Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Yeşil Ekran Sorunu

iPhone Yeşil Ekran Sorunu

Iphone Yeşil Ekran Sorunu

iPhone Yeşil Ekran Sorunu, Bir iPhone kullanıcısı için en kötü şeylerden biri, aletin donması, tepki vermemesi ve ekranın renk değiştirmesidir. Bu renk değişiklikleri çoğunlukla mavi, sadece bazen yeşil bir ekran. Sitemizde alınan bildirimlerden ortak bir problem olmadığını söyleyebiliriz. Bu yazıda, iPhone yeşil ekran sorununu çözmenin 5 farklı yolunu açıklayacağız. Bunlardan biri problemi çözebilir ve bazı durumlarda asla biri işe yaramaz. Bu durumda, probleminin donanım olması muhtemeldir. Cihazı Apple teknik servisine götürmek en iyisidir.

iPhone, ortaya çıkan sorunlara müdahale etmez. iPhone X yeni nesil olarak tanıtıldı, satış günü her gün yeni bir mesele ile geliyor beri. Son olarak, telefon ani ısı değişimlerinden sonrasında dokunma hassasiyetini kaybetmişti. Apple bunun bir yazılım problemi olduğunu açıkladı ve lüzumlu güncellemenin yakında yapılacağına yemin etti. Cupertino merkezli şirket bu sorunun üstesinden gelemese de, şimdi yeşil ekran sorunu telefonlarda ortaya çıktı.

iPhone yeşil ekran sorununun sebebi hemen hemen bilinmiyor. Bu hatayı alan kullanıcılar, telefonlarını ilk aldıklarında sorun olmadığını ve hatanın daha sonrasında oluştuğunu belirtir. İyi haber, Apple’ın bu hatayı alan telefonların yerini almamasıdır.

Aynı şekilde, yeşil ekran hatası alan kullanıcılar, Telefonu Apple Store’a götürüyor, yenisiyle değiştirdiklerini söyledi. Yazılım yerine donanım ile ilgili olduğu anlamına gelir. Apple yazılımla ilgili problemleri değiştirmediğinden veya onarmadığından, güncelleme sorunla ilgili sorunu giderecekti.

iPhone ekranında yeşil çizgi sorunu!

Geçen hafta satışa çıkan iPhone X’in özelliklerine ve fiyatına ek olarak, sorunlar da gündem haline geldi. İPhone X’in soğuk havalarda işlevsiz hale gelmesinden sonra, yeşil cizgi sorunu ortaya çıktı. Başlangıçta, birçok kullanıcı Apple destek toplulukları ve Twitter’da macrumors forumlarında paylaşılan bu konuyla ilgili şikayetlerini bildirdi. bazı kullanıcılar, telefon yeniden başlatıldığında hattın ana ekranda göründüğünü bildirir. Buna ek olarak, kilit ekranında ve uygulamalarda görüldüğünü söyleyenler var.

iPhone Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülmektedir?

Çözüm 1: Cihazı yeniden başlatınız.

Bu işlem cihazdan cihaza değişse de;

iPhone 7 ve 7 Plus için; sessiz tuşu ve güç düğmesine birkaç saniye aynı anda basılır.

iPhone 6s ve daha önceki için; güç düğmesine ve ev düğmesine aynı anda birkaç saniye basın.

En güzel yol bu. Yeşil ekran probleminizi çözmek için bu yöntem 2 ile devam edelim. Ama daha önce minimum 3 kere deneyin.

İlginizi Çekebilir: Samsung Edge Ekranda Yeşil Çizgi

Iphone Yeşil Ekran Sorunu
Iphone Yeşil Ekran Sorunu

Çözüm 2: Cihazınızı bilgisayara bağlayınız.

iPhone’unuzu yalnızca bilgisayara bağlarsınız. Başka bir fiil. 10-15 dakika bekleyin. Bazı durumlarda, ekran artırabilir. Apple logosunu görüyorsunuz.

Çözüm 3: Cihazınızı şarja takınız

iPhone’unuzu orijinal şarj cihazına takın ve birkaç dakika bekleyin.

Çözüm 4: Dfu moduna alınnız.

Dfu modu kurtarma modu anlamına gelir. Cihazdan cihaza nasıl çalışacağınız değişmiş olur.

Çözüm 5: Pili sökünüz.

Ne yaptığınızı hakkaten biliyorsanız bu yöntemi kullanın. Yetkisiz müdahale aletinizi geçersiz kılacaktır. Güvence süreniz bitmediyse, yetkili servise izin verin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;iphone x yeşil ekran sorunu nasıl çözülür , iphone 11 yeşil ekran sorunu , iphone 7 yeşil ekran sorunu , iphone 12 yeşil ekran sorunu , telefonda yeşil ekran sorunu iphone , iphone yeşil ekran açılmıyor , iphone yeşil ekran , iphone ekran yeşil çizgi , iphone x ekranda yeşil çizgi sorunu , iphone x ekranda yeşil çizgi sorunu nasıl çözülür , iphone yeşil çizgi.