iPhone’da Telefon Meşgulken Arayanı Görmek
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / 1 Yorum / 92 Görüntülenme

iPhone’da Telefon Meşgulken Arayanı Görmek

iPhone’da Telefon Meşgulken Arayanı Görmek ,Telefon meşgulken arayanı görün iPhone, Samsung, LG, Genel Cep Telefonları, Telefon meşgulken arayanı görmek için aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz. Telefonunuzun çağrı bekletme özelliğini aktif hale getirerek arayanı görebilirsiniz.

iPhone Meşgulken Arayanı Gösterme

iPhone’da Telefon Meşgulken Arayanı Görmek ,Telefon meşgulken arayanı nasıl görebilirsin, cep telefonundan arama yaparken birisi seni aradığında Aya’nın kim olduğunu nasıl görebiliriz? Biriyle konuşurken, telefonunuz meşgulken sizi kimin aradığını görebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için, arama bekletme servisini etkinleştirmelisiniz. Yapmanız gereken işlem çok basit.

Yapmanız Gereken Adımlar

1 Adım

iPhone’unuzun hangi işletim sistemi sürümünü çalıştırdığına bakılmaksızın, aşağıdaki adımları kullanarak telefon meşgulken arayan kişiyi iPhone’da göstermeye başlayabilirsiniz:

 • iPhone’da ekran kilidini aç
 • Ayarlar menüsüne gitmek için Ana ekranı veya kısayol menüsünü kullanın.
 • Telefon menüsüne dokunun.
 • Buradan “arama bekletme” özelliğine gidin.
 • “Çağrı bekletme” seçeneğinin yanındaki düğmeyi Açık konumuna getirin.
 • Bundan sonra, iPhone’unuz artık meşgulken gelen aramalar için arayan kimliğini ekranda gösterecektir. Telefon defterinize kayıtlıysa adıyla birlikte gösterilecektir, aksi takdirde sadece 10 haneli bir numara göreceksiniz. Arayanı görmek için bir arama aldığınızda, iPhone’u kulağınızdan çıkarın ve ekrana bakın ve ekranı açın.
iPhone Safari Arama Geçmişi Silme

2 Adım

Arayanı telefon meşgulken görmek sık karşılaştığımız bir sorudur. Hemen hemen tüm Android telefonlarda ve iPhone’larda bu özelliği cihazın Ayarlar penceresinden açıp kapatabiliriz.

Ayarlar> Çağrı Ayarları> Diğer Ayarlar> Çağrı Bekletme’yi takip ederek telefonunuzdan çağrı bekletmeyi etkinleştirin. Bu şekilde, siz telefonda konuşurken cihazınız artık arayanın numarasını ekranda gösterebilir.

Başka bir yöntem de * 43 # tuşlamaktır. Çağrı bekletme özelliği otomatik olarak etkinleştirilecektir. Kapatmak için tekrar # 43 # tuşlayın. Çağrı Bekletmenin açık olup olmadığını görmek için * # 43 # tuşlayın.

iPhone 7 Ekran ve Batarya Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone 7 Ekran ve Batarya Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir