Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone X Ekranında Yeşil Çizgi Sorunu!

iPhone X Ekranında Yeşil Çizgi Sorunu!

Iphone X Ekranında Yeşil Çizgi Sorunu!

Apple’ın yeni amiral gemisinin ekranı ile ilgili yeni bir sorun ortaya çıktı. Bazı iPhone X ekranlarında yeşil çizgi sorunu görülmeye başladı.

Geçen hafta satışa çıkan iPhone X’in özelliklerine ve fiyatına ek olarak, sorunlar gündemde olmaya başladı. İPhone X’in soğuk havalarda işlevsiz hale gelmesinden sonra, yeşil çizgi sorunu ortaya çıktı.  İlk önce MacRumors forumlarında paylaşılan bu sorun ile ilgili Apple Destek Topluluklarında ve Twitter’da birçok kullanıcı şikayetlerini bildirdiler. Kullanıcıların bazıları, çizginin telefonun yeniden başlatıldığında ana ekranda göründüğünü belirtiyorlar. Bunun yanı sıra kilit ekranında ve uygulamalarda görüldüğünü söyleyenler de var.

Yeşil Çizgi Sorunu!

Rapora göre, en az 20 iPhone x sahipleri, Apple Store çalışanları sorunu paylaştı. Kullanıcılar, kutudan çıkardıktan sonra telefonu açtıklarında sorun olmadığını bildiriyorlar. Bu durumda, yeşil çizginin bir süre kullandıktan sonra ortaya çıktığı anlaşılıyor. Yeniden başlatma yada format atma sorunu çözmez.
Iphone X Ekranında Yeşil Çizgi
Iphone X Ekranında Yeşil Çizgi
Birçok kullanıcı, yeşil çizginin ekranı kaplayan dikey bir çizgi olarak göründüğünü söylüyor. Sorun yalnızca belirli bir modelle ilgili değil, hem 64GB hem de 256GB iPhone X’i etkiliyor. Ayrıca herhangi bir bölgeye yada ülkeye özgü değildir. Polonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi pekçok ülkede iPhone X kullanıcıları şikayet ediyor.

Bir Apple mağazasına gidip çalışanlarla konuşan müşterilere göre, etkilenen iPhone Xs için ücretsiz değişiklik yapılıyor. Apple da konu ile ilgili veri topladık bildirilmektedir, şirket henüz resmi bir açıklama almadı.

İlginizi Çekebilir: Yurt Dışından Getirilen Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

 Bir Donanım Sorunu Gibi Duruyor!

Bu sorunu yaşamakta olan kullanıcıların çoğu yeniden başlatma da dahil olmak üzere diğer yaygın yazılım çözümlerini denemiş olsa da, durum düzeltilemez. Bu mutlaka bir donanım sorunu. Kesinlikle bir TV’de görebileceğiniz bir OVERSCAN hattı değil. IPhone X ekranında yeşil bir çizgiye sahip olanlar muhtemelen cihazlarını değiştirmek mecburiyetinde kalacaklar. Sorun henüz ortak bir sorun olarak görülmemektedir. Ama bu olmayacak manasına gelmez. Henüz bu yazılım düzeltilebilir olup olmadığı bilinmemektedir. Ancak, iPhone X bir yazılım şekilde düzeltilebilir, umarım soğuk hava problemleri gibi. Apple, OLED ekranını ilk defa kullanıyor (yalnızca Samsung tarafından geride kaldı) ve iPhone X’in bu konu da üretim yöntemleri geliştirmek için kullanmış olduğu bir test panosuna dönüşeceğinden endişeleniyorum. Samsung’un OLED telefonlarıyla da problemleri vardı. iPhone X doğru gidiyor olabiliriz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone x ekranda yeşil çizgi sorunu , iphone x ekranda yeşil çizgi sorunu nasıl çözülür , iphone x ekranında yeşil çizgi , iphone x ekranda yeşil çizgi , iphone x ekran yeşil çizgi , iphone x yeşil çizgi , iphone x yeşil çizgi sorunu , iphone yeşil çizgi , iphone x ekranda çizgi , iphone x ekranda yeşil çizgi tamiri , iphone ekranında yeşil çizgi.