Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Yamuldu Çözümü Nedir

iPhone Yamuldu Çözümü Nedir

Iphone Yamuldu Kapak

iPhone Yamuldu Çözümü Nedir, iPhone markasının ülkemizde çok sayıda kullanıcısı bulunmaktadır. Kullanıcılar genel olarak iPhone marka telefonları kalitesinden dolayı çokça tercih etmektedirler. Fakat son dönemlerde piyasaya sürülen iPhone modellerinde kullanıcıların rahatsız olduğu bir durum gözlendi.

Bu durum ise iPhone’lerde meydana gelen bükülme veya yamulma sorunudur. Akıllı cihazlar oldukça hassas ve ince ürünler olduğundan dolayı bazen fazla baskıya maruz kaldıklarında bu gibi durumlar açığa çıkabilmektedir. Fakat kalitesinden şüphe etmediğiniz ve uzun yıllardır kullandığınız iPhone markasının böyle bir hata vermesi oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Peki, böyle bir durum ile karşı karşıya geldiğinizde ne yapmanız gerekmektedir?

İlginizi Çekebilir: iPhone MP3 Dönüştürücü Nasıl Yapılıyor

Apple yetkilileri bu durum karşısında sorunun kullanıcı hatası olmasından kaynaklı ürünün garanti kapsamına girmediğini belirtmişlerdir. iPhone telefonlarda meydana gelen bükülme veya yamulma sorununun telefonun arka cepte taşınmasından veya telefonun kılıfsız olarak kullanılmasına yönelik bir arıza verdiğini savunmuşlardır.

Telefon bükülmesi sorunu günümüzde en çok iPhone telefonlarda karşılaşılmıştır. Kasa kısmının ince olduğu iPhone modellerinde bu duruma daha sık rastlanmaktadır. Cam üzerine baskı yapılan kasa bölümü kasılarak telefonun şeklinde bozulmalar meydana gelmektedir.

iPhone’ da Bükülme Olduğu Nasıl Anlaşılır?

iPhone marka telefonunuzda bükülme sorunu olup olmadığını test etmek için bazı yolları kullanabilirsiniz. Şöyle ki; iPhone modellerde ki telefonların arka kısmı herkesin bildiği üzere düzdür. Arka kasayı dikkatli bir şekilde incelediğinizde gözünüze bir eğim takılıyorsa bu durum yamulma olduğunun bir işaretidir.

Bunun yanı sıra ekran kısmına dokunduğunuzda herhangi bir esneme ya da ekrana baskı yapınca bir göçme oluşuyorsa bunlar iPhone modelinizde bir bükülme olduğunun göstergesidir. iPhone marka telefonunuzda bilimsel olarak ifade edilebilecek bükülme nedenleri mevcuttur. Bunları genel olarak sıralarsak şunları söyleyebiliriz:

  • iPhone marka telefonunuzun yan kısmında yer alan ses tuşlarının bulunduğu kısıma herhangi bir baskı yapılırsa bükülme meydana gelebilir.

Apple ürünlerinde iPhone modellerinde alınan baskı genellikle yan kısımdan veya merkezden almaktadır. Buna bağlı olarak iPhone modelinizi sürekli olarak cebinizde kılıfsız olarak taşırsanız bu gibi durumlar ile karşılaşmanız aşikardır.

iPhone Bükülme Sorunu Çözümü

Eğer iPhone marka telefonunuzda herhangi bir bükülmeye şahit olduysanız ilk olarak bu sorunu kendi yöntemleriniz ile halletmeye çalışmayın. Aksi taktirde daha kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. iPhone telefonunuzu öncelikle bir Apple yetkili servisine götürebilirsiniz. iPhone ’ da meydana gelen bükülme sorunu telefon üzerinde işlevlerinizi gerçekleştirmeye engel değildir.

Fakat fiziksel görüntünün vermiş olduğu rahatsızlıktan dolayı bu sorunu ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz. iPhone bükülme sorunu genellikle kullanıcı hatası olarak algılandığı için Apple yetkili servisleri tarafından garanti kapsamı dışında kaldığı ve tamirinin ücretli olduğu bilgisi verilebilir. Bazı Apple servisleri tarafından ücretsiz olarak değişimi yapılabilmektedir.

Iphone Yamuldu Çözümü Nedir
Iphone Yamuldu Çözümü Nedir

Fakat iPhone marka telefonunuzda bükülme sorunu ile karşı karşıyaysanız ve garanti kapsamı dışına alındıysanız bu konuyla ilgili firmamız yakından ilgilenmektedir. Yetkili servis hizmeti veren firmamız iPhone telefonlarınızda meydana gelen bükülme, yamulma gibi sorunlarınızı en kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır.

Bunun için öncelikle firmamız ile iletişime geçmeniz önemlidir. Alanında uzman ve tecrübeli Apple teknisyenlerimiz iPhone telefonunuzun ekran kısmını sökerek kasa kısmını elle dikkatli bir şekilde düzeltmeye çalışarak eski haline gelmesini sağlar. Özenli bir şekilde eski haline getirdiği telefonunuzun ekranını takarak sizlere teslim eder.

Tekrar aynı sorunun yaşanmaması için telefon kılıfı alarak önlem almanızda fayda vardır. Firmamız akıllı cihazlarınız ile alakalı yaşamış olduğunuz her türlü sıkıntıya dair kısa sürede çözüme varmanız için çok uygun fiyatlara sizlere hizmet vermektedir.