Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Yakınlık Sensörü

iPhone Yakınlık Sensörü

Iphone Yakınlık Sensörü

iPhone Yakınlık Sensörü, iPhone modelleri ön tarafta bir yakınlık sensörüne haizdir. Bu sensör, telefonda konuşurken ekranı kapatır, doğrusu telefonu kulağınıza yakın tuttuğunuzda. Bununla birlikte, üst modeller de ekranın parlaklığını çevreye nazaran ayarlama kabiliyetine sahiptir.

iPhone Yakınlık Sensörü Nedir

Yakınlık sensörü, herhangi bir fizyolojik temas olmadan yakındaki nesnelerin varlığını algılayabilen bir sensördür. Bir yakınlık sensörü çoğu zaman bir elektromanyetik alan yada bir elektromanyetik ışınım ışını yayar ve alanda veya dönüş sinyalinde değişimler arar.

iPhone Uyandırmak İçin Kaldır Özelliği

iPhone 6s ve daha sonrasında akıllı telefonlar uyandırma özelliği eklendi. Bu özellik, telefonun ana ekran düğmesine basmanıza gerek kalmadan yakınlık sensörü ile bazı kontrollere haiz olmanızı sağlar. Telefon ekranını açmak için parmağınızı aşağıdan yukarıya doğru kaydırabilirsiniz.

  • Bildirimleri kontrol edebilirsiniz.
  • Fotoğraf çekebilirsiniz. Kilit ekranında parmağınızı sola kaydırabilirsiniz.
  • Uyandırma özelliği iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone X’te mevcuttur. Ekranın kilidini açmak için ana düğmeye basılmalıdır. Hiçbir işlem yapılmadığında, iPhone otomatik olarak uyku moduna geçer.

İlginizi Çekebilir: iPhone Gps Sorunu

iPhone Uyandırmayı Etkinleştirme

Bu özelliği açmak yada kapatmak için Ayarlar> Ekran ve parlaklığa gidin ve arkasından kaldırmak için sola yada sağa kaldırın. iPhone dili İngilizce ise, Ayarlar > Ekran ve parlaklığa gidebilir, peşinden Sağa veya sola uyanmak için Yükselt’i hareket ettirebilirsiniz.

iPhone Yakınlık Sensörü Sorunu

İphone’unuzun yakınlık sensörü çalışmazsa, ilk sebep ekranın ön tarafında bulunan ve sensörü kapatan toz, kir ve benzeri parçacıklardan kaynaklanmaktadır. Kırılmaz cam koruyucu, koruyucu kılıf-jelatin kullanıldığında bu problem çoğunlukla görülür. Onları çıkarırsanız ve alanı temizlerseniz, ancak sorun devam ederse, yakınlık sensörünün başarısız olduğunu söyleyebiliriz.

  • Geçiş süresi hizmetimizde 45 dakika ve 2 taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizin kullanıldığı 3 (üç) iş günüdür.
  • Telefon sıfırlanmadı. Bilgileriniz silinmez.
  • Yakınlık sensörü sorunsuz çalışmaya devam ediyor.
  • Telefon 3 ay Cep Hastanesi garanti belgesi ile size teslim edilir.

Mesele donanım ise, tek çözüm yakınlık sensörünün profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından değiştirilmesidir. ıPhone proximity sensor replacement, deneyimli ve deneyimli APPLE teknisyenlerimiz tarafınca gerekli teknik servis ortam koşullarının sağlandığı alanda özel üretim teknisyeni ekipmanı kullanılarak gerçekleştirilmektedir.