Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone’dan iPhone’a Rehber Aktarma Nasıl Yapılır

iPhone’dan iPhone’a Rehber Aktarma Nasıl Yapılır

Iphone'Dan Iphone'A Rehber Aktarma Nasıl Yapılır

iPhone’dan iPhone’a Rehber Aktarma Nasıl Yapılır ,Yeni bir iPhone aldınız ve heyecanlısınız! Şimdi eski iPhone rehberini yeni iPhone’a aktarmak istiyorsunuz. IPhone’dan iPhone’a klavuz alıntılama işlemi nasıl yapılırmış beraber bakalım.

Telefon rehberini bir cihazdan diğerine kolayca aktarmak için Apple’ın 2011’de piyasaya sunduğu bulut hizmeti iCloud’u kullanabilirsiniz. Sadece merak etmeyin, iPhone rehberini aktarmanın tek yolu iCloud değildir. Bunu yapmak için iTunes’u yada bir üçüncü taraf uygulamayı da kullanabilirsiniz. (Size bunları iyi mi kullanacağınızı göstereceğiz.) iCloud, aletinı iOS 10’a yükseltenlerin karşısına kurulumdan sonraki ilk adımda bir seçenek olarak çıkıyor.

Iphone'Dan Iphone'A Rehber Aktarma Nasıl Yapılır
Iphone’Dan Iphone’A Rehber Aktarma Nasıl Yapılır

Apple’ın ücretsiz olarak sadece 5GB ile sınırlı bir iCloud gizleme alanı sunduğunu unutmayın. Daha fazlasına ihtiyacınız olursa 50 GB için ayda 2,99 TL, 200 GB için ayda 7,99 TL ve 2 TB için ayda 29,99 TL ödemeniz gerekiyor. 50 GB seçeneğinin çoğu kullanıcı için yeterli olacağını değerlendiriyoruz.

İlginizi Çekebilir: Android Telefondan iPhone Veri Aktarımı

Eski iPhone Rehberini Yeni iPhone’a Aktarma

iPhone’dan iPhone’a Rehber Aktarma Nasıl Yapılır

Rehberi yeni iPhone’a aktarmak için:

 1. Eski iPhone ile iCloud hesabınızda oturum açın ve Wi-Fi’a bağlı olduğunuzdan kararlı olun. IOS 10.3 veya üstünü kullanıyorsanız, oturum açıp açmadığınızı kontrol etmek için Ayarlar‘da en üstte, Apple kimliğiniz ile beraber iCloud Drive seçeneğinin On (Açık) bulunduğunu görmeniz gerekiyor. IOS’un önceki sürümlerinde ise Ayarlar’a girip iCloud’u seçtikten sonra Apple kimliğinizi görmeniz gerekiyor. İsminiz ve Apple kimliğiniz sayfanın üst kısmında görünüyorsa, oturum açmış ve başlamaya hazırsınız anlamına gelir.
 2. Giriş yaptıktan sonrasında, kişileri senkronize etme seçeneğinin açık konumda olduğundan kesin olun. (Ayarlar‘a gidin ve arkasından iCloud‘a dokunun. Kişiler’in yeşil renkte olup olmadığını kontrol etmek için aşağı ilerleyin.)
  Ayarlar‘a gidin, iCloud öğesine dokunun, aşağı gidin ve iCloud Yedekeme‘ye dokunun ve açık olduğundan kararlı olun. Şimdi, “Şimdi Yedekle“ye dokunun. (iOS 10.2 ve önceki sürümlerde, Ayarlar > iCloud > Yedekleme‘ye gidin ve “Şimdi Yedekle“ye dokunun.) İşlemin süresi, yedeklenecek kişilerinizin sayısına ve web bağlantınızın hızına bağlıdır.
 3. Yeni iPhone’unuzun ilk kurulumu esnasında, Apple Kimliği bilgilerinizi vermeniz istenir.
  Bir yedekten seçim yapmanız yada yeni bir iPhone olarak ayarlamanız istendiğinde, ‘iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle‘yi seçin.
  Listeden en son yedeklemeyi seçin, geri yükleme işlemi başlayacaktır. Bunun ne kadar süreceği internet bağlantınızın hızına bağlıdır.
  Geri yükleme tamamlandıktan sonrasında telefon tekrar başlatılacak ve kullanıma hazır olacaktır.

Yeni iPhone’unuzun ilk kurulumunu daha önceden yaptıysanız;

 1. Her iki iPhone’da da aynı iCloud hesabında oturum açtığınızdan ve Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun.
 2. Orijinal iPhone’unuzda Ayarlar‘a gidin, üst taraftaki adınıza dokunun, iCloud‘a dokunun, aşağı gidin ve İletişim senkronizasyonu seçeneğinin açık olduğundan emin olun. (iOS 10.2 ve önceki sürümlerde, Ayarlar> iCloud‘a gitmeniz yeterlidir.)
 3. Kişi senkronizasyonu etkinleştirildikten sonra, iCloud Yedekleme‘ye (veya sadece Yedekle) ilerleyin ve Şimdi Yedekle‘ye dokunun.
 4. Yeni iPhone’unuzda Ayarlar‘ın iCloud bölümüne geri dönün ve Kişi senkronizasyonunun etkinleştirildiğinden emin olun.
 5. Etkinleştirildiğinde Kişiler uygulamasını açın ve yenilemek için aşağı doğru hızlıca kaydırın.
 6. Birkaç dakika içinde eski iPhone’unuzdaki Kişiler yeni iPhone’unuzda görünmeye başlamalıdır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone’dan iPhone’a Rehber Aktarma Nasıl Yapılır iphone’dan iphone’a rehber aktarma, iphone dan iphone rehber aktarma programı, iphone dan iphone rehber aktarma itunes, iphone dan iphone rehber aktarmak, iphone dan iphone rehber aktarma uygulama, iphone dan diğer iphone rehber aktarma, iphone 6’dan iphone 5 rehber aktarma, iphone dan iphone telefona rehber aktarma, iphone dan iphone rehber aktarma, iphone dan iphone sadece rehber aktarma, iphone dan iphone rehber aktarma uygulaması, iphone 6’dan iphone 7 ye rehber aktarma, iphone 6’dan iphone x e rehber aktarma.