Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone X 64GB Depolama Alanını 256GB’a Yükseltme

iPhone X 64GB Depolama Alanını 256GB’a Yükseltme

Iphone X 64Gb Depolama Alanını 256Gb'A Yükseltme

iPhone X 64GB Depolama Alanını 256GB’a Yükseltme , Sürekli olarak cep telefonu tamir çözümleri üzerinde çalışmaktadır. Kırık ekran değişimi kadar basit veya yonga düzeyinde anakart onarımı kadar karmaşık olsun. Bilim ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, cep telefonu tamir çözümleri de sürekli olarak gelişmektedir. Bugün size iPhone X depolama alanını 64GB’dan 256GB’a nasıl yükselteceğinizi göstereceğiz. DFU Kutusu ile NAND çip programcıları yerine.

Telefonu bir araya getirip test etmeliyiz. Sonra kullanacağınız DFU Kutusu orijinal 64 GB NAND temel verilerini yedeklemek için. NAND flash çipini çıkarmadan verileri yedeklemek kolaydır. İlgili adımlar şunlardır

Depolama Alanı Yükseltmesi Yapmak İçin Adımlar

 • DFU Kutusunu bilgisayara ve telefona bağlayın.
 • Telefonu DFU moduna geçirin.
 • DFU Modeli’ni tıklayın, ardından alttaki verileri kontrol etmek için’ Sorgu Bilgisi’ni tıklayın.
 • Temel verileri yedeklemek için ‘SYSCFG’yi yedekle’yi tıklayın.
 • Tamamlandığında, ‘Kurtarma modundan çık, tanıdan çık’ı tıklayın.
 1. Şimdi 64GB NAND’ı ayıralım.
 2. Anakartı dikkatli bir şekilde çıkarın ve PCB tutucu
 3. Yüksek sıcaklık uygulamayın. Bandın bileşenlerini NAND çevresine yapıştırın. Aksi takdirde, anakarta zarar verebilir.
 4. Sıcak hava tabancası veya makinesi ile NAND çevresindeki siyah bandı çıkarmaya devam edin, ardından NAND flaş çipini kaldırın.
 5. Son olarak, yapıştırma pedini dikkatlice temizlememiz gerekir.

iPhone 256 GB Yükseltmesi

iPhone X 64GB Depolama Alanını 256GB’a Yükseltme, yeni 256GB NAND’ı onarım platformuna yerleştirin. BGA Reballing Stencil sonra, orta sıcaklıkta lehim pastasını şablonun üzerine eşit olarak sürün. Sıcak hava tabancası ile yardım alarak tüm lehim topları tamamen şekillendirilebilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone XS Max Ekran Titreşimi Nasıl Onarılır

Iphone X 64Gb Depolama Alanını 256Gb'A Yükseltme

Yapıştırma pedine biraz BGA macunu akı uygulayın, yeni NAND’ı lehimleme pozisyonuna getirin. Tamamlandığında, anakartın 5 dakika soğumasını beklemeyi unutmayın.

NAND kaldırılması nedeniyle, telefonu frist’e geri yüklemeliyiz. Telefonu 3U Tools yardımıyla geri yükleyin, seri numarasının WLWLWLWLWLWL olduğunu görebiliriz. Bunun nedeni, orijinal NAND verilerinin 256GB NAND’a yazılmamış olmasıdır. Şimdi sıra DFU Kutusu

iPhone Depolama Yükseltme

 • DFU Kutusunu bilgisayara ve telefona bağlayın.
 • Telefonu DFU moduna geçirin.
 • DFU Modeli’ni tıklayın, ardından bilgisayarda depolanan temel verileri 256 GB NAND’a yazmak için’ Verileri Geri Yükle’yi tıklayın.
 • Tamamlandığında, temel verileri kontrol etmek için ‘SorguBilgisi’ni tıklayın.
 • ‘Kurtarma modundan çık, Tanıdan çık’ı tıklayın.

Telefonu 3U Araçları ile doğrudan etkinleştirin, telefonun depolama kapasitesinin başarıyla 256GB’a yükseltildiğini görebiliriz. DFU Kutusu ile iPhone’un altında yatan verileri değiştirmek için kullanılabilir. Yine de, Cep Hastanesi bunu başka amaçlarla kullanmanızı önermez. Cep Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone X 64GB Depolama Alanını 256GB’a Yükseltme.