İphone Yakınlık Sensörü Açma-Kapama
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Yakınlık Sensörü Açma-Kapama

iPhone Yakınlık Sensörü Açma-Kapama;   sorunu pekçok kullanıcı için bir sorundur. Peki kullanıcılar bu sorundan nasıl kurtulabilirler? Bu yazıda iPhone sensörü açma / kapama ayarı hakkında konuşacağız.

iPhone yakınlık sensörü sorunu pekçok kullanıcıyı rahatsız etti. İnternet üzerinden iPhone sahipleri bu sensörü kapatmanın yollarını aramaya başladı. Yakınlık sensörü telefonun ön tarafında kullanılır. Iphone yakınlık sensörü özelliği, telefonu konuşmak için kulağınıza yakın tuttuğunuzda ekranı kapatır. Üst iphone modellerinde parlaklık oranı çevreye göre ayarlanır.

Ayar Nasıl Yapılır?

iPhone Yakınlık Sensörü Açma-Kapama; Kullanıcıların merak ettikleri sorular arasında iPhone yakınlık sensörünü nasıl açıp kapatacağıdır. İlk olarak, açık yada kapalı yakınlık sensörü geçiş için ayar yok. Iphone 6s ve daha sonra akıllı telefonları uyandırmak için kaldırma özelliği eklendi. Bu özellik sayesinde telefonun ana ekran düğmesine basmadan yakınlık sensörü üzerinden beraber kontrol edebilirsiniz.

Ekranı açmak için parmağınızı aşağıdan yukarıya doğru kaydırın. Bu uygulamayla bildirimi kontrol edebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Uyandırma özelliğini kaldırmak iPhone 6s ve üst düzey modellerde mevcuttur. Bunu yapmak için Ana Sayfa düğmesine basmanız gerekir. Hiçbir işlem yapılmadığında, iPhone otomatik olarak uyku moduna girer.

İlginizi Çekebilir: LG G5 Sarj Olmama Sorunu

Iphone Yakınlık Sensörü
Iphone Yakınlık Sensörü

iPhone Uyandırma Açma Kapama

Bu özelliği kontrol etmek için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık bölümüne giriş yaptıktan sonra Uyandırmak için kaldır bölümünü açıp kapatabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone yakınlık sensörü açma kapama , iphone yakınlık sensörü açma , iphone yakınlık sensörü , iphone ekran sensörü açma , iphone yakınlık sensörü kapatma , iphone yakınlık sensörü nerede , iphone yakınlık sensörü ayarı , iphone 5s yakınlık sensörü , iphone 6 yakınlık sensörü , iphone 7 yakınlık sensörü , iphone 8 yakınlık sensörü

iPhone Yakınlık Sensörü Problemi

iPhone yakınlık sensörü çalışmıyorsa, sebeplerden biri sensörü kaplayan toz, kir ve buna benzer parçacıklardır. Genel olarak, bu sorun kırılmaz cam koruyucu ve kılıf kullanıldığında ortaya çıkar. Bu korumaları çıkarırsanız ve alanı temizlerseniz, fakat sorun devam ederse, bir sensör arızası meydana gelecektir.

Sorun donanım olduğunda, tek çözüm profesyonel bir Apple teknik servisinden destek almaktır. Yakınlık sensörü değişimi bu hizmetler içerisinde gerçekleştirilir. iPhone proximity sensor replacement alanında uzman teknisyenlerimiz ile size gerekli teknik servis desteğini sunuyoruz. Uzman teknisyenlerimizden yardım alabilirsiniz cepmarket.Com.Tr telefon problemleri için.

Model Parça Değişim Fiyatı
iPhone XS Max
Sensör
iPhone XS Sensör
iPhone XR
Sensör
iPhone X
Sensör
iPhone 8 Plus
Sensör
iPhone 8 Plus Arka Cam Sensör
iPhone 8 Sensör

Öncelikle, iPhone’unuzdaki yakınlık sensörü için bir ayar bulunmadığını lütfen unutmayın. Bu, yakınlık sensörünü kapatamayacağınız anlamına gelir. Bunun “Uyandırmak İçin Yükselt” den farklı olduğunu unutmayın. Uyandır Yükselt, iPhone’unuzu yükseltirken kilit ekranınızı görmenizi (ekran uyanır) görmenizi sağlar.

Ayarlar Ekran ve Parlaklık seçeneğine gidip bunu açıp kapatabilirsiniz (varsayılan olarak açıktır). İPhone’unuzun kasası veya ekran koruyucusunun yakınlık sensörü aktivitesini engellemediğinden emin olun. Sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için kasayı çıkarmayı deneyin.