Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Wifi Bağlanmama Sorunu Çözümü Nelerdir

iPhone Wifi Bağlanmama Sorunu Çözümü Nelerdir

Iphone Wifi Bağlanmama Sorunu Çözümü Nelerdir

iPhone Wifi Bağlanmama Sorunu Çözümü Nelerdir ; iPhone Wifi bağlanmaması sorununu çözmek için Cep Hastanesi gibi uzman desteği kullanabilirsiniz. Wifi bağlanamama sorunu bazı iPhone akıllı telefonlarda karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu tür sorunları çözmek için zaman zaman uzman desteği almak da gerekebilir. Bunun için iPhone teknik servis desteği sağlayan Cep Hastanesi firmasına güvenilmesi gerekmektedir.

iPhone Wifi Bağlanmama Sorunu Çözümü Nelerdir ?

iPhone Wifi bağlanmama sorununu çözmek için önce sorunun kökenine inmeye değer. Bazı nedenlerden dolayı, iPhone akıllı telefonlarında wifi sorunları olabilir. Bu amaçla öncelikle sorunun tespit edilmesi ve ardından çözüm üretilmesi uygun olacaktır. iPhone Wifi bağlanamama sorununu çözmek için evde uygulanabilecek yöntemler olduğu gibi uzman desteği ile uygulanan yöntemler de bulunmaktadır.

iPhone Wifi Bağlanmama Sorunu Çözümü Nelerdir ; iPhone Wifi bağlanmıyorsa önce internet sağlayıcınızın hizmet sağlayıp sağlamadığını kontrol etmelisiniz. Modemde bir sorun varsa bu durumda internet sağlayıcısı olan operatörden destek almanız sizin için daha uygun olacaktır.

Ayrıca, iPhone internete bağlıysa, telefonunuzun wifi desteğinin açık olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekir. Bu konu ile ilgili ihtiyacınız olan verilere Ayarlar kısmından ulaşabilirsiniz. Bahsedilen tüm bu durumlar stabil ise ve sorun devam ediyorsa o zaman uzman desteği almanız gerekir.

Wifi sorunu için uzman desteği alırken Cep Hastanesi sunduğu hizmetleri de inceleyebilirsiniz. Cep Hastanesi iPhone başta olmak üzere birçok akıllı telefon markasına yüksek kalitede hizmet veren bir firmadır. Ayrıca iPhone wifi değişim hizmetine ihtiyacınız varsa Cep Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

iPhone Wifi Sorunu Hızlı Çözüm Yöntemleri

iPhone Wifi Bağlanmama Sorunu Çözümü Nelerdir ; Bazı durumlarda, Wifi sorunu bir donanım sorunu değildir. Cihazınızı yeni iOS sürümüne güncellediğinizde bazen bir Wifi sorunu oluyor. Bu gibi durumlarda aşağıdaki yöntemleri denemek faydalı olacaktır.

  1.  Hard Reset ( Restart ) : Wifi çalışmıyorsa veya çekmiyorsa herkesin aklına gelen ilk çözüm iPhone yeniden başlatmaktır. Bazen bağlantıyla ilgili küçük bir sorunu cihazınızı yeniden başlatarak çözebilirsiniz. Wifi işaretçisinin görünüp görünmediğini veya sinyal alıp almadığını görmek için telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

Bu yöntem telefonunuzun sistemindeki bozuk Wifi ağlarını sileceğinden, telefonunuzu tekrar açtığınızda Wifi sorunu çözülecektir.

iPhone 6S, SE ve daha eski modeller için: Açma/kapama tuşunu ve ana sayfa tuşunu aynı anda basılı tutun.

7 ve 7 Plus: Güç tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basın ve basılı tutun.

iPhone 8 ve üzeri modeller için: Önce ses açma tuşuna bir kez basıp bırakın, ardından aynısını ses kısma tuşu için yapın. Son olarak, güç tuşunu basılı tutun.

Ekranda Apple logosu görünene kadar tuşları basılı tutun.

  1. Uçak Modunda Açma ve Kapatma: Deneyebileceğiniz bir diğer yöntem de uçak modun açıp kapatmaktır. Bu yöntem çok basit gibi görünse de çoğu zaman işe yarıyor.
  2. Wifi ağlarını temizleyin: iPhone Wifi çalışmamasının bir nedeni Wifi ağlarınızda bozuk bir Wifi ağının kayıtlı olmasıdır. Bazen farklı yerlere gidip oradaki Wifi ağlarına bağlanıyoruz. Bir daha oraya hiç gitmeyecek olsak bile bu ağları cihazdan silmeyi unutuyoruz. Bu yüzden kullanmadığınız Wifi ağlarını cihazdan silmeniz çok daha iyi olacaktır.
  3. Ağ Ayarlarını Sıfırla: Ağ ayarlarınızı sıfırlamak Wifi ağlarınızı yenilemenize yardımcı olur.
Ağ Ayarlarını Sıfırla
Ayarlar ≫ Genel ≫ Sıfırla ≫ Ağ Ayarlarını Sıfırla

iPhone Wifi Bağlanıyor, İnternet Yok

iPhone Wifi sıkıntısız bir şekilde bağlanıyor ama internet bağlantısı gelmiyorsa, Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu izleyip Wi-Fi dahil tüm ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Böylece eğer ayarlar ile ilgili bir problemse sorun çözülmüş olacaktır

iPhone Wifi Az Çekiyor

iPhone Wifi az çekiyor sorununun temelinde Wifi anteni sorunu olabilir, bu sorunu çözebilmek için Cep Hastanesi servisimize gelebilirsiniz.

Cep Hastanesi iPhone Wifi Bağlanmama Sorunu Çözümü

iPhone wifi bağlanamama sorununu çözmek için Cep Hastanesi sunduğu hizmetlere göz atabilirsiniz. Cep Hastanesi  özellikle wifi sorunu için iPhone için çeşitli onarım ve bakım hizmetleri vermektedir. Firma uzun süredir bu alanda hizmet vermekte ve birçok rakibini geride bırakmayı başarmıştır.

Ayrıca Cep Hastanesi ile iPhone akıllı telefonlarınızın birçok sorununa destek bulabilirsiniz. Cep Hastanesi yetkilisi ile iletişime geçerek servisler hakkında daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.