Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Yamuldu Garanti Kapsamına Girer mi

iPhone Yamuldu Garanti Kapsamına Girer mi

Iphone Yamuldu Garanti Kapsamına Girer Mi

iPhone Yamuldu Garanti Kapsamına Girer mi, Cep telefonları, şık bir metal kasa taşıyan mendiller gibi arka cebinde binlerce kilo saydıktan sonra, aygıt sağlam görünse de, dizgesel basınç bükülme ve çarpık görülebilir. Dahası, cep telefonlarındaki gerginlik problemleri “iPhone” şeklinde pahalı cihazlarda daha yaygındır.

Bundan dolayı, bir telefona 4000-5000 TL gibi rakamlar ödediğinizde, çelik yelek kadar sağlam bir telefon almadığınızı asla unutmamalısınız. Apple’ın süper ince modellerinin başında iPhone 6 ve 6 Plus’larını distorsiyon ve eğilme sebebiyle bir süre şikayet ediyor. Şirket hatasını kabul etmeyi reddetmesine rağmen, vererek ”pazara mesajlar gönderiyor ve eğer yanılıyorsak, düzelteceğiz” diyerek müşterilerini rahatsız etmemeye çalışıyor. Bu değişim kampanyasının yararlanıcıları var, sadece bu genel bir değişim kampanyası olmadığından, büküm sebebiyle herhangi bir iPhone modelini garanti altına almak kolay görünmüyor. Apple ve diğer ciddi şirketler, deforme problemi telefon modelinde üretilen “çok ince” hem sık karşılaşılan ve ne yazık ki, bu şekilde bir mesele ile şirketlere giderseniz doğrudan “kullanıcı hatası” cevaptır.

Telefon Neden Bükülür

Cep telefonlarındaki dayanıklılık testleri, yükseklik, sıkıştırma veya daha fazla tesir şeklinde gerçekleştirilir. İki aylık hafif fakat tertipli basınç testi yoktur. Cep telefonunu arka cebinde taşımak bir alışkanlıktır ve her seferinde bir yük vardır.

Ortalama bir yada iki ay süresince kullandığınızda, metalde bitkinlik gelişir ve bu iki ayın nihayetinde bir tek bir gün içinde düz olan telefon aniden eğilir. Bunu incir ağacının yumuşak köklerinin sert taşları bile delebileceği gerçeğiyle karşılaştırabilirsiniz. Dikişli telefonları düzeltmek mümkündür, ancak düzleştirilmiş telefon kısa sürede yine bükülür. Bundan dolayı, düzeltilmiş telefon derhal ikinci el pazara satılmaktadır. Bu, ikinci el bir telefon satın almanın bu tür riskleri taşımış olduğunu gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Şarj Soketi Değişimi

iPhone Yamuldu Garanti Kapsamına Girer mi

Yamulan iPhone nasıl düzeltilir?

iPhone telefon kılıfınız çarpık olduğunda bireysel düzeltmeler yapmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Çünkü, durum düzeltildikten sonra, tümparçalar hasar görür ve anakart ve diğer parçalar hasar görür ve telefon kullanılamaz hale gelir. Bununla birlikte, çözgü sonrası durum düzeltildikten sonra, eski düzenini korumaz. İçinde çatlaklar var ve kısa sürede kırılabilir.

Güvence bitmediyse, ” güvence kapsamında onarım edilecek mi?” Bazı modellerde, bazı kronik şikayetler olduğunda, şirketler hatanın onlardan kaynaklandığını anlar ve normalde kullanıcı hatası ip’yi arayacakları ve müşteriyi kaçırmamak için reddettikleri bir isteğe yaklaşabilirler.

Bu nedenle, yüzde 90 negatif yanıt alsanız bile, telefonunuzu güvence kapsamında onarmaya yada değiştirmeye çalışın. Negatif bir yanıt alırsanız, çarpık telefonun kasasını düzleştiren veya değiştiren yerlere götürebilirsiniz.

Telefonu Yamulanlar Ne Yapmalı

Mahfazayı web ortamında çekiçle veya çekiçle halleden ustalara rastlamamıza rağmen, kasayı düzleştirmek için inşa edilmiş cihazlar varken çekiçleri eline alırken 5000 TL iPhone’u onarım etmenin riskli bulunduğunu düşünüyoruz.

iPhone Kasa Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone durumda değiştirme ustalaşmış Cep Hastanesi APPLE teknisyenleri tarafından gerçekleştirilir. Teknik servisimizde, davanın değişiklik süresi averaj 1-2 saattir ve ücretsiz nakliye hizmeti her iki tarafta kullanıldığında 3 (üç) iş günüdür.

  • Orijinal Ürün iPhone durumda değiştirme için kullanılır.
  • Telefon sıfırlanmadı. Bilgileriniz asla silinmeyecek.
  • Telefon kılıfı orijinal ekranına basar.

Telefonunuz bir 3 ay Cep Hastanesi onaylı iPhone durumda güvence kartı ile beraber geliyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone garanti kapsamına giren arızalar , iphone garanti dışı değişim , iphone garanti kapsamına neler girer , iphone kasa yamulması garanti