Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı; Bunun nedeni akıllı telefonlara olan ilginin gün geçtikçe çoğalması. Artık herkes e-postalarını, sosyal ağ hesaplarını ve banka işlemlerini telefonla yapıyor. Bu durumda gün boyu ellerinde tutulan telefonların ekranları kırılma veya çatlamalara neden olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için, telefonların ekranı korumak için kırılmaz cam kullanmaları gerekir.

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı; Kırılmaz cam kullanırken, daima ürünün kalitesine ve dayanıklılığına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde kırılmaz ekran koruyucular olarak bilinen bazı darbeler karşısında kolayca kırılabilir. Korunması gerekli olan ekranlar korunmadığında, ekranın alt veya üst köşelerinde çatlaklar oluşabilir.

Bu durumda, çatlakların boyutu zamanla büyür ve daha büyük problemler ortaya çıkartır. Daha uzun ömürlü bir telefondan faydalanmak istiyorsanız, cihazlarınızın ekranını ilk aşamada nitelikli kırılmaz bir camla korumanız gerekir.

Kırık Ekranlı Telefonu Kullanmak Zararlı Mı

Kırık Ekran Telefon Kullanmak Zararlı mı? Sorunun cevabı, telefon ekranınızı korumak için herhangi bir önlem almadıysanız ve telefon ekranı bozuksa, bu ekranı yapmadan kullanmak telefonun ömrünü kısaltır. Bu yüzden çok zararlıdır.

Bu nedenle, bir çatlak veya küçük bir mola durumunda herhangi bir zaman kaybetmeden ekranı hemen yapmak da yararlıdır. Kırık Ekranı yapmak için zamanınız yoksa veya daha sonra yaptırmayı planlıyorsanız, bir süre daha koruyucu bir ekran bandı veya kırılmaz cam kullanabilirsiniz. Ancak ekranın kırılması telefona zarar verir.

Kırılmaz Cam İle Telefon Ekranları Nasıl Korunur

Kırık bir ekran kırılmaz cam kullanıyor mu? Sorunun yanında sorulan bir başka soru ise kırılmaz camın telefon ekranını nasıl koruduğu? Bir soru, öyle. Kırılmaz cam, özel yapıları sebebiyle telefon ve tablet gibi cihazların dış etkilerine karşı koruma sağlar.

Tabii ki yalnızca kırılmaz cam ekranı korumak için yeterli olmayacak. Kırılmaz camlı bir telefon kılıfı kullanmak da gereklidir. Telefonun kasası ekranının yanında da güvende olacak. Kırılmaz camlarda, daha esnek olan ürünler, sert formattaki ürünler yerine tercih edilmelidir.

Çünkü sert ve kalın kırılmaz cam, telefon düştüğünde ekrandaki etkiyi yansıtabilir. Bununla beraber, bu, ince ve daha esnek olan camlı durum için geçerli değildir.

 

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı
Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı

Kırılmaz Cam Eğri Takılırsa Ne Olur

Artık temperli cam telefon kullanıcıları tarafından kolayca erişilebilir. Online sipariş vererek kırılmaz camlara da sahip olabilirsiniz. Telefon kullanıcıları kırılmaz camı telefonun kendilerine de takabilirler. Ancak, özellikle ilk kez insanların bu işlemi yapmak mecburiyetinde kaldıklarından ve kırılmaz camları telefona düzgün şekilde taktıklarından söz etmek gerekmez.

Bazen camın telefona kavisli bir biçimde takıldığı durumlarla karşılaşırız. Böyle bir sorun durumunda, kırılmaz camı çıkarmak ve yeniden yerleştirmek mümkündür. Tabii ki, çok aşınmış ve ekrana yapışma kabiliyetini yitiren kırılmaz camların tekrar kullanılması doğru olmaz.

Ekranın keskinliğini ve çözünürlüğünü olumsuz yönde etkileyeceğinden, kırılmaz yeni bir cam satın almak akıllıca bir seçimdir. Bu ürünlerin şimdi çok uygun fiyatlarla bulunduğunu unutmayın. Sitemizden kolayca online sipariş alabilir, uygun maliyete yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bozuk Batarya Belirtileri

Kırık Ekranı Kırılmaz Cam İle Tamir Etmek Mümkün Mü

Kırık bir ekran kırılmaz cam kullanıyor mu? Sorunun yanında, en fazla sorulan sorulardan biri kırık camları kırılmaz camlarla onarmak mümkün mü? Sorun. Özellikle telefonun köşelerinde küçük çatlaklar veya çizikler, tamir edilmesi kolay görünebilir.

Ancak, zaten bozuk ve çizik olan telefon ekranı geri yüklenmeyecektir. Bu sebeple diş macunu gibi yöntemler denenmekte ancak bu yöntem telefonun nem almasına ve daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır.

Telefonunuzun ekranı bozuk, çizilmiş veya çatlamışsa, ekranı hemen değiştirmeniz gerekir. Bunun için zamanınız yoksa, Kırılmaz jelatinin dikkatli kullanılması geçici bir çözüm olabilir.

Ekran Kırıldı Dokunmatik Çalışıyor
Ekran Kırıldı Dokunmatik Çalışıyor

Ekran Kırıldı Dokunmatik Çalışıyor Ne Yapmak Gerekir

Kırık bir ekran kırılmaz cam kullanıyor mu? Sorunun birden çok cevabı var. Bunlardan biri, cihazın ekranı bozulsa bile, kırılmayacak cam kullanımının yapılabildiği dokunma hala çalışıyor. Ancak, ekran bozulduğunda Dokunma çalışmıyorsa, kırılmaz cam kullanmanın hiçbir anlamı yoktur.

Bazı durumlarda, telefonlar veya tabletler elden kayıp yere düşebilir. Bu durumda, ekranı kırılmış ve kırılmış negatif durumlar gibi bazı kısımları oluşabilir. Bu şekilde bir sorunla karşılaşırsanız ve dokunmatik ekranınız hala çalışıyorsa, tozun kırılmasını engellemek ve kırılan ekranı kullanmak için daha konforlu hale getirmek için kırılmaz cam kullanmalısınız.

Telefon kırık bir dokunma durumundayken, genelde ekran karartma periyodundan sonra, ekran donar ve dokunma bozukluğu oluşur. Bu durumda, günlük rutininiz bozulabilir, cihazlarınızın ekranlarında herhangi bir çatlama veya kırılma olursa, derhal onarılmalıdır.

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Nasıl Takılır

Kırık bir ekran kırılmaz cam kullanıyor mu? Sorusunun cevabı, telefonda yaşanan kırılma derecesine bağlı şekilde değişebilir. Telefonda hafif bir çatlak veya kırılma var ise, bu meselenin daha da artmasını engellemek için cam geçici olarak kırılabilir. Ancak kırılmaz cam kullanmak telefon ekranını geri yüklemez. Kırılan ekrana kırılmaz cam takarken de özen gösterilmelidir.

  • Kırık camlara kırılmaz cam takarken, ilk önce ekran parmak izlerine, toza ve diğer etkenlere karşı temizlemek önemlidir.
  • Bu temizlik esnasında sıvı bir madde kullanılmamalıdır. Sıvılar telefonun çatlamasından içeri girerek cihazın grafik kartına büyük zarar veriyor.
  • Bu sebeple, ekranı yumuşak bir bez yardımı ile temizlenmesi yeterli olacaktır.
  • Temizlenmiş ekranın kırılmış bölümünden başlayarak, kırılmaz camı yavaşça monte etmeniz gerekir.
  • Yanlış takılmış kırılmaz cam yavaş ve yavaşça sökülmeli ve tekrar takılmalıdır.
  • Çıkarma işlemi sırasında kırılan alanlara daha fazla dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde, Kırılmaz Cam çıkarılırken küçük kırıklar oluşabilir.

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı

Kırık Ekrana Hangi Marka Kırılmaz Cam Takılmalı

Kırılan ekrana kırılmaz bir cam takmak istiyorsanız, telefonunuzun markasıyla uyumlu bir ürün kullanmalısınız. Her markanın kendisine özel üretmiş olduğu ürünü kullanmak doğru olacaktır. Basit ve geçirimsiz kırılmaz cam kullanmak yerine daha nitelikli ve orijinal parçalar kullanılması önerilir.

Bu sayede telefonlarınızın ve tabletlerinizin ekranlarını daha rahat bir biçimde koruyabilirsiniz. Bozuk ekranla ilgili sorun çok büyük değil ise, telefonunuzu bir süre baştan başararak kullanabilirsiniz. Ancak burda hatırlanması gerekli olan en önemli şey, bozuk ekranlı bir telefonun uzun süre kullanılmaması gerektiğidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; kırık camın üstüne kırılmaz cam takılır mı , kırık cama kırılmaz cam takılır mı
kirik ekrana kirilmaz cam , kırılmaz ekran camı nasıl çıkarılır , kirilan telefon cami nasil yapılır , kırılmaz cam çıkarma , kırılmaz cam nasıl çıkarılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar