Kablosuz Şarj Çalışmıyor Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 249 Görüntülenme

Kablosuz Şarj Çalışmıyor Sorunu

Kablosuz Şarj Çalışmıyor Sorunu çözmek için neler yapabilirsiniz. Kablosuz şarj teknolojisi son yıllarda akıllı telefonlarda çok şık hale geldi. Bu özelliği 90’lı yıllarda bazı elektrikli diş fırçalarında gördük. 2012’den beri akıllı telefonlar kablosuz şarj ile donatılmıştır.

Bununla birlikte, şarj hızı kablolu adaptörlerinkinden daha yavaştır, bu yüzden çok fazla dikkat çektiğini söylemek zordur. Mevcut ürünler eski nesillerden çok daha hızlı şarj edilebilir. Bazı  Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ile karşı karşıyaysanız sorunun çözümü için yapabileceğiniz bir şeyler var.

Samsung Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sorunu ve Çözümü

Hızlı Şarj Özelliğini Kontrol Edin

Akıllı telefonunuz kablosuz olarak şarj olabiliyor ancak hızlı şarj olamıyorsa Settings menüsüne gidin ve Advanced Features > Accessories > Fast Charging yolunu izleyin. Bu seçenek devre dışı ise aktive edin.

telefon kablosuz şarj çalışmıyor

Kabloyu Kontrol Edin

Bazı USB kabloları düzgün bir şekilde şarj edebilmeleri için arıza eğilimindedir, ancak veri aktaramaz / Hızlı şarj edemez. Kabloyu değiştirmek Hızlı şarj özelliğini geri yükleyebilir. Ancak, yeni bir kabloya hemen erişemiyorsanız, Hızlı şarj özelliğini kapatmanız yeterlidir ve cihazınız yavaşça şarj edebilecektir.

Hızlı Kablosuz Şarj Başlıyor Ancak Aniden Kesiliyor

Bu durumda adaptörden şüphelenebilirsiniz. Mümkünse farklı adaptörlerle deneme yapın ve en kısa zamanda orijinal bir adaptör edinin.

Ekran Kapandığında Kablosuz Şarj Duruyor

Bu sorunla karşılaşıyorsanız ekranın kapanmasını önleyebilirsiniz. Settings > About Phone > Software Information yolunu izleyin ve Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunun, Developer Options menüsü etkinleşecektir.

kablosuz şarj çalışmıyor

Settings menüsüne dönün ve Developer Options‘a girin. Stay Awake özelliğini etkinleştirin. Artık akıllı telefonunuz şarj olurken ekran otomatik olarak kapanmayacaktır.

kablosuz şarj cihazı çalışmıyor

Kablosuz Şarj Neden Bataryaya Zarar Veriyor ?

İlk olarak, iPhone kablosuz şarj standında olduğunda, cihaz pilden güç sağlamak için gereken gücü sağlamaya devam eder. Şarj ederken cihazı açık tutmak için Pil sürekli olarak şarj edilir. Kırık bir balonu şişirmeye çalışmak gibi. Öte yandan, geleneksel kablo şarjı sırasında, cihaz şarj cihazından çalışma için gereken gücü alır ve pil üzerindeki yük kaldırılır.

İkinci sebep, kablosuz şarjın kullanıcı alışkanlıklarını değiştirmesidir. Kablosuz şarj standını telefonla hiçbir şey yapmadığınızda takılacak bir alan olarak görmek yerine, şarj etmek için kullanmanız yeterlidir. Aksi takdirde, cihaz günde 1-2 kez 5-10 kez şarj edilir ve ömrü boyunca öngörülen 500 çevrim şarj ömrü çok daha erken olur. Kablosuz Şarj Çalışmıyor Sorunu

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

 

Ayrıca Bkz. “Bize Ulaşmak İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir