Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone X Ses Tuşu Çalışmıyor

iPhone X Ses Tuşu Çalışmıyor

Iphone X Ses Tuşu Çalışmıyor

iPhone X Ses Tuşu Çalışmıyor; iPhone X akıllı telefonların sol tarafında, bu tuşların hemen üzerinde bir sessiz düğmesi ve bir sessiz düğmesi var. Zamanla, bu tuşlar arızalanabilir. Bu makalede, ses tuşlarında yaşanan problemlerin nedenleri ve çözümleri detaylı olarak açıklanmıştır.

iPhone X Ses Tuşu Çalışmıyor; iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda, fiziksel tuşlar Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan daha kararlı çalışır. Ancak son dönemde kullanıcılar iPhone ses açma anahtarının çalışmadığından şikayet ettiler. Bu yazıda, bu meselenin nasıl çözüleceğini ve alternatif seçeneklerin neler olduğunu anlatacağım.

iPhone X Ses Tuş Sorunu

iPhone X kullanıcıları tarafından sıkça aranan soruları ve bu soruların nedenlerini yazalım.

 • “iPhone X ses tuşu içerisine girdi”
 • “iPhone X ses kısma tuşu takılı kaldı”
 • “iPhone X ses açma kapama tuşu bozuldu garanti”
 • “iPhone X ses tuşu çalışmıyor”

Zamanla, ses tuşları sıvı – nem temasından sonra oksitlenebilir. Alınan darbeler ile hasar alabilir. Bir süre sonra kullanım sebebiyle aşınma meydana gelebilir. Aşırı bastırma sebebiyle içe doğru çökebilir. Bu problemlerin çözümü, ses seviyesi anahtarını değiştirmektir.

iPhone Ses Açma Tuşuna Alternatif

Güç tuşu olarak kullanılan AssistiveTouch işlevini kullanarak ekrandaki tüm fiziksel tuşların işlevini kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıda belirtilen işlemleri yapmak yeterli olacaktır;

 • Ayarlar bölümünden genel menüsüne gelin,
 • Sonrasında erişebilirlik kısmından erişebilirlik kısayolu seçeneğini açın,
 • Ana Ekran’a Üç Tık ögesi olarak isimlendirilen özelliği etkinleştirmek için AssistiveTouch seçeneğini belirleyin.
 • Bu özelliği açmak için ise Home butonuna üç defa art arda tıklayın,
 • Eğer üç tık ayarlaması yapmak istiyorsanız ayarlar menüsünden genel ve erişebilirlik bölümüne gelin
 • Daha sonra karşınıza çıkacak ekran üzerinden tık hızı ögesine gelerek size uygun hız ayarlaması yapın.

Iphone X Ses Tuşu Çalışmıyor

iPhone X Ses Tuşu Neden Bozulur

iPhone X ses tuşu bozulma pek çok faktöre neden olur. Telefonunuzun tuşuna çok sert basarsanız, iPhone X ses tuşu, iPhone X ses tuşu sıkışmış, iPhone X ses tuşu onarım garantisi ana gerekecektir. Çünkü iPhone X ses tuşları hassastır. Yukarıdaki problemleri sert kullanımda yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde, telefonun ses seviyesi tuşlarındaki sert zemine düşmesi bozulmaya neden olur. Bozulma, içerisine sıvı kaçması, nemli ortamlarda durması ve ince kum tanelerine girmesi gibi durumlarda da ortaya çıkabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Taptic Engine Değişimi

Ses Açma Tuşu Problemi

Ses yukarı ve aşağı tuşlarını fiziksel olarak kullanmak istiyorsanız, öncelikli olarak sorunun donanımla alakalı olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Bunu yapmak için iPhone’unuzda yüklü olan tüm 3. Parti ses uygulamalarını silmeniz gerekir. Ayrıca, ses yukarı ve aşağı problemlerinin yaşandığı sitelerin ve uygulamaların dışında ses çalmaya çalışmalısınız ve sorunun yazılım olduğunu belirlemelisiniz.

Iphone X Ses Tuşu Arızalı Ise
Iphone X Ses Tuşu Arızalı Ise

iPhone X Açma Kapatma Tuşu Çalışmıyor

iPhone güç açma tuşu, cihazınızı yere düşürme, sıvı ile temas etme, şok alma gibi problemlerden dolayı arızalanabilir. Güç anahtarınız çalışmıyorsa, şerit esnekliğinin değiştirilmesi gerekecektir. Hizmetimize gelmek veya kargo ile göndermek, cihazınızın şerit esnekliğini orijinal yedek parça ile 60 dakika içerisinde değiştirip teslim ediyoruz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone x ses açma tuşu çalışmıyor , iphone x ses kısma tuşu çalışmıyor , iphone x ses açma kapama tuşu , iphone da ses tuşu çalışmıyor , iphone 6 ses tuşu çalışmıyor , iphone 6s ses tuşu çalışmıyor.