iPhone X’in Pek Bilinmeyen Özellikleri
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 385 Görüntülenme

iPhone X’in Pek Bilinmeyen Özellikleri

iPhone X’in Pek Bilinmeyen Özellikleri, iPhone X’in bilinmeyen gizli özelliklerini sizin için araştırdık ve listeledik. iPhone X’in bilinmeyen özelliklerini sizinle paylaşacağız. Paylaştığımız bazı bilgileri biliyor olabilirsiniz, ancak bunların çoğunu ilk kez duyacağınızdan eminiz.

Kalan Pil Yüzdesi

iPhone X’in eleştirilerinden biri, kalan pil bilgilerini yüzde olarak göstermemesidir. Ancak, ekranın sağ üst köşesine inip kontrol merkezini açtığınızda, ekranın sağ üst köşesinde kalan pil bilgileriniz yüzde olarak gösterilir.

iPhone X Özellikleri

iPhone X’in Pek Bilinmeyen Özellikleri, TrueDepth kamera özelliği sayesinde iPhone X‘in sahip olduğu FaceID özelliğini kullanmasanız bile, ekranı etkinleştirirseniz “Dikkat gerektiren özellikler” seçeneğini aradığınızı bileceksiniz. Bu özellik, ekrana bakmıyorsanız ekranın parlaklığını azaltır veya ekrana bakıyorsanız gelen bildirimleri azaltır. Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar> Face ID ve parolayı takip edin ve dikkat gerektiren özellikleri etkinleştirin.

iPhone X 4K Video Kaydı

Varsayılan olarak 1080p video kaydeden iPhone X, 60 fps ile 4K video kaydedebiliyor. Bunu yapmak için Ayarlar> Kamera> Video kayıt sekmesine gidin ve 4K 60 fps’yi seçin. Video kaydetmeye başladığınızda ekranın sağ üst köşesinde 4K, 60 yazacaktır.

Sanal Home Butonu

Bildiğiniz gibi, iPhone X’in fiziksel bir home tuşu yok. Ancak buna bir alternatif, sanal bir home tuşudur. Sanal home tuşunu etkinleştirmek için Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> yardımcı dokunuş’u izleyin ve yardımcı dokunuş seçeneğini etkinleştirin. Aynı menüdeki seçeneklerden tek dokunuş, çift dokunma, uzun basma gibi komutlara farklı işlevler atayabilir ve açılacak menüyü istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Akıllı Telefon Nasıl Seçilir

Telefonu Rahatlatmak İçin Restart Yapma

Telefonunuz olduğu gibi yüksek performans gösterse bile, uzun süre kullanıldıktan sonra telefonu yeniden başlatmak cihazınızı rahatlatır. iPhone X’i yeniden başlatmak için, önce ses açma düğmesine basın ve elinizi çekin, ardından sesi kısma düğmesine basın ve elinizi çekin ve son olarak yan düğmeyi yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefonunuz sıfırlanacak ve tekrar açılacaktır. Endişelenmenize gerek yok çünkü bu sadece telefonunuzun yeniden başlatılmasına izin verecek. Bunu ayda en az bir kez yapmak, telefonunuzun daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.

Ekran Videosu Çekme

iPhone kullanıcıları için en büyük sorun ekran videosu çekmekti. Ancak, artık kontrol merkezi’ne eklemek için bir kısayol seçeneğiyle kolayca ekran videosu çekebilirsiniz.

iPhone X’in Pek Bilinmeyen Özellikleri

Ayarlar> Denetim Merkezi> Denetimleri Özelleştir’i izleyin ve ekran kaydı’nın yanındaki + işaretine dokunarak kısayolu ekleyin.

iPhone Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir