Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone’u Hdmı İle Tv’ye Bağlamak

iPhone’u Hdmı İle Tv’ye Bağlamak

Iphone'U Hdmı İle Tv'Ye Bağlamak

iPhone’u Hdmı İle Tv’ye Bağlamak, Apple iPhone modellerinin ekranları yeterince büyük olsa da, televizyonumuza yansıtma ihtiyacı hissedebiliriz. Bu noktada kablolu veya kablosuz olarak hangi çözümler mevcuttur ? Bu makale, iPhone’unuzu TV’nize farklı şekillerde nasıl bağlayacağımızı açıklar.

iPhone’u Hdmı İle Tv’ye Bağlamak, iPhone’ların Plus modelleri bildiğiniz üzere 5.5 inç ekrana sahipler ve 1920×1080 çözünürlük sunuyorlar. iPhone modeli iPhone X’ de 5.8 inç ekranda 2436×1125 çözünürlük veriyor. Bu değerler Apple’ın Retina (Super Retina HD) adını verdiği terimle ile birleşince göz kamaştıran bir ekran ortaya çıkıyor.

Apple’ın Retina HD (Super Retina HD) ekran olarak tanımladığı iPhone modellerinde 3D Touch özellikli ekranlar tabii ki de günlük kullanımda gayet yeterli hatta bazılarımız fazla bile bulabiliyor ancak bazen bu devasa ekranlı telefonda çektiğimiz bir fotoğrafı, videoyu veya oyunlarımızı büyük ekranlı televizyonumuza aktarmak isteyebiliyoruz. Bunun için kablolu ve kablosuz seçeneklerimiz mevcut.

Girişte Apple Plus modellerini örnek göstersek te çözümler tüm iPhone modelleri için geçerli ve teknolojiyi kıyısından köşesinden takip edenlerin bile rahatlıkla uygulayabileceği çözümler notunu düştüğümüze göre artık çözüm yollarına geçebiliriz.

iPhone HDMI İle Tv Bağlamak

iPhone TV’ye bağlamak için izleyeceğiniz en kolay, sıkıntısız, hızlı yöntemin HDMI bağlantısı üzerinden olduğunu söyleyebilirim. Bu noktada iPhone’da sadece Lightning konnektörü mevcut çözümü nasıl uygulayacağım ki? sorusunu sorabilirsiniz. Apple Online Store şu anda 229 TL’ye satılıyor.

Teknoloji mağazalarında çok daha ucuza satın alabileceğiniz “Lightning Dijital AV Adaptörü” adlı ürün ve standart, her yerde bulabileceğiniz HDMI kablosunu birleştirerek iPhone televizyonunuz arasında kolaylıkla bağlantıyı kurmuş oluyorsunuz. Bu noktadan sonra 1080p çözünürlükte büyük ekranda oyun oynama, web sitelerini gezme, iTunes kiraladığınız veya satın aldığınız filmleri izleme ve daha pek çok şeyi yapma şansına sahipsiniz.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Web Nedir

iPhone TV’ye Kablosuz Bağlama

Akıllı televizyona sahip değilseniz bunu yapabilmenin yolu AirPlay yansıtma desteği sunan bir Apple TV satın almak. Lightning Adaptörü ile HDMI üzerinden bağlantı yerine kablosuz bağlantı kurmayı tercih ederseniz en az 590 TL fark ödemeniz gerekiyor. En az dedim zira 32 GB modeli 999 TL’den satışa sunulan Apple TV 4K’yı satın almaya kalkarsanız bu fark 770 TL’ye çıkıyor.

Apple TV’nin 4K’sız modeli de işinizi görecektir. Apple TV’nizi satın aldıktan sonra iPhone görüntüsünü televizyonunuza yansıtmak için Denetim Merkezi’ndeki Ekran Yansıtma veya Apple TV simgesine dokunun.

iPhone Smart TV’ye Bağlama

Eğer akıllı televizyonunuz varsa ve yapmak istediğiniz şey iPhone fotoğraf, video, müzikleri televizyonunuza yansıtmak ise telefondan televizyona kablosuz akışı sağlayan iOS uygulamaları tercih etmeniz en kolay yol olacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone hdmı ile tv ye bağlamak  , iphone u hdmi ile tv ye bağlamak , iphone hdmi ile televizyona bağlamak , hdmı ile tv ye bağlanma , ipad i hdmi ile tv ye bağlamak , tv den laptopa görüntü aktarma , tv ye hdmi bağlantısı nasıl yapılır
dizüstünü tv ye bağlamak , hdmi ile tv bağlanma , iphone u tv ye yansıtmak.