginizi Çekebilir: iPhone Kurtarma Modu

WhatsApp Web Telefonunuza Bağımlı

Bu hizmeti kullanırken bazı WhatsApp ayarlarınızı değiştirmek mümkündür. Örneğin, WhatsApp web bildirimleri sebebiyle bir uyarı duymak istemiyorsanız, telefona dokunmadan Web arayüzünden kapatabilirsiniz.

Ayrıca, herhangi bir kişiyi önlemek için telefonu benzer şekilde kullanmanız gerekmez. Engellenen kişilerin listesini Whatsapp’ın Web sürümü aracılığı ile yönetebilirsiniz.

Iphone Whatsapp Ve Kullanımı

Telefonunuzu WhatsApp Masaüstü ile Eşleştirme

Whatsapp’ı bilgisayarınızda açın veya ziyaret edin web Whatsapp bilgisayarınızdan. Bir QR kodu girmeniz istendiğinde, QR kodunu taramak için Whatsapp’taki QR tarayıcısını kullanın.

Bunu yapmak için telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın.

 • Android’de: Sohbet ekranında > Menü > WhatsApp Web.
 • iPhone’da: Ayarlar > WhatsApp Web’e gidin.
 • Windows iPhone’da: Menü > WhatsApp Web’e gidin.
 • Bilgisayar ekranınızdaki QR kodunu telefonunuzla tarayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  iphone whatsapp web nasıl kullanılır , iphone 5 whatsapp web nasıl kullanılır , iphone whatsapp web açma , whatsapp web iphone kullanımı , iphone whatsapp web giriş , iphone whatsapp doküman , iphone whatsapp web kapatma , iphone da whatsapp web kullanımı , iphone whatsapp uygulamaları , iphone 6 whatsapp web kullanımı.