Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iTunes Telefonu Görmüyor

iTunes Telefonu Görmüyor

Itunes Telefonu Görmüyor

iTunes Telefonu Görmüyor; Bilindiği gibi; müzik, video, zil sesi vb. iPhone cihazlarına. Atmak için telefonu bilgisayara bağlamanız ve işlemlerinizi iTunes programıyla yapmanız gerekir. Yani iTunes iPhone kullanıcıları için bir zorunluluktur.

iTunes Telefonu Görmüyor; Bu makalede bahsedeceğim sorun, iTunes programının bilgisayara bağlı iPhone cihazını görmemesi. Aynı sorunla karşılaştığım için, bu makalede göstereceğim adımlar sayesinde problemden mutlaka kurtulacaksınız.

Sorun Neden Kaynaklanıyor

Sorunun neden oluştuğunu kısaca belirtersek; Windows 10 işletim sistemi iPhone’unuz için otomatik olarak bir sürücü yükler ve böylelikle bağlanır, ancak bu sürücüyü yüklediğinde, iTunes ile bağlantı için gerekli olan sürücüyü yükleyemez. Sorunun çözümü, gerekli sürücüyü manuel olarak yüklemek için çok basittir.

iTunes’u iPhone’unuzu veya iPad’inizi Tanımıyor Mu

iPhone’unuzu ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

iPhone’da sıfırlama yapmak için, Ana Sayfa düğmesini ve güç düğmesini basılı tutun ve Apple logosunu görene kadar bırakmayın. iPhone’unuz yeniden başlatıldıktan sonra devam edin ve bilgisayarınızı da yeniden başlatın. Tekrar bağlanmayı deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün. Sorun çözülmezse, bir sonraki adımı deneyin.

iTunes ve iOS’u Güncelleyin.

Bu aşamada, hem iPhone / iPad hem de Mac’inizin en son yazılıma sahip olduğundan emin olmalısınız. Bunu mac’inizdeki iTunes’da üst menüde itunes’a gidip güncellemeleri Denetle’yi tıklatarak yapabilirsiniz … Bir PC’deyseniz, güncellemeleri denetle seçeneği Yardım menüsünde kullanılabilir. İOS cihazınızda bu ayarı Ayarlar > Genel > yazılım Güncellemesi’nde bulabilirsiniz.

Itunes Telefonu Görmüyor
Itunes Telefonu Görmüyor

iTunes Telefonu Görmüyor

iPhone’u bir bilgisayara taktınız ve hiçbir şey olmuyor. iTunes’a bak ve iPhone orada değil. iTunes telefon hatası genelde karşılaşılabilir göremiyorum. Bu sorunu çözmek için nasıl düzeltilir?

Endişelenmeyin, sorunu gidermek ve itunes’un iPhone’u yeniden algılamasına izin vermek için uygulayabileceğiniz birkaç basit çözüm var. Bu teknikleri sizin için en uygun biçimde listeledik.

  • Tamamen kapatın ve iTunes’u yeniden başlatın.
  • IOS aygıtını bilgisayardaki değişik bir USB bağlantı noktasına bağlayın.
  • iPhone’u yeniden başlatın.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Farklı bir kablo kullanın (Mümkünse).
  • iTunes’u yeniden yükleyin.
  • Arama kutusuna “Aygıt Yöneticisi” yazın ve iPhone sürücülerini yukarıdaki gibi güncelleyin.

İlginizi Çekebilir: Şişmiş Batarya Kullanılır Mı

iTunes’un telefonu görmemesi ile alakalı sorunun ana sebebi genelde üçüncü taraf kabloların kullanılmasıdır. Bu kablolar orijinal veya sertifikalı değil ise, iTunes iPhone’u algılayamayabilir. Yukarıdaki adımları izlediğinizde sonuç alamazsanız, iPhone’unuzu bu sefer ayrı bir bilgisayara bağlamayı deneyin ve tekrar deneyin.

Sorun Neden Kaynaklanıyor

Sorunun neden oluştuğunu kısaca belirtersek; Windows 10 işletim sistemi iPhone’unuz için otomatik olarak bir sürücü yükler ve böylelikle bağlanır, ancak bu sürücüyü yüklediğinde, iTunes ile bağlantı için gerekli olan sürücüyü yükleyemez. Sorunun çözümü, gerekli sürücüyü manuel olarak yüklemek için çok basittir.

Itunes Telefonu Neden Görmez
Itunes Telefonu Neden Görmez

USB Ayarlaması

Farklı bir USB portu kullanın.

iPhone veya iPad’iniz iTunes tarafından görünmüyorsa ve bilgisayarınıza takıldığında şarj olmuyorsa, bu USB bağlantı noktasında bir sorun olabilir. Kablonun USB ucunu alıp başka bir USB bağlantı noktasına takmayı deneyin; aynı şekilde, bir çeşit USB hub kullanıyorsanız, çıkarın ve şarj kablosunu direk olarak bilgisayarınıza takın.

Farklı bir USB kablosu kullanın.

Belki de kullanmış olduğunuz USB kablosu veya Yıldırım kablosu arızalı olabilir. iTunes’a ayrı bir kablo ile bağlanmayı deneyin. Farklı bir kablo ile bağlanamıyorsanız, sorunu çözmek için aşağıda belirtilen adımlarla devam edin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  itunes yeni telefonu görmüyor , macbook itunes telefonu görmüyor , itunes kurtarma modunda telefonu görmüyor , macbook air itunes telefonu görmüyor , itune telefonu görmüyor , iphone itunes telefonu görmüyor , bilgisayar itunes telefonu görmüyor , itunes iphone cihazı görmüyor , pc itunes telefonu görmüyor , itunes iphone görmüyor mac.