Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Yakınlık Sensörü Açma-Kapama

iPhone Yakınlık Sensörü Açma-Kapama

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

İphone Yakınlık Sensörü Açma-Kapama

iPhone Yakınlık Sensörü Açma-Kapama;   sorunu pekçok kullanıcı için bir sorundur. Peki kullanıcılar bu sorundan nasıl kurtulabilirler? Bu yazıda iPhone sensörü açma / kapama ayarı hakkında konuşacağız.

iPhone yakınlık sensörü sorunu pekçok kullanıcıyı rahatsız etti. İnternet üzerinden iPhone sahipleri bu sensörü kapatmanın yollarını aramaya başladı. Yakınlık sensörü telefonun ön tarafında kullanılır. Iphone yakınlık sensörü özelliği, telefonu konuşmak için kulağınıza yakın tuttuğunuzda ekranı kapatır. Üst iphone modellerinde parlaklık oranı çevreye göre ayarlanır.

Ayar Nasıl Yapılır?

iPhone Yakınlık Sensörü Açma-Kapama; Kullanıcıların merak ettikleri sorular arasında iPhone yakınlık sensörünü nasıl açıp kapatacağıdır. İlk olarak, açık yada kapalı yakınlık sensörü geçiş için ayar yok. Iphone 6s ve daha sonra akıllı telefonları uyandırmak için kaldırma özelliği eklendi. Bu özellik sayesinde telefonun ana ekran düğmesine basmadan yakınlık sensörü üzerinden beraber kontrol edebilirsiniz.

Ekranı açmak için parmağınızı aşağıdan yukarıya doğru kaydırın. Bu uygulamayla bildirimi kontrol edebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Uyandırma özelliğini kaldırmak iPhone 6s ve üst düzey modellerde mevcuttur. Bunu yapmak için Ana Sayfa düğmesine basmanız gerekir. Hiçbir işlem yapılmadığında, iPhone otomatik olarak uyku moduna girer.

İlginizi Çekebilir: LG G5 Sarj Olmama Sorunu

Iphone Yakınlık Sensörü
Iphone Yakınlık Sensörü

iPhone Uyandırma Açma Kapama

Bu özelliği kontrol etmek için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık bölümüne giriş yaptıktan sonra Uyandırmak için kaldır bölümünü açıp kapatabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone yakınlık sensörü açma kapama , iphone yakınlık sensörü açma , iphone yakınlık sensörü , iphone ekran sensörü açma , iphone yakınlık sensörü kapatma , iphone yakınlık sensörü nerede , iphone yakınlık sensörü ayarı , iphone 5s yakınlık sensörü , iphone 6 yakınlık sensörü , iphone 7 yakınlık sensörü , iphone 8 yakınlık sensörü.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar