Lenovo K5 Ekranı Kırıldı
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Lenovo K5 Ekranı Kırıldı

Lenovo K5 ekranı Kırıldı , ön camı çatladı, iç ekranda kırılma/çatlama yaşandı, dokunmatiğinin bir kısmı ya da tamamı basmıyor, ölü piksel ekranda görünür, ve benzer sorunlarla  karşı karşıyasanız tek parça Dahili ekran + ön cam + touchpad + harici panel Özgün ekran değiştirmek gerekir.

Ekran değişimi, uzman ve tecrübeli  ekibimiz tarafından, tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile gözetim altında tutulan teknik servis odamız, özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır.

Ekran değişimi yapıldıktan sonra kesinlikle bilgileriniz silinmez, telefonunuzun performansında yani dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığında herhangi bir değişim yaşanmaz.

Lenovo K5 Telefon Ekran Neden Kırılır

Lenovo K5 Ekran Tamiri, Akıllı telefonlarda en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi ekran kırılmasıdır. Teknik servisimizde de en çok yapılan onarım işlemi ekran değişimidir. Bu yazımızda gerek müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler gerekse de teknisyenlerimizin görüşleri üzerine akıllı telefon ekranları neden ve nasıl kırılır tüm detayları ile birlikte anlatacağız.

Telefon Ekranının Kırılma Sebepleri

Akıllı telefonların ekranları camdan üretilmiştir ve oldukça hassastırlar. Herhangi bir koruma alınmadığı zaman alınan darbeler sonrasında kırılma ya da çatlamalar yaşanabilir. Telefon ekranının kırılma sebepleri en çok karşılaşılan durumlara göre hemen aşağıda maddeler halinde paylaşılmıştır.

  1. Telefonun yere düşürülmesi,
  2. Telefonun sert bir zemine çarpması,
  3. Aşırı ısınma olmasına rağmen cihazın kullanılmaya devam edilmesi,
  4. Batarya şişmesi sonucu bataryanın kasaya ve ekrana baskı yapması olarak sıralanabilir.

Lenovo K5 Ekran Tamiri Nasıl Yapılır ?

Lenovo K5 ekran tamiri, uzman ve tecrübeli  teknisyenlerimiz tarafından Hususi ekipman kullanılarak gerçekleştirilir. Ekran değiştirmenin yapıldığı teknik servis odamız tamamiyle sterilize edilmiştir. Statik elektrik ücretsiz. 7/24 Emniyet kameraları ile Denetim altında tutuluyor. Lenovo K5 Ekran Değişimi Ekran değişikliği  kısa bir sürede yaplır. Telefonunuz sonrasın da teknisyenlerimizden bir test onay formu alacaktır.

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone Şarj Soketi Sorunu

Lenovo K5 Ekran Tamiri
Lenovo K5 Ekran Tamiri

Lenovo K5 Ekran Değişimi’ den  Telefonunuzun bütün testleri tamamlandıktan sonra, Gözden Geçirme amacıyla takdirinize sunulur. İstediğiniz kadar oldukça Çok Defa cihazınızı test edebilirsiniz. İnceleme aşamasında karşılaşacağınız en ufak bir tereddüt ya da beğenmeme durumunda ücretiniz geri iade edilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;lenovo k5 note ekran kırıldı , lenovo k5 ekranı , lenovo k5 iç ekran fiyatı , lenovo k5 ekran camı fiyatı , lenovo k5 dokunmatik ekran değişimi , lenovo k5 dokunmatik ekran fiyatı , lenovo k5 dokunmatik ekran , lenovo k5 ekran değişimi fiyatı
lenovo k6 ekran camı fiyatları

Lenovo K5 Ekranı Kırıldı Garanti Kapsamına Girer mi ?

Lenovo K5 ekranı kırılmış olan cep telefonu kullanıcıları tarafından incelenen ilk konu, ekran kırılmasının güvence kapsamında olup olmadığıdır. Telefon hatalarından kaynaklanan ekran kırıkları, ön cam çatlaması, sıvı teması ve drabe tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edilir ve garanti kapsamında değildir.

Fakat bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Telefonunuzu aldığınızda kaskosunu da yaptırdı iseniz eğer mutlaka kasko sözleşmenizi incelemenizi ve ardından kasko firmanız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.