Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır

iPhone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır

Iphone'Da Zil Sesi Nasıl Yapılır

iPhone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır iPhone İçin Bilgisayarsız Zil Sesi Yapma ,Klasik zil sesinden bıkıp değiştirmek isteyenler için zil sesi oluşturma rehberi hazırladık. Peki iPhone nasıl zil sesi yapılır?

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır iPhone İçin Bilgisayarsız Zil Sesi Yapma ,Kullanıcılar her ne kadar iPhone’un klasik zil seslerine alışmış olsa da bazen farklı zil sesleri ayarlamak isteyebiliyor. Herhangi ek bir uygulama gerekmeden telefonunuzda istediğiniz şarkıyı zil sesi yapmanız mümkün. Peki iPhone zil sesi nasıl yapılır? Tüm yapmanız gerekenleri bu rehberde sizin için anlattık.

iPhone’ Zil Sesi Nasıl Yapılır?

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey GarageBand uygulaması. Uygulama telefonunuzda yüklü değilse, App Store üzerinden ücretsiz olarak indirip yükleyebilirsiniz.

1. Adım: GarageBand’de Ses Kaydediciyi Seçin

GarageBand’iniz varsa, artık kendi zil sesinizi oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için önce uygulamayı açın ve sağ üstten bir parça oluşturun. Ardından, Ses Kaydediciyi bulup dokunmak için gelen menüde sağa veya sola kaydırın.

2. Adım: Loop Logosunu Seçin

Ses Kaydediciyi seçtikten sonra, uygulamanın sağ üst köşesinde döngü şeklinde bir logo göreceksiniz. Seçim yapmak için ona dokunun.

3. Adım: İstediğiniz Parçayı Bulun

Açılan ekranda kitaplıktaki şarkılardan birini seçmeniz gerekiyor. Zil sesi için kesmek istediğiniz şarkının telefonunuza indirilmesi gerektiğini unutmayın. Bunu yalnızca iTunes aracılığıyla satın alınan parçalarla yapabilirsiniz.

4. Adım: Basılı Tutun Ve Sürükleyip Bırakın

Şarkınızı bulduktan sonra üzerine dokunarak dinleyebilirsiniz. Doğru parçayı seçtiğinizden eminseniz, sonraki adımda yapmanız gereken tek şey sürükleyip bırakmaktır.

İlginizi Çekebilir: Telefondan Youtube’a Giremiyorum

5. Adım: İstenilen Aralığı Seçin

Zil sesi süresinin normal parça uzunluğundan daha kısa olması gerekir. Bunu yapmak için, parçayı sürüklemeniz ve ardından zil sesiniz için istediğiniz bölümü ayarlamak için beyaz panelleri baştan ve sondan kaydırmanız gerekir.

6. Adım: Sol Üstteki Üçgene Dokunun

Sonraki adımda, sol üstteki ters üçgene dokunun ve parçaların bulunduğu menüyü açın. Bu menüden kısaltılmış şarkıyı zil sesi olarak kaydedebilirsiniz.

7. Adım: Ses Dosyasına Uzun Süre Dokunun

Şimdi zil sesi olarak seçmek istediğiniz dosyaya uzun süre dokunun ve seçeneklerin açılmasını bekleyin. Ardından açılır seçeneklerden paylaş simgesine dokunun.

8. Adım: Zil Sesi Öğesini Seçin

Burada görüne menüden ortadaki zil sesine dokunun.

9. Adım: Standart Zil Sesi Öğesine Dokunun

Telefon aramaları için oluşturduğunuz zil sesini kullanmak istiyorsanız, mevcut seçeneklerden standart zil sesine dokunun. Bu adımda, oluşturduğunuz sesleri SMS tonları veya kişiselleştirilmiş zil sesleri olarak da seçebilirsiniz.

10. Adım: Zil Sesinin Kontrolü

Tüm bu işlemlerden sonra zil sesinin değişip değişmediğini kontrol etmek için Ayarlar gidin. Ses dokunun ve Genel sekmesinin altındaki simgesine dokunun. Zil sesine giderek işleminizin doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone müzik zil sesi nasıl yapılır , iphone zil sesi nasıl bir şarkı yapılır , iphone şarkı zil sesi nasıl yapılır , iphone remix zil sesi nasıl yapılır , iphone 11 zil sesi nasıl yapılır , iphone despacito zil sesi nasıl yapılır , iphone telefon zil sesi nasıl yapılır , iphone özel zil sesi nasıl yapılır , iphone zil sesi nasıl açılır , iphone a zil sesi nasıl yapılır.