İPhone X Kamera Çalışma Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone Kamera Değişimi / / 1 Yorum / 484 Görüntülenme

İPhone X Kamera Çalışma Sorunu

İPhone X Kamera Çalışma Sorunu, iPhone telefonlarda çok hassas bir anakart var. Telefonu düşürdüğünüzde, çekme işini etkilemek kolaydır. Bugün Cep Hastanesi, iPhone X‘te çalışan kameraların nasıl çözüleceğini gösterecektir.

iPhone X Kamera Sorununu Çözmek İstemez Misiniz ?

İPhone X Kamera Çalışma Sorunu, iPhone X kamera sorununu çözmek için adım adım takip edebilirsiniz ya da ben yaparım derseniz yapamazsınız çünkü telefon içinde bir sürü ve çok küçük parçalar vardır. Bu parçaların birine zarar gelse telefonunuz çalışmaz hale gelir. Telefon teknisyeni uzmanı olmak istiyorsanız bir çok telefon, tablet gibi elektronik bozmuş olmalısınız, çünkü bu zamana kadar gelen uzmanlar bir çok elektronik cihazları bozmuşlardır.

Kozmetik Muayene

İlk olarak, kozmetik muayene yapın. İçine su kaçmış, hasar görmüş veya telefon düşmüştür ve bazen telefonlar hatalarını belli ederken bazende görünemez, sadece uzmanlar anlayabilir ve hemen Cep Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Test Et ve Birleştir

İkinci olarak, anakartı kurun ve test edin. Bilinen iyi bir iPhone X arka camı alın, ardından anakartı iyi takmanız gerek çünkü ani bir durumda anakart yanabilir patlayabilir gibi olaylar meydana getirmektedir. Güç esnek kablosunu, şarj bağlantı noktası esnek kablosunu, kameraları vb. gibi kabloları birbirine bağlayın.

iPhone Kamera Odaklama Sorunu

İPhone X Kamera Çalışma Sorunu

Anahtar İpuçları: Kulaklık hoparlörünü ve sensör esnek kablosunu bağlamak gerekir. Aksi takdirde, önyükleme yapıldıktan sonra ekran kararır ve açılmaz hale gelebilir.

Montajı bitirdikten sonra telefonu açın. ‘Kamera‘ simgesine dokunun ve kamera moduna girin. Ön kameranın ve arka kameranın etkinleştirilemediğini bulabiliriz. Dahası, telefon feneri de etkinleştirilemez. Bundan yola çıkarak, arka kamera devresine odaklanmamız gerekiyor.

Teşhis

Anakartı PCB tutucusuna bağlayalım. Daha iyi inceleme için önce konektörlerin etrafındaki süngeri yırtın. Sonra anakartı mikroskop altında kontrol etmeliyiz. Power flex kablosunun yanındaki bir bileşenin karttan düştüğünü görebiliriz.

iPhone Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir