Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Kablosuz Şarj Çalışmıyor Sorunu

Kablosuz Şarj Çalışmıyor Sorunu

Kablosuz Şarj Çalışmıyor Sorunu

Kablosuz Şarj Çalışmıyor Sorunu çözmek için neler yapabilirsiniz. Kablosuz şarj teknolojisi son yıllarda akıllı telefonlarda çok şık hale geldi. Bu özelliği 90’lı yıllarda bazı elektrikli diş fırçalarında gördük. 2012’den beri akıllı telefonlar kablosuz şarj ile donatılmıştır.

Bununla birlikte, şarj hızı kablolu adaptörlerinkinden daha yavaştır, bu yüzden çok fazla dikkat çektiğini söylemek zordur. Mevcut ürünler eski nesillerden çok daha hızlı şarj edilebilir. Bazı  Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ile karşı karşıyaysanız sorunun çözümü için yapabileceğiniz bir şeyler var.

Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ve Çözümü

Hızlı Şarj Özelliğini Kontrol Edin

Akıllı telefonunuz kablosuz olarak şarj olabiliyor ancak hızlı şarj olamıyorsa Settings menüsüne gidin ve Advanced Features > Accessories > Fast Charging yolunu izleyin. Bu seçenek devre dışı ise aktive edin.

Kablosuz Powershare özelliğini açın

sorun kablosuz Powershare ile ilgili ise, kablosuz Powershare etkin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kablosuz şarjdan farklı olarak, kablosuz Powershare çalışmadan önce açık olmalıdır. Kablosuz Powershare etkinleştirmek için, ekranın üst kısmındaki bildirim çubuğunu aşağı çekin, kablosuz Powershare simgesini arayın ve etkinleştirin.

İlginizi Çekebilir: Android Telefonları Hızlı Şarj Etme

Cihazı yeniden başlatmaya zorla

Kablosuz şarj hala işe yaramazsa, sorun cihaz tarafından neden olabilir. Bu durumda, yapmak istediğiniz ilk cihaz bir sorun giderme, bir yazılım sıfırlama gerçekleştirmektir. Bu sistemi yenileyecek ve umarım kablosuz şarjın çalışmasını engelleyen hatayı temizleyecektir. İşte yapmanız gereken  şey:

Kabloyu Kontrol Edin

Bazı USB kabloları düzgün bir şekilde şarj edebilmeleri için arıza eğilimindedir, ancak veri aktaramaz / Hızlı şarj edemez. Kabloyu değiştirmek Hızlı şarj özelliğini geri yükleyebilir. Ancak, yeni bir kabloya hemen erişemiyorsanız, Hızlı şarj özelliğini kapatmanız yeterlidir ve cihazınız yavaşça şarj edebilecektir.

Hızlı Kablosuz Şarj Başlıyor Ancak Aniden Kesiliyor

Bu durumda adaptörden şüphelenebilirsiniz. Mümkünse farklı adaptörlerle deneme yapın ve en kısa zamanda orijinal bir adaptör edinin.

Ekran Kapandığında Kablosuz Şarj Duruyor

Bu sorunla karşılaşıyorsanız ekranın kapanmasını önleyebilirsiniz. Settings > About Phone > Software Information yolunu izleyin ve Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunun, Developer Options menüsü etkinleşecektir.

Settings menüsüne dönün ve Developer Options‘a girin. Stay Awake özelliğini etkinleştirin. Artık akıllı telefonunuz şarj olurken ekran otomatik olarak kapanmayacaktır.

Kablosuz Şarj Cihazı Çalışmıyor

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Kablosuz şarj ayarları , Kablosuz şarj çalışmıyor , Kablosuz şarj programı , Clio 5 kablosuz şarj çalışmıyor , Samsung Kablosuz Şarj Standı çalışmıyor , Telefona kablosuz şarj özelliği kazandırma , Samsung kablosuz şarj destekleyen Telefonlar Kablosuz şarj duraklatıldı.