Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Kırılmaz Cam mı Kırıldı Ekran mı

Kırılmaz Cam mı Kırıldı Ekran mı

Kırılmaz Cam Mı Kırıldı Ekran Mı

Kırılmaz Cam mı Kırıldı Ekran mı ?, kullanıcıların en çok merak ettikleri konular arasındadır. Telefonların LCD ekranlarının zarar görmesini önlemek için kullanılan ön camlar inceliklerine göre oldukça dayanıklıdır. Ancak telefon düştüğünde kırılan parça her zaman ekran değildir.

Ekran İle Kırılmaz Camı Ayırt Etme

Telefonların ekranları kolayca hasar görebilir. Aslında, hasar gören parça teknik olarak ekran değil, camdır. Cam yapısı nedeniyle çok esnek olmasa da, telefonlarda kullanılan koruyucu cam daha özel bir malzemeden yapılmıştır ve biraz daha esnektir. Ayrıca çizilmelere karşı çok daha dayanıklıdır.

Ekran ya da cam hasarları garanti kapsamında olmadığından, kullanıcılar hangi parçanın kırıldığını merak eder ve en doğru şekilde teşhis etmek ister. Cep Hastanesi, telefon markalarının aksine sadece ekran değişiklikleri yapmakla kalmıyor, aynı zamanda cam değişiklikleri de yapıyor. Ancak, teknik servisler sadece ekranı değiştirir ve bunun maliyeti kullanıcıya yansıtılandan daha yüksektir.

Ekran mı Kırıldı Kırılmaz Cam mı ?

Cam hasar gördüğünde, tuz buz hale gelir ve cihazdan görüntü almaya devam edersiniz. Aslında, şanslıysanız, cihazınızın dokunmatiği normal şekilde çalışmaya devam eder. Ancak ekran hasar gördüğünde durum çok farklı. Bazen ekranda pembe veya yeşil çizgiler görünebilir ve bazen dokunmatik çalışmaz.

Kırılmaz Cam Mı Kırıldı Ekran Mı

En kötü ekran hasarı senaryolarından biri, LCD‘nin tamamen görüntülenmemesidir. LCD görüntü vermeyi kestiği zamanda cihaz artık ekran değişimi yapılmadığı müddetçe tekrar kullanılamaz. Camın hasar görmesi durumunda, Cep Hastanesi Teknik Servisimizde orijinal ekranınızı değiştirmeden cihazın tekrar ilk görünümünü almasını sağlamak için yalnızca ön camı değişimi yapıyoruz. İşlem maliyeti de daha düşük olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Telefon Dokunmatik Ekran Tamiri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; kırılmaz cam mı yoksa ekran mı kırıldı , Cam mı kırıldı ekran mı , Kırılmaz camın kırıldığını nasıl anlarız , Kırılmaz Cam Değişimi , Kırılmaz cam kırıldı ne Yapmalıyım , Ekran koruyucu kırıldı , Kırılmaz cam kendi kendine çatladı , Kırılmaz cam kırıldı ekrana zarar verir mi , İç ekranın kırıldığını Nasıl anlarız.