Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. İPhone XS Max Ekran Titreşimi Nasıl Onarılır

İPhone XS Max Ekran Titreşimi Nasıl Onarılır

İphone Xs Max Ekran Titreşimi Nasıl Onarılır

iPhone XS Max Ekran Titreşimi Nasıl Onarılır, titreme, beyaz kutu halinde çizgiler, gri çizgiler, kırmızı ve mavi ekran gibi iPhone ekran sorunları oldukça can sıkıcı olabiliyor. Neyse ki, bizi buldun. Tamir atölyelerinin kendi başlarına halledemedikleri anakart sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için Cep Hastanesi, yonga düzeyinde anakart tamir servis bilgileri. iPhone XS Max anormal ekran görüntüsü sorun giderme, en önemlisi, herhangi bir çare almadan önce ekran titriyor. Burada, anormal bir ekran görüntüsü ile gelen bir istemciden bir iPhone Xs Max anakartımız var.

İPhone Xs Max ekran aksamını ve pil konektörünü DC güç kaynağına bağlayın. Anakartı cımbızla açın. Ekranın anormal bir ekranla geldiğini ve önyükleme akımının normal değerden daha büyük olduğunu görebiliriz. Ancak, telefon etkinleştirme ekranına erişebilir. Buna bakılırsa, ekran sorunu muhtemelen ekran devresi, GPU devresi veya üçüncü boşluk PCB’si ile ilgilidir.

İlginizi Çekebilir: Akıllı Telefonlar İçin Video Düzenleme Uygulamaları

İphone Xs Max Ekran Titreşimi Nasıl Onarılır

Uygulamanız Gereken Adım Adım Kurallar

  • Ekran devresini kontrol edelim.
  • J5700 ekran konnektörünün diyot modunu ölçün. Ölçülen değer normaldir. Bu nedenle, ekran sorununun ekran devresi ile ilgisi yoktur.
  • GPU devresini kontrol etmeliyiz. Testten önce anakartı ayırmamız gerekiyor. Anakartı platform.’a yerleştirin.. 3 dakika sonra üst katmanı cımbızla ve ardından alt katmanı alın.
  • Sorun aynı kalıyor, bu ekran sorununun üçüncü boşluk PCB’si ile ilgisi olmadığını gösterir.
  • GPU devresine devam etmeliyiz. Üst katmanı PCB tutucuya takın. Açık ReFoksi iPhone XS Max’in GPU devresini bulun.
  • Üzerinde çalıştığımız üst katmanı ve bitmap üzerindeki katmanı karşılaştırın. Karşılaştığımızın açıklandığı gibi bir iPhone XS Max üst katmanı değil, bir iPhone XS üst katmanı olduğunu görüyoruz.
  • Artık müşterimizin bir iPhone XS üst katmanını bir iPhone XS Max alt katmanına lehimlediğini ve anormal ekran görüntüsüyle sonuçlandığını doğrulayabiliriz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone XS Max Ekran Titreşimi Nasıl Yapılır.