Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone X Şarjı Çabuk Bitiyor

iPhone X Şarjı Çabuk Bitiyor

Iphone X Sarji Cabuk Bitiyor

iPhone X Şarjı Çabuk Bitiyor, iPhone X telefonunuzda düşük şarj sorunu yaşıyorsanız, bunun birçok farklı nedeni ve çözümü olabilir. iPhone X yeterince yüksek bir pil kapasitesine sahip olmasına rağmen, arka planda çalışan çeşitli uygulamalar veya bazı cihaz ayarları pilinizin çabuk bitmesine neden olabilir.

iPhone X Batarya Sorunu

iPhone X Şarjı Çabuk Bitiyor iPhone X pil ömrünü etkileyen birçok farklı faktör var. Şimdi bunların her birini ele alarak, cihazınızda bir fark yaratıp yaratmadıklarına bir bakalım. Cihazınızın ayarlar uygulamasının içine dokunarak “Pil Kullanımı” bölümünü kontrol edebileceğinizi ve oradan hangi uygulamaların ne kadar pil tükettiğini öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Otomatik Parlaklık Kapatmak

Yeni iPhone X ki “Otomatik Parlaklığı” kapatarak cihazınızın pil ömrünü önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Ana ekrandan ayarlar uygulamasını açın.
 • Ekranı aşağıya kaydırın. Ekran ve parlaklık altında Erişebilirlik’ i tıklayın.
 • Görünürlük bölümünün altında, Metni görüntüle ve Boyutlandır’ ı tıklayın.
 • Sonraki pencereden aşağıya doğru kaydırın.
 • Otomatik Parlaklık ögesine dokunun ve şarjın çabuk bitmesine engel olun.

Konum Servislerini Kapatmak

iPhone X Şarjı Çabuk Bitiyor, konum servisleri iPhone’daki en çok pil tüketen özelliklerden biridir. Arka planda sürekli olarak çalışarak pilinizin işlem sırasında hızla bitmesine neden olabilir. Konum hizmetlerini kullanmadığınız zaman veya sürelerde kapatarak iPhone pilinizin bitmesine engel olabilirsiniz.

Iphone 7 Şarjı Çabuk Bitiyor

 • Gizlilik başlığını seçmek için Ayarlar uygulamasını çalıştırın.
 • Listenin üst kısmındaki Konum Hizmetleri’ne dokunun.
 • Ardından özelliğin yanındaki kaydırıcıyı kapatın.

Otomatik İndirmeleri Kapatmak

Çok sayıda uygulamanın yüklü olduğu bir cihazda otomatik indirmelerin kapatılması iPhone’un pil ömrünü önemli ölçüde arttırabilir. Bu durumlar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Ayarlar uygulamasını açarak iTunes’a ve App Store’a dokunun.
 • Bu bölümün altındaki müzikleri, uygulamaları ve güncellemeleri devre dışı bırakın.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kulaklık Modundan Çıkarma

Haptic Geri Bildirim

iPhone X touch özelliğiyle geliyor. Pil dostu olmayan bu özelliği sık sık kullanıyorsanız, şarjınızın daha uzun süre çalışmasını sağlamak için devre dışı bırakabilirsiniz.

 • Ana ekrandan Ayarlar uygulamasını çalıştırın.
 • Bir sonraki ekrandan sesleri ve dokunmaları seçin.
 • Ekranın altındaki sistem dokunmalarını kapalı olarak ayarlayın.
  Bunlar, yeni iPhone X’lerde yaşanan pil sorununa potansiyel çözümlerdendir.

iPhone Batarya Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Batarya Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

MODELBATARYA DEĞİŞİMİ FİYATI
iPhone X Batarya TL
iPhone XR TL
iPhone XS TL
iPhone XS MAX TL

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone x şarj hemen bitiyor , iphone x şarjı çok çabuk bitiyor , iphone x şarjı hızlı bitiyor , iphone x şarjı çok çabuk bitiyor , iphone x şarj çok çabuk bitiyor , iphone um şarjı çabuk bitiyor , iphone x şarjı neden çabuk bitiyor , iphone x şarj çabuk bitiyor iphone 5s şarjı çabuk bitiyor , iphone x şarj hızlı bitiyor , iphone 8 şarjı çabuk bitiyor.