Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Wifi Şifre Değiştirme

iPhone Wifi Şifre Değiştirme

Iphone Wifi Şifre Değiştirme

iPhone Wifi Şifre Değiştirme; Wifi ağ şifrenizi güncellediğinizde iPhone Wifi şifre değişikliği gereklidir. Bu ağa bağlandıktan sonra, şifreyi girmeniz gerekli olan pencere iPhone ana ekranınızda görünür.

iPhone Wifi Şifre Değiştirme; Şifre penceresi görünmüyorsa, aşağıda belirtilen adımları izleyerek iPhone Wifi Şifre değiştirme işlemini tamamlayın. Cihazınız şifrenizi girene kadar bekleyin. Ardından yeni şifrenizi girin ve Katıl öğesine dokunun.

Wi-Fi Ağına Bağlanma

  1. Ana ekranınızdan Ayarlar > Wi-Fi’ye gidin.
  2. Wi-Fi’yi açın. Aygıtınız kullanılabilir Wi-Fi ağlarını otomatik olarak arar.
  3. Bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağının adına dokunun.

iOS 13 ve iPadOS sürümlerinde şu ağ seçeneklerini görebilirsiniz:

  • Ağlarım: Daha önce bağlandığınız Wi-Fi ağları.
  • Herkese Açık Ağlar: Daha önce bağlanmadığınız, kullanılabilir Wi-Fi ağları.

Bir ağa katıldıktan sonra, ağın yanındaki simgeyi ve ekranınızın sol üst köşesindeki Wi-Fi bağlantılı simgeyi veya iPhone X veya sonraki bir sürümünü kullanıyorsanız görürsünüz.

WiFi Şifre Değiştirme

Kablosuz internetinizin şifresini değiştirmek için önce modemin veya yönlendiricinin arayüzüne bağlanmanız gerekir. Bu arada, modeminizi veya yönlendiricinizi ilk defa kuruyorsanız, ancak mevcut şifreyi bilmiyorsanız, satın aldığınız ürünün kutusuna veya içerisindeki kullanım kılavuzuna ilk kullanım için ayarlanan şifreyi yazacaktır. Bunu değiştirmek için, bilgisayarımız kablosuz ağa bağlıyken, herhangi bir tarayıcıyı girmeli ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazmalı ve enter tuşuna basmalıyız. Bu aşamada, modemimizin veya yönlendiricimizin arayüzüne giriş yapmamız gerekmektedir. Her marka modelinin kullanıcı adı ve şifresi giriş için farklı olabilir. Bu sebeple, bu bilgileri ürün kılavuzuna bakarak veya Google’dan küçük bir arama yaparak öğrenebilirsiniz. Daha önce modem arayüzünün şifresini değiştirdiyseniz ve hatırlamıyorsanız, modemin küçük sıfırlama düğmesini bir süre basılı tutarak modem ayarlarını bütünüyle sıfırlayabilir ve cihazın varsayılan kullanıcı adı ve şifresi ile modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Iphone Wifi Şifre Değiştirme

Modem Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve Git tuşuna basın. Kullanıcı adı girin: admin şifre: türktelekom, TTnet, Superonline veya admin arayüz açılış sayfasında. “Kablosuz” düğmesini tıkladıktan sonra, SSID2’e karşı modem wifi adı SSID1 WiFi şifresini girin. Kaydet. Modem ışıkları yanıp sönmeye başlayacaktır. Işıklar sabit olduğunda, wifi şifreniz değişti.

Modem Markasın Göre Wifi Şifresi Değiştirme Adımları

Tp-Lınk modemler için; Modem arayüzü girişi( 192.168.1.1)> kablosuz> temel Ayarlar > SSID 1 kutusu Modem adını değiştirir – SSID şifre kutusu modem wifi şifrenizi değiştirir.

Huawei modemler için; Modem arayüzü giriş (192.168.1.1)> Yerel alan ağı> Kablosuz Ağ Ayarları> Kablosuz Ağ şifreleme > kablosuz ağ adı kutusu değişiklikleri Modem adı – kablosuz şifre kutusu değiştirir modem wifi şifre.

Airties modemler için; Modem arayüzü girişi( 192.168.1.1)> kablosuz> Kablosuz Ağ Ayarları > SSID kutusu Modem adını değiştir – şifre kutusu Modem wifi şifresini değiştirir.

Asus modemler için; Modem arayüzü girişi( 192.168.1.1)> kablosuz > SSID kutusu Modem adını değiştirir – WPA önceden paylaşılan anahtar kutusu modem wifi şifresini değiştirir.

Zyxel modemler için; Modem arabirimi girişi (192.168.1.1) > ağ ayarı > kablosuz > SSID kutusu değişiklikleri Modem adı-parola otomatik oluştur onay kutusu kaldırıldıktan sonra parola kutusuna yeni parola girilir.

ZTE modemler için; Modem arayüzü giriş (192.168.1.1)> Yerel alan ağı> WLAN > SSID adı kutusu değişiklikleri Modem adı – WPA şifre kutusu modem Wifi şifrenizi değiştirir.

İlginizi Çekebilir: iTunes Telefonu Görmüyor

Wi-Fi Şifresi Öğrenme İşlemleri Nasıl Yapılır? (Windows)

Wi-Fi şifresini öğrenmenin en kolay yolu, Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanmak olacaktır. Windows 7 ve Windows 8’te çok benzer yolları izlemeniz gerekse de, Windows 10’i burada kullandığımızı belirtelim. Bununla birlikte, Windows’ta Wi-Fi şifresini öğrenmenin birden fazla yolu vardır. İlkinde, yalnızca bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının şifresini öğrenebilirken, cmd kullanırsanız, bilgisayarınız daha önce bağlı olduğu tüm Wi-Fi ağlarının şifresini görebilir.

Iphone Wifi Şifre Değiştirme

Telefondan Türk Telekom Modem Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir

Türk Telekom WiFi şifresini numaralı telefondan değiştirmek için; İnternet, Google, Chorome, Safari, Firefox, type gibi uygulamalardan birini açabilirsiniz http://192.168.1.1 Adres satırında git veya Enter tuşuna basın.

Açılan sayfada sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir.

Kullanıcı Adı: admin Şifre: turktelekom

Gerekli alanları doldurduktan sonra giriş düğmesine tıklayın. Ekran size bir soru soracak, mevcut şifreyi değiştirmek istiyor musunuz? Modemin arabirimine, bu adımı değiştirmeden atla diyerek erişin. Ve şimdi modem ara yüzünü söylüyorsun. Açılan sayfadan kablosuz > Kablosuz Güvenlik sekmesini tıklıyoruz. Buradaki kablosuz şifre bölümünde mevcut şifreyi siliyoruz ve kendi şifremizi ayarlıyoruz. Belirlediğimiz şifre Türkçe karakterler içermemelidir. (ü, ş, ğ, ö, ç, ı) gibi.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  iphone wifi Password change , iphone wifi şifre öğrenme , iphone wifi şifresi değiştirme
iphone wifi şifresi bulma , iphone wifi Password break , iphone bağlı wifi şifre öğrenme , iphone wifi şifresine bakma , iphone wifi Password check
iphone wifi şifresi doğru ama yanlış diyor , iphone wifi Password Display.