Kırılmaz Cam mı Kırıldı Ekran mı
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran Değişimi / / 1 Yorum / 1563 Görüntülenme

Kırılmaz Cam mı Kırıldı Ekran mı

Kırılmaz Cam mı Kırıldı Ekran mı ?, kullanıcıların en çok merak ettikleri konular arasındadır. Telefonların LCD ekranlarının zarar görmesini önlemek için kullanılan ön camlar inceliklerine göre oldukça dayanıklıdır. Ancak telefon düştüğünde kırılan parça her zaman ekran değildir.

Ekran İle Kırılmaz Camı Ayırt Etme

Telefonların ekranları kolayca hasar görebilir. Aslında, hasar gören parça teknik olarak ekran değil, camdır. Cam yapısı nedeniyle çok esnek olmasa da, telefonlarda kullanılan koruyucu cam daha özel bir malzemeden yapılmıştır ve biraz daha esnektir. Ayrıca çizilmelere karşı çok daha dayanıklıdır.

Ekran ya da cam hasarları garanti kapsamında olmadığından, kullanıcılar hangi parçanın kırıldığını merak eder ve en doğru şekilde teşhis etmek ister. Cep Hastanesi, telefon markalarının aksine sadece ekran değişiklikleri yapmakla kalmıyor, aynı zamanda cam değişiklikleri de yapıyor. Ancak, teknik servisler sadece ekranı değiştirir ve bunun maliyeti kullanıcıya yansıtılandan daha yüksektir.

Ekran mı Kırıldı Kırılmaz Cam mı ?

Cam hasar gördüğünde, tuz buz hale gelir ve cihazdan görüntü almaya devam edersiniz. Aslında, şanslıysanız, cihazınızın dokunmatiği normal şekilde çalışmaya devam eder. Ancak ekran hasar gördüğünde durum çok farklı. Bazen ekranda pembe veya yeşil çizgiler görünebilir ve bazen dokunmatik çalışmaz.

Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu

En kötü ekran hasarı senaryolarından biri, LCD‘nin tamamen görüntülenmemesidir. LCD görüntü vermeyi kestiği zamanda cihaz artık ekran değişimi yapılmadığı müddetçe tekrar kullanılamaz. Camın hasar görmesi durumunda, Cep Hastanesi Teknik Servisimizde orijinal ekranınızı değiştirmeden cihazın tekrar ilk görünümünü almasını sağlamak için yalnızca ön camı değişimi yapıyoruz. İşlem maliyeti de daha düşük olacaktır.

Telefon Ekran Ön Cam Değişimi

Özellikle bakım ve onarım konusunda karşımıza çıkan ön cam değişimi seçenekleri, kimi zaman ihtiyaç duyduğunuzda sizin için bir çözüm ve avantaj oluşturmaya devam edebilir.

Esasında buradaki temel konuyu ve insanların kendisine sorması gereken soru Cam Değişimi yaptırmalı mıyım olabilir. Burada harcadığınız paranın karşılığını alacağınızı düşünüyorsanız, hiç beklemeden parça değişimi konusunda karar vermelisiniz. Eğer telefonu kullanırken bir sorun yaşamıyorsanız, bu süreci biraz uzatabilirsiniz.

Bununla beraber telefonu satmak ve farklı şekilde değerlendirmek istiyorsanız, elbette ki yapacağınız masraflar telefonun maddi değerini önemli ölçüde arttırabilir. Burada avantajlar ve dezavantajlar yan yana konduğu zaman, Ön Cam Değişimi yaptırmalı mıyım sorusunun cevabını vermek elbette ki daha kolay olacaktır.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir