Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone X Ekran Kararma Sorunu Çözümü

iPhone X Ekran Kararma Sorunu Çözümü

Iphone-X-Ekran-Kararmasi-Sorunu-Cozumu

iPhone X Ekran Kararma Sorunu Çözümü; iPhone X ekranının kararması ve iPhone X kendi kendine basması ile ilgili çok sayıda şikayet alıyoruz. Bu yazımızda iPhone X ekranlarında oluşan gecikmeli tıklama, kararma, titreme veya kendi kendine dokunma (hayalet tıklama) sorunları için çözüm önerilerimizi paylaşacağız.

iPhone X Tuşlara Kendi Başına Basıyor

Özellikle yeni iOS güncellemelerinden sonra bazı kullanıcılar iPhone X modellerinde kendi kendine basma ve ekran kararması sorunları yaşadı. Öncelikle açık olan tüm uygulamaları kapatmayı deneyin ve ardından telefonu kapatıp açın. Kapatıp tekrar açmak kulağa basit bir çözüm önerisi gibi gelebilir ancak cihazlardaki birçok garip davranış bu şekilde düzeltilebiliyor. Cihazı kapatıp açtığınızda önbellek sıfırlanacak ve kurtarma olasılığı var ama işe yaramazsa Hard Reset dediğimiz yöntemi deneyeceğiz.

iPhone X Yeşil Çizgi ve Kararma  Sorunu

iPhone X Ekran Kararma Sorunu Çözümü; Ne yazık ki iPhone X yeşil hat, aşağıda yazacağımız öneriler gibi sorunlara çözüm olmayacak. iPhone X ekranınızda bir çizgi belirdiyse ve kararmalar oluşuyorsa tek çözüm iPhone X ekran değişikliği olacaktır. Cep Hastanesi müşteri hizmetlerini arayarak veya Cep Hastanesi şubelerine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

iPhone X Sıfırlama

iPhone X kararma veya yeşil ekran sorununuz, güç çubuğunu kaydırmanızı ve telefonunuzu kapatmanızı imkansız hale getirdiyse, donanımdan sıfırlama yöntemini deneyebilirsiniz.

 • Bunu yapmak için ses kısma tuşunu basılı tutun, ardından ses kısma tuşunu basılı tutun ve ardından Apple logosu görünene kadar açma/kapatma tuşunu basılı tutun.

iPhone Ayarlarını Sıfırlama

Bazı durumlarda cihazlarda veri dağınıklığı meydana gelebilir ve yeniden başlatma sorunu çözmek için yeterli olmayabilir. Bu durumda cihazınızın ayarlarını sıfırlamak sorunu çözebilir. Telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya görüntü silmeden iPhone telefonlarınızın ayarlarını sıfırlamak oldukça kolaydır.

İlginizi Çekebilir: Poco X3 Pro Ekran Değişimi

iPhone X Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

 • Ayarlar menüsüne girin
 • Ayarlardan Genel’i seçin ve sayfanın altındaki Sıfırla’ya dokunun.
 • Şimdi Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini seçin. Tüm İçeriği ve ayarları sil seçeneğini seçmeyin! iOS 15 ve üstünü kullanıyorsanız, Önce Sıfırla’yı, ardından Tüm Ayarları Sıfırla’yı seçin.
 • Şifrenizi girip onayladıktan sonra telefonunuz kapanıp açılacak ve hiçbir veri silinmeden sadece ayarlar sıfırlanacaktır.
 • Bu işlemde verileriniz silinmez ancak yine de her ihtimale karşı yedek almanızı ve bunu daha sonra yapmanızı öneririz.

Telefonu kapatıp açmak, ayarları sıfırlamak veya sıfırlamak işe yaramadıysa, bu durumda en iyi seçenek fabrika ayarlarına dönmek olabilir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde telefondaki tüm verilerin silineceğini unutmayın. İşlem sırasında kaybetmek istemediğiniz önemli fotoğraf, video veya bilgiler varsa mutlaka yedek alın.

iPhone X Fabrika Ayarlarına Döndürme

 • Ayarlar menüsüne girin
 • Ayarlardan Genel’i seçin ve sayfanın altındaki Sıfırla’ya dokunun.
 • Şimdi Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçeneğini seçin.
 • Şifrenizi girip onayladıktan sonra telefonunuz kapanıp açılacak ve tüm veriler sıfırlanarak eski haline dönecektir.
 • Yedeklemenizi geri yüklemeden önce, iPhone X’in kendi kendine basma sorununun veya diğer sorunların düzelip düzelmediğini görmeye çalışın.

iPhone X Ekran Titreme ve diğer sorunlar

iPhone X Ekran Kararma Sorunu Çözümü; Ekranınız titriyorsa ancak kendi kendine dokunma gibi sorunlar göstermiyorsa önce yukarıda yazdığımız önerileri uygulayın. Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri sorunu çözmediyse, bir uzmana göstermenin zamanı gelmiş olabilir. Bazen basit bir çarpma, düşme, darbe veya küçük bir su damlası bile sorunların başlamasına neden olabilir.

Cep Hastanesi firmamızı arayarak destek alabilir veya Cep Hastanesi firmamızda cihazlarınızın ücretsiz sorun tespitini sağlayabilirsiniz .Sorun tespiti halinde uygun fiyatlı çözümler için bize ulaşabilirsiniz.