Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Kırılan Cam Nasıl Tamir Edilir Telefon

Kırılan Cam Nasıl Tamir Edilir Telefon

Kırılan Cam Nasıl Tamir Edilir Telefon

Kırılan Cam Nasıl Tamir Edilir Telefon; Kırık ekranın nasıl onarılacağı sorulan sorular arasındadır. Ekranlar yeni cep telefonu ile değişiyor ve geliştiriyor olsa da, onarım teknikleri arasında aynı kalıyor.

Kırılan Cam Nasıl Tamir Edilir Telefon; Şimdi ne yapmam gerektiğini soruyorsanız, telefonumun ekranı bozuldu, uzman ve tecrübeli Cep Hastanesi Teknisyenlerimizle yapmış olduğumuz toplantılardan sonra satın alma makalemizi detaylı olarak okumanızı öneririz.

Kullanıcılar Kendi Ekranını Tamir Edebilir

Bir ekranın nasıl onarıldığını bilerek, kullanıcılar aşırı şarj ekran onarımını önleyebilir. Aynı zamanda, ekranlarını çok basit araçlarla değiştirebilirler, böylelikle para harcamaktan kaçınırlar. Ancak, yöntem basitleştirdikçe riskler artar. Ancak, ekran onarımı herkezin işleyebileceği bir şey olmayabilir. Bu, özellikle farklı modellere sahip bir pazarda mümkün değildir. Çoğu telefonda kullanılan ekranlar benzer özelliklere sahip olsa da, cihaza monte edilme şekilleri değişir. Bu sebeple, onarmak istediğiniz ekranın nasıl kaldırılacağı konusunda kapsamlı bir rehber olması faydalı olabilir.

Telefon Ekran Tamiri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Telefon ekran tamiri, tamir işlemini yapan şirkete ve kişiye göre hem fiyatta hem kalitede büyük farklılıklar gösteren bir konudur. Öncelikle belirtmeliyiz ki görselde görüldüğü üzere kırık veya çatlak olan ekrana diş macunu sürerseniz hiçbir değişiklik olmaz, hatta ekranı daha kötü duruma bile sokabilirsiniz bu nedenle emin olmadığınız bilgileri asla uygulamayın. Akıllı telefon ekranları cihazların en göz önünde bulunan, en fazla enerji harcayan ve tüm işlemlerin yapıldığı en önemli parçalardan birisidir. Ekranın bozulması durumunda cihaz nerdeyse bütünüyle işlevsiz hale gelir ve kullanıcı mağdur olur. Ekran kırılması durumlarında kullanıcılar ya yeni cihaz almakta ya da kırılan ekranı tamir etmektedir. Bugün biz kırılan telefon ekranın tamiri konusunda önemli bilgiler paylaşacağız. Öncelikle ekranların yapısından bahsetmek istiyoruz böylelikle kırılmaya neden olan durumları ayrıca tamir süreçlerini daha iyi anlatabileceğiz.

Kırılan Cam Nasıl Tamir Edilir Telefon

Telefonumun Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım

Akıllı telefonların ekranları yere düşmesi, üzerine baskı uygulanması, sert bir yüzeye çarpması veya pilin şişmesi sebebiyle kırılabilir. Kullanıcıların telefonun ekranı bozulduğunda ilk düşündükleri soru şu an için yapmam gerekli olan şey. İkinci soru, ekran kırılmalarının garanti kapsamında olup olmadığıdır. Üçüncü soru, ekran bozulduktan sonra bir ekran değişikliği yaparsam, telefonumdaki bilgilerimi kurtarabilir miyim. En sık sorulan bir başka soru, telefonumun ekranı bozuk olması, ancak dokunuşunun da çalışmamasıdır. İsterseniz tüm bu soruları tek tek cevaplamaya çalışalım. Tabii ki, önce ekranı  kırılmış bir cep telefonunun ekranın  değiştirmek istiyorsanız, uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından çekilen aşağıda belirtilen videodan izleyelim.

İlginizi Çekebilir: Telefon Tamir Nasıl Yapılır

Kırık Ekranlı Telefonu Kullanmak Zararlı Mı

Bozuk ekranlı bir telefon kullanmak zararlı mı? Sorunun cevabı, telefon ekranınızda herhangi bir koruma önlemi almadıysanız ve telefon ekranı kırılmışsa, bu ekranı yapmadan kullanmak telefonun ömrünü kısaltır. Bu sebeple, çok zararlıdır. Bu sebeple, ekran çatlaması veya küçük kırılma durumunda herhangi bir zaman kaybetmeden ekranı hemen yapmak da faydalıdır. Kırık ekranı yapmak için zamanınız yoksa veya daha sonra yapmayı planlıyorsanız, koruyucu bir ekran bandı veya kırılmaz cam kullanarak bir süre kullanabilirsiniz. Ancak kırık bir ekran telefonu kullanmak telefon için çok zararlı olacaktır.

Cep Hastanesi’ne Buradan Sormak Istediklerinizi Yada Merak Ettiklerinizi Belirtebilirsiniz. En Kısa Zamanda Uzman Teknisyenlerimiz Tarafından Cevaplanacaktır

 

Telefon Ekran Tamiri Aşamaları

Telefon ekranları genelde 2 ana katmandan oluşur. Bu katmanlar halk arasında ön camlar ve dokunmatik paneller olarak bilinir. Bazı durumlarda, yalnızca ön cam kırılır, bazı durumlarda Dokunmatik panel kırılır veya hem ön cam hem de Dokunmatik panel kırılabilir. Ekranın hangi bölümünün bozulduğu önemli değil, cihazınızın tam bir ekran değişimi yapması en iyi karar olacaktır, çünkü ön camın veya dokunmatik panelin yerini alan yerler genelde yan endüstriden üretilir ve telefonunuza yüklenir. Tabii ki, Cep Hastanesi ve yan sanayi parçalarının kullanımına mutlaka karşı olan tüm tedarikçiler, bu yan sanayi parçalarının gelecekte hangi problemlerin ortaya çıktığının da farkındadır. Bu sebeple, cihazınızın daha fazla soruna neden olmaması ve uzun sürede paradan tasarruf etmesi için eksiksiz ve orijinal bir ekran değişimi yapmalısınız. Cep Hastanesi olarak, biz yalnızca 3 ay Garanti ile orijinal ekran değiştirme yapmak, böylelikle bizim kullanıcıların hiçbiri ekran değiştirme ile herhangi bir sorun var. Yaptığınız ekran değiştirme orijinal parçaları ile yapılır ve garantili bir yedek olduğundan emin olmak gerekir. Ayrıca, işlem sonunda faturalama gelecekte sizin neden olmayan sorunlar için ücretsiz destek alma açısından son derece önemlidir. Orijinal olmayan ekranlar; dokunmatik hassasiyet problemleri, ekranda ölü pikseller, sararma ve en küçük darbede kırılma gibi problemlere neden olur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; kırılan telefon camı nasıl tamir edilir , telefonun kırık cam nasıl tamir edilir , kırık telefon camı nasıl tamir edilir.