Iphone Xr Tamir İşlemleri Ve Fiyatları
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone XR Tamir İşlemleri ve Fiyatları

iPhone XR Tamir İşlemleri ve Fiyatları Aşağıdaki onarım ve fiyatlar iPhone XR için geçerlidir. Ayrıntılı bilgi almak istediğiniz onarım işleminin altındaki bilgi bağlantısını tıklayarak işlem hakkında bilgi alabilirsiniz. Tüm onarımlar 3 ay garantilidir.

Bununla birlikte, iPhone XR’ın piyasaya sürülmesiyle Apple, telefon onarım fiyatlandırması hakkında bazı bilgiler yayınladı. Ayrıca diğer iPhone modellerinin onarım maliyetlerini de değiştirdi. Apple tamiri kaç TL olduğunu merak ediyor. İşte iPhone onarım ücretlerinin 2019 fiyat listesi.

iPhone XR Güncel Tamir Ücretleri 2019 Fiyat Listesi

Yeni cihazların tamiri telefonun kendisi gibi pahalıya mal oluyor. Eğer uzatılmış garantiniz yoksa, tavsiye edilen iPhone XR LCD ekran tamiri 1449 liradır. Bu iPhone 6 ekran değiştirme işleminin iki katından daha fazla (669 TL) ve yeni bir iPhone 8 ekranından (769 TL) yaklaşık yüzde 70 daha yüksek. iPhone 7 tamir ücreti de yine çok farklı değil.

İlginizi Çekebilir: Telefona Nasıl Format Atılır

Bu nedenle, kullanıcılar iphone’larına zarar vermemek için büyük çaba sarf ediyorlar. Garanti kapsamı dışındaki tüm onarımlar 1299 TL’den 3699 TL’ye kadardır. Yine, iPhone’un genel onarım maliyetleri diğer telefonlardan çok daha yüksektir.

iPhone 8 “diğer onarım” maliyeti 2399 TL ve 8 artı 2699 TL. Yani iPhone X (veya iPhone 8) camını kırdıysanız, onunla yaşamak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, Cep Hastanesi gibi üçüncü taraf hizmetleri de fiyatlandırmada farklı ve daha ucuzdur.

iPhone XR Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone XR Tamir İşlemleri ve Fiyatları , Apple sertifikalı teknisyenlerimiz tarafından, uygun servis koşullarının sağlandığı bir ortamda uzman teknisyen ekipmanı tarafından gerçekleştirilir. Cihazınızın yedek parçalarının değiştirilmesi orijinal ürünlerle yapılır.

Cihazınızın içindeki iPhone XR ekran i değişimi için servisimize getirdiğiniz herhangi bir bilgi asla silinmez. Cihazınız, servisimize geldiği andan itibaren teknisyenlerimiz tarafından güvence altına alınmıştır. Teknisyenlerimiz gerekli ön kontrollerden sonra cihazınızı servis odasına getirecektir. Burada, iPhone XR ekran değiştirme cihazınız için uygun ekipman kullanılarak yapılır.

Cihazınızın sökme işlemi titizlikle gerçekleştirilir ve hasarlı ekran cihazınızdan kaldırılır. Orijinal ekran cihazınıza takılmadan önce, cihazınızın içi kir ve toz içermez. iPhone XR ekran onarımı için orijinal yedek parçalar daha sonra cihazınıza dikkatlice monte edilir.

Kurulumdan sonra, cihaz test formuna göre teknik servis personelimiz tarafından test edilir. Cihazınız tüm testleri başarıyla geçer ve kontrol etmek için size teslim edilir. Cihazınızı kontrol edecek ve memnun değilseniz, ücretiniz herhangi bir sorunuz olmadan iade edilecektir. Memnun kalırsanız, onayınızı cihazımıza vereceksiniz ve servis uzmanlarımız size hazırlayacak ve teslim edecektir.

iPhone XR Tamir İşlemleri ve Fiyatları

Apple’ın iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile beraber tanıttığı daha uygun fiyatlı modeli iPhone XR için merak edilen tamir ücretleri belli oldu. 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ile beraber karşımıza çıkan 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR, Türkiye’de de aktif olarak satılıyor.

Buna karşın uzun süredir tamir ücretleri resmi olarak açıklanmayan telefon, sonunda bu merak edilen detaya da kavuşmuş durumda. Ortaya çıkan fiyatlar ise gerçekten nefes kesiyor. Baktığımız zaman telefonun ekran onarımı için ödenmesi gereken ücret 1.139 TL seviyesinde yer alıyor.

iPhone Modeller Fiyatlar
iPhone XS Max Ekran Değişimi 2.950 TL
iPhone XS Ekran Değişimi 2.850 TL
iPhone XR Ekran Değişimi Fiyatı 2.900 TL
iPhone X Ekran Değişimi 1799 TL
iPhone 8 Plus Ekran Cam Değişimi Fiyatı 349 TL
iPhone 8 Ekran Cam Değişimi Fiyatı 299 TL
iPhone 7 Plus Ekran Cam Değişimi Fiyatı 249 TL
iPhone 7 Ekran Cam Değişimi Fiyatı 229 TL
iPhone 6s Ekran Cam Değişimi Fiyatı 180 TL
iPhone 7 Ekran Cam Değişimi Fiyatı 230 TL
iPhone 6s Plus Ekran Cam Değişimi Fiyatı 199 TL
iPhone 6s Ekran Cam Değişimi Fiyatı 180 TL
iPhone 6 Plus Ekran Cam Değişimi Fiyatı 150 TL
iPhone 6 Ekran Cam Değişimi Fiyatı 150 TL
iPhone 5s Ekran Cam Değişimi Fiyatı 120 TL
iPhone 5 Ekran Cam Değişimi Fiyatı 120 TL
iPhone 4 Ekran Cam Değişimi Fiyatı 120 TL

Diğer hasarları onarmak için tam 4.199 TL isteyen firma, modelin garanti dışı pil değişimine ise 449 TL fiyat belirlemiş görünüyor. Bu açıdan mutlaka güzel bir kılıf ile korunması gereken model, LCD ekrana rağmen yüksek tamir ücretlerinden kurtulamıyor. Kişilerin iPhone X ve Xs’i ekran onarımı için 1.899 TL, Xs Max’in ekran onarımı içinse 2.190 TL vermesi gerekiyor.

iPhone X ve Xs’in diğer hasarları için ödenmesi gereken ücret 5.699 TL görünürken, Xs Max için ücret tam 6.499 TL‘ye kadar çıkıyor. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

iPhone X Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servisimizde, parça değiştirme ve onarım işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini daha yakından incelemek için bu işlemler teknisyenlerimiz tarafından kaydedilir. Bu videolar, hizmetimizin Youtube kanalında paylaşmanız için açılır. Aşağıdaki iPhone onarımındaki videoyu izleyin ve onarım işlemleri ve yedek parçalar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;iPhone XR Tamir İşlemleri ve Fiyatları  iphone ekran değişimi, iphone xr ekran fiyatı, iphone 6s batarya değişimi, iphone ön cam değişimi, iphone batarya değişimi, iphone xr a2105, iphone 5s ekran değişimi, iphone batarya değişimi ne kadar sürer