Kilitli iPhone Açma
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / / 1 Yorum / 1147 Görüntülenme

Kilitli iPhone Açma

Kilitli iPhone Açma, Biliyorsunuz, teknoloji gündemi Apple ve FBI arasındaki can sıkıntısı bir olay tarafından sallanıyor. FBI’dan yardım isteyen telefonda informasyon almak için telefonda terapisti kullanan bir iPhone 5c, iPhone siyasetin gündeminde ABD’nin koltuğunu almak için Apple ‘ın reddini kıramaz ve bununla beraber Silikon Vadisi bölünmüştü.

FBI tarafında bir takım desteklerken, dev şirketlerin bir sürü satın alan gizliliği açısından Apple ‘ı desteklemeye başladı. Bununla beraber, SloFlo ekibi tarafından bulunan yöntemle, bir Apple resmi yada teknik bilgiye gerek kalmadan iPhone ‘un kilidini açmak mümkündür. iPhone kilit kırma yada iPhone şifre çatlama yöntemleri bu içerikte size aktarılır. Bu yöntemler sayesinde, şifrenizi unuttuğunuz iPhone cihazlarına kolayca giriş yapabilirsiniz. Daha fazla uzatmadan, ilk yöntemi sunalım.

iPhone Kilidi Kırmak İçin 1. Yöntem

İlk olarak, telefonunuzun kilidini açmak için sürükleyin, ardından vazgeç düğmesine basın.

 • Siri’yi etkinleştirmek için Home tuşuna basın ve saat kaç olduğunu mesele.
 • Siri sana zamanı gösterecek. Görünen saat görüntüsüne tıklayın ve sağ üstteki + simgesine basarak yeni bir saat ekleyin. Adı her şey olabilir. Örneğin, iphone kilit kırma yazın.
 • Burada bir saat görüntülenemediğinden, “iphone lock breaking ve ” üzerine uzun basın ve paylaş düğmesinin görünmesini bekleyin. Düğme görünmüyorsa, yeniden basın yada çift tıklayın. Paylaş düğmesi göründüğünde, bu düğmeye basarak paylaşın.
 • Daha sonra Paylaş kısmınde, mesaj bölümünü seçin ve iphone kilit yerine kişiye göndermek için tıklayın.
 • Bu noktada, fotoğraf galerisine geçmemiz gerekecek. Bundan dolayı, ilk dokunuş iPhone kilit kırma gönderildi  yerine yazdığınız şahısa göndermek için. Arkasından Yeni Kişi Ekle düğmesine basın. Bu bölümden fotoğraflar bölümüne fotoğraf ekleyin.
 • Ana Sayfa düğmesine basarsanız veya fotoğraf galerisine girdikten sonrasında vazgeçerseniz, parolaya gerek kalmadan iPhone ‘a giriş yapacaksınız. İlk yöntemimizde, iPhone kilidinin iyi mi kırılacağı sorusunun cevabını bulabildik.
Touch ID Etkinleştirilemiyor Hatası Çözümü

iPhone Kilidi Kırmak İçin 2. Yöntem

Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlarız. Bağlandığımız bilgisayarın internet bağlantısı olması ve itunes ‘a yüklenmesi gerekir. Telefon bilgisayara bağlandıktan sonrasında iTunes’u çalıştırıyoruz.

 • Aygıtı açarken, ev düğmesini ve açma / kapama düğmesini basılı tutuyoruz. DFU modu sürücü kurulumu daha sonrasında otomatikman başlayacaktır.

Kilitli iPhone Açma

 • Yükleme tamamlandığında, iTunes Kurtarma modunda bulunan bir iPad yada iPhone bulmanız istenir. Bu uyarıya Tamam ve devam ediyoruz. Kurtarma modu açıldıktan sonra geri yükle’yi tıklayın.
 • Burada başka bir pencere açılacak. iPhone’a Geri Yükle  düğmesini tıkladıktan sonra, lisans koşullarını gösteren ekran görünecektir. Buraya tıklayarak devam etmelisiniz.
 • Bu aşamada kurulum işlemi başlayacaktır. Bu işlem ortalama 25 ila 30 dakika devam eder.
 • Yükleme tamamlandıktan sonrasında aletinizi fabrika ayarlarına sıfırlanır ve yeniden başlatmanız istenir.

iPhone Cihazınızı Daha Güvenli Hale Getirmek

Kilitli iPhone Açma öğrendik. Şimdi güvenlik ayarları hakkında sohbet edelim. Kişisel bilgilerimizi başkaları tarafından erişimden korumak en duyarlı noktamızdır.

İlk olarak, akıllı telefonunuzun ana ekranında bir şifre ayarlayabilirsiniz. Bu şifre, yabancıların verilerinize kolayca erişmesini önlemenin ilk adımıdır. Parolayı ayarlamak için ayarlar> dokunmatik kimlik ve parola> parolayı Aç öğesine gidin ve 4 basamaklı bir parola ayarlayın. Parolanızı ayarladıktan sonrasında 256-bit AES şifreleme ile korunur.

iPad Batarya Değişimi

iPhone Güvenlik Arttırma

Her şeyden önce, bayağı bir şifre kullanmamalısınız. Ayarlanacak şifre, sayı ve harflerin bir kombinasyonu olmalıdır. Tabii ki yalnız numaraları kullanarak kilidini size kalmış. Güvenliğiniz için parmak izlerini kaydedebilirsiniz. Parmak izlerini kaydetmek için ayarlar > dokunmatik kimlik ve şifre > parmak izlerine gidin ve parmak izinizi oluşturun.

iPhone Kilitliyken Hangi Özelliklere Ulaşılabilir

Her şeyden önce, kilit ekranından erişilebilen özellikleri ayarlamak için şu adımları izlemeniz gerekir; ayarlar>dokunmatik kimlik ve şifre> Kilitli olduğunda erişime izin ver’e gidin. İsteğe bağlı olarak ekleyebileceğiniz bazı özellikler şunlardır: kontrol Merkezi, Siri, yanıtsız çağrılara geri dönün ve bir mesajla yanıtlayın.

10 Sefer Yanlış Parola Girilirse Verileri Silme

Bu özelliği etkinleştirmek için; ayarlar> dokunmatik kimlik ve şifre> sayfasına gidin ve verilerini Sil seçeneğine dokunun. Ardışık 10 şifre yanlış girilirse, tüm ayarlar sıfırlanır ve bilgileriniz ve ortamınız silinir. Bu iPhone başkasının elinde olduğunda kişisel bilgilerinizi korumak için yararlı bir özelliktir.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir