Japon Telefon Markaları
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 2245 Görüntülenme

Japon Telefon Markaları

Japon Telefon Markaları; Japonya bir teknoloji devi.  Ama neden bir çok Japon cep telefonu markası görmüyoruz?

Japon Telefon Markaları; Ekran değişikliği ve cep telefonu onarımı için teknik servisimize gelen ve sitemizi ziyaret eden kullanıcılardan almış olduğumuz en yaygın sorulardan biri, hangi cep telefonu markasının hangi ülkeye ait olduğudur. Cep Hastanesi hangi ülke ile hangi cep telefonunu ürettiğimizi sizlerle paylaşmak istedik. Öncelikle, teknik servisimiz için en merak edilen ve istenilen cep telefonu markalarını sizinle paylaşacağız. Sonra listede tüm cep telefonu markaları ve üretim yerleri ile.

Japonya’da Teknoloji

Japon cep telefonları, bir teknoloji meraklısının isteyebileceği pek çok özelliğe sahiptir. İnternet ve e-posta gibi özelliklerin beraberinde, kredi kartlarının yerini alıyor, biletlerin yerini alıyor ve hatta vücut yağ oranını hesaplıyor. Tabii ki bunlar yalnızca birkaç özellik ve hatta sokakta yürürken sıradan, düşük gelirli bir Japon vatandaşının böyle bir cep telefonu var. Mesele şu ki, bu cep telefonları dünyada oldukça yaygın değil. Dünyanın tek Japon cep telefonu markası olan Sony Ericsson, İsveç ile ortak bir markadır ve Japonya’da değil Londra’da bulunmaktadır. Sony Ericsson da bu sene zarar gördü. 2009 senesinin ilk çeyreğinde pazar payı % 6,3 ile geriledi. Panasonic, Sharp veya NEC’den etrafta görülecek çok şey yok. Bilişim danışmanlık şirketi Eurotechnology Japan’e göre, Japonya inovasyonda yılların ilerisindedir, ancak ondan sağlam para kazanamamıştır. Japonlar buna Galapagos sendromu diyorlar.

Japonya Dışında da Başarı Şart

JApon cep telefonları, 1999’dan beri kameralar, 2000’de kameralar, 2001’de 3G, 2002’de müzik indirmeleri, 2004’te elektronik ödemeler ve 2005‘te dijital TV ile e-posta gönderebiliyor. Dünyadaki cep telefonlarındaki tüm yenilikler ilk sırada geliyor. Japonyadan. Sorun şu ki, dünya Japonya’nın hızına ayak uyduramıyor. Ama şimdi işler değişiyor. Japonya’yı vuran kriz sebebiyle, cep telefonu markaları ya açık denizde taşınacak ya da işten çekilecek. Şimdi Japonlar toplantılar yapıyor ve telefonlarının yurt dışında beğenilmeyen özelliklerini listeliyor. Bir yandan, kendi telefonlarının üstün teknik özelliklerine rağmen, iPhone satışlarına kısaca bakıyorlar.

iPhone Yakınlık Sensörü

Japon Telefon Markaları

Japonya’da Üretilen Cep Telefonu Markaları

Sony, Toshıba, Fujıtsu, Panasonic. Japonya’nın cep telefonu markaları arasında Toshiba, Fujitsu, Sony ve Panasonic yer almakta. Ülkemizdeki kullanıcıların Toshiba’nın bir Japon cep telefonu olduğu biliniyor, ancak Sony’nin Japonya’ya ait olduğunu söylediğimizde şaşırdığımızı söyleyebiliriz. SONY, özellikle Z cep telefonu markaları ile Türkiye’de kullanıcı sayısını artırdı. Bir vakitler cep telefonlarında vazgeçilmez olan Panasonic, şimdi ev telefonu kullanımının ön saflarında yer almakta.

Japonya’nın Donanımı

Örneğin, Sharp’ın 912SH’sizlere bilgi vereceğiz 90 derecelik bir LCD monitör, GPS izleme, barkod okuyucu, dijital TV, kredi kartı işlevleri, video konferans ve kamera ile beraber gelir. Yüz tanıma ile açılır ve yalnızca sahibi kullanabilir. Şimdi Japonların denizlerin ötesizlere bilgi vereceğiznde tutmak için donanım ve yazılıma daha az önem vereceği görülüyor. Daha fazla yabancı yetenek alarak satış yapmayı planladıkları pazarlar uygun biçimde tasarım yapmaya başlayacak. Daha basizlere bilgi vereceğizt telefonlar yapacaklar.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.
Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir