Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iTunes Numara Yedekleme

iTunes Numara Yedekleme

Itunes Numara Yedekleme

iTunes Numara Yedekleme, Numaraların cihazınızda silinmemesi adına yapacağınız çözüm yolları arasında ise numara yedekleme bulunuyor. Bazı anlarda istediğiniz numarayı bulamıyor ya da silmiş olma durumunuzla karşı karşıya kalıyorsunuz. İTunes yoluna başvurarak sizlerde numaralarınızı en hızlı yoldan yedeklemeye başlamış olacaksınız.
Bu sayede numaralarınızın silinme durumlarıyla karşı karşıya kalmayacaksınız. Iphone kullanıcıların son dönemde severek kullanmış oldukları güvenli yollardan birisi de itunes olduğunu belirtmemiz gerekiyor. İtunes üzerinden numaralarınızı çok kolay şekilde yedeklemeye başlamış olursunuz. Fakat bu uygulamayı nasıl kullanacağınızı bilmiyorda olabilirsiniz.

Kişi listenizi bundan böyle sorun yaşamadan bilgisayar üzerinden gönül rahatlığıyla görüntüleyip kaydetmeniz mümkün olacak.
Nasıl resim ve benzeri dosyalarınızın saklanması adına böyle bir yol tercih ediliyorsa, aynı şeyin cihazınızda ki numaralarda da yapılacağını söylememiz lazım. Iphone cihazlarınızla bundan böyle farklı pek çok işlemleri yerine getirmeye başlayabilirsiniz. Bunlardan birisi de ituness üzerinden numaranızı yedeklemek olacaktır.

İtunes numara yedekleme en kısa süre zarfı içerisinde gerçekleşmektedir. Kullanıcıları uğraştıracak bir durumu söz konusu değildir. İtunes en büyük artılarından birisi de telefon numaralarınızın sürekli olarak senkroze olmasını sağlıyor olması diyebiliriz. Iphone cihazlarınızda bundan böyle kayıtlı olan kişileriniz itunes  programında da kayıtlı hale gelecek.

Cihazınızda sildiğiniz numaraları aramak istediğiniz de ya da önemli biriyle görüşmeye kalkacağınızda itunes’e yüklemiş olduğunuz kayıtlı numaralarınız sayesinde sorun yaşamayacaksınız. Bakıldığında ülkemizde bu gibi sorunlar çok fazla ortaya çıkıyor. Silinmiş numaraları hiçbir yerde bulamıyoruz.

Sevdiğimiz insanların numaralarını bazen isteyerek bazen de farkında olmadan siliyoruz. Fakat daha sonrasında arama ihtiyacı duyulduğunda yeniden isteyemiyoruz. Çünkü telefon numarasını yeniden istemek karşımızda ki kişilerce yanlış algılanmaya sebebiyet verebilir. Bu yüzden telefon numaralarının daha da güvenli bir ortama dönüştürülmesi adına en iyi çözüm yolları arasında yedekleme olacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Hard Reset (Resimli Anlatım)

iTunes Numara Yedekleme Nasıl Yapılır?

İtunes numara yedekleme sizlerde hemen gerçekleştirebilirsiniz. İtunes hesabı açtıktan sonra kendi apple kimliğiniz üzerinden kaydolma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede itunes üzerinden de istediğiniz zaman bilgisayara cihazınızda yer alan kişi telefon kayıtlarının aktarımını gerçekleştirmeniz mümkün olacak. İtunes kullanmadan bu yola başvurulabilir mi diye soranlarınızda illa ki olacaktır. İtunes olmadan da bu işlemi yapabilmeniz mümkündür. Fakat itunes üzerinden numara yedeklemek daha basit ve kısa süre içerisinde gerçekleştiğinden dolayı doğal olarak herkes bu yolu daha sık tercih ediyor.

Itunes Numara Yedekleme
Itunes Numara Yedekleme

Kişi kayıtlarını bilgisayar gibi ortamlara en kısa süre de güvenli yollar aracılığıyla kaydetme konusunda son derece başarılıdır. Bu yüzden dolayı sizlerde hiçbir şekilde endişe duymanıza gerek kalmadan numara yedekleme işlemlerinizi kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ekrana, hangi numara kayıtlarını eklemek istiyor olursanız olun ekleyebiliyorsunuz.

Numaralarınızın aktarımını yaptıktan sonra ise hiçbir şekilde silinme gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Tam aksine iTunes numara yedekleme ile sizin için önemli bir ihtiyaç olan numaraların kayıt altına alınmasını sağlamış olursunuz.Fakat tüm bunları gerçekleştirmek içinde bazı şeylere dikkat edilmesi gerekiyor.

Onlardan birisi de cihazınıza son sürüm olan iTunes yüklemeniz olacaktır. iTunes numara yükleme işleminden sonra açarak bilgisayara bağlanabilirsiniz. Karşınıza bu güvenli mi yazısı çıkacaktır. Evet diyerek işleminizi devam ettirebilirsiniz. Parolanızı unuttuysanız hatırlamıyorsanız yardım al sekmesine tıklamalısınız.

Ardından karşınıza çıkacak ekranda yedekle bölümünü tıklayarak iPhone cihazlarınızda ki numaraların yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz adımları yapmanızın ardından ise itunes yükleme işlemini başarılı şekilde sonlandırmış olursunuz. Bu sayede cihazınızda var olan numaralarınızın yedeğini bilgisayar ortamında oluşturmaya başlarsınız.