Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone XS Max Bilinmeyen Özellikleri

iPhone XS Max Bilinmeyen Özellikleri

Iphone Xs Max Bilinmeyen Özellikleri

iPhone XS Max Bilinmeyen Özellikleri, bu yazıda iPhone Xs ve iPhone Xs Max’in bilinmeyen bazı özelliklerini ve pratik ipuçlarını paylaşacağız. Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefondan iPhone’a geçtiyseniz veya iPhone 7, iPhone 8 gibi home tuşlu bir cihazdan iPhone Xs veya iPhone Xs Max geçtiyseniz, bu ipuçları işinizi çok kolay hale getirecektir.

Sanal Home Buton Ekleme

iPhone XS Max Bilinmeyen Özellikleri, home tuşu olan bir telefondan iPhone Xs veya iPhone Xs Max’e geçtiyseniz, ilk başta alışmak zor olabilir. Bir düğme yardımıyla daha önce yaptığınız birçok şeyin şimdi çeşitli el hareketleriyle yapılması gerekiyor. Ancak iOS, AssistiveTouch adlı bir özellik sayesinde telefon ekranına sanal bir home tuşu eklemenize izin verir. Bunu yapmak için, Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik’i takip edin ve AssistiveTouch özelliğini etkinleştirin. Ayrıca, bu düğmenin aynı ekranda gerçekleştireceği eylemleri de seçebilirsiniz. Örneğin tek dokunuş, çift dokunma, uzun basma, 3D dokunma.

Uygulamalar Arası Geçiş Yapma

Aslında, iPhone Xs ve iPhone Xs Max’i bir süre kullandıktan sonra, çeşitli el hareketlerinin nasıl pratik özellikler sunduğunu göreceksiniz. Ekranın altında sanal düğmeyi sağa veya sola kaydırarak arka planda açık olan uygulamalarınız arasında geçiş yapabilirsiniz.

Iphone Xs Max Bilinmeyen Özellikleri

Kontrol Merkezini Açma

iPhone X ile başlayan çentikli ekran tasarımı ile birlikte kontrol merkezine erişim şekliniz de değişti. iPhone X’dan önceki modellerde kontrol merkezi’ne erişmek için parmağınızı ekranın altından ekranın üstüne kaydırdığınızda kontrol merkezi açılır.

Face ID’ye İkinci Yüz Tanımlama

Telefonunuzu eşiniz veya başka biriyle ortak kullanıyorsanız, Face ID’ye ikinci bir kişinin yüzünü ekleyebilirsiniz. Alternatif görünüm ayarlayarak yeni bir yüz tanımlamak için Ayarlar>Yüz Kimliği ve şifre’yi seçin.

Face ID ile Otomatik Parola Doldurma

Parmak izleri ve parolalarda olduğu gibi, otomatik parola doldurma seçeneği olarak Face ID’yi kullanabilirsiniz. Şifre bilgilerinizi isteyen bir uygulamada veya web sitesinde oturum açtığınızda, şifreyi Face ID ile doldurma seçeneğini seçin ve yüzünüzü kameraya gösterin. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar>Face ID ve parola izlemeniz ve otomatik parola doldurma özelliğini etkinleştirmeniz yeterlidir.

Üçüncü Parti Parola Uygulaması Kullanma

Bilgisayarınızda, LastPass, 1Password vb. parola programları kullanıyorsanız, bunları artık iPhone kullanabilirsiniz. iOS 12, 3. toplu şifre uygulamalarının otomatik şifre doldurma özelliğine entegre edilmesini sağlar. Ayarlar>Şifreler ve Hesaplar>Otomatik Şifreler Doldur seçeneğini etkinleştirin ve toplu uygulamayı 3. seçin.

İlginizi Çekebilir: Telefonlardan Blog Yazmak İsteyenler İçin Uygulamalar

Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Xs ve iPhone Xs Max fiziksel ana düğmesi yoktur, bu nedenle ekran diğer iPhone modellerinden farklı alınır. Ekran görüntüsü almak için Sesi Aç + Yan tuşlarına basmanız yeterlidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone x s max bilinmeyen özellikleri , iphone x max bilinmeyen özellikleri , xs max bilinmeyen özellikleri , iphone xs max özelliği.