Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. LG G2 Şarjı Çabuk Bitiyor İse Dikkat

LG G2 Şarjı Çabuk Bitiyor İse Dikkat

Lg G2 Şarjı Çabuk Bitiyor

LG G2 Şarjı Çabuk Bitiyor İse Dikkat bu çeşitli problemlerden kaynaklanabilmektedir. Bu durumu sizler için bu konuda işleyeceğiz ve sizlere çözümler sunacağız. Öncelikle şunları söylemeliyiz ki; batarya kullanım süresinin dolmuş olmasının yanı sıra cihazınız batarya şişmesi durumu da yaşıyor olabilir. Telefon kullanırken sıkça yapılan hatalar da şarjın çabuk bitmesinde önemli bir diğer etkendir.

LG G2 Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu

LG G2 Şarjı Çabuk Bitiyor İse Dikkat sorunu ile karşılaştığınızda batarya değiştirme zamanınız gelmiş demektir. Batarya (pil) değişimi gerçekleştikten sonra telefonunuzun şarj süresi ilk günkü güçlü ve dayanıklı performansına geri dönecektir Telefonunuzu ilk aldığınız gün ile kullanmaya başladıktan  sonraki 1000 kez bataryası şarj edilen cihazınız aynı olmayacaktır zaman içinde her kullanımla birlikte her bataryanın olduğu gibi LG G2;

  • Cep telefonlarınızın da batarya ömrü zayıflayacak hatta bitme noktasına gelecektir.
  • LG G2 batarya değişimi için belirlenen ücret 80 tl’ dir. 3 ay geçerli imzalı ve kaşeli teknik servis garantisi ödemeye dahildir. LG G2 batarya değişim süresi elden teslimlerde 30 dakika,
  • Ücretsiz kargo gönderim hizmeti kullanmayı tercih ettiğinizde 3 (üç) iş günü olarak belirlenmiştir.
  • Batarya değişimi cihazınızın ilk günkü şarj ömrüne kavuşmasını sağlar. Cihazınızın geçirdiği değişim aşamaları bilgilerinizin silinmesine neden olmaz, Telefonunuz yanında 3 ay geçerli garanti kartı ile size teslim edilir.

İlginizi Çekebilir: Samsung A Serisi Arka Kapak Değişimi

LG Şarjı Neden Çabuk Biter

Telefon şarjınızın bitmesindeki en önemli etken pil ömrünün sona ermesi olmakla birlikte hatalı telefon kullanımlarının da pil ömrünü zayıflattığını ve bataryanızın hızla tükenmesine yol açtığını daha önce de belirtmiştik.

Özellikle günlük koşturma esnasında sıklıkla cep telefonunuzu şarjda unutmanız gün içinde henüz şarjınız bitmediği hatta azalmadığı halde telefonunuzu sürekli şarja aletine takmanız, Daha ucuz olduğunu düşünerek orijinal olmayan pil ya da şarj aletleri kullanmanız ( ki cihazınıza kalıcı hasarlar verme gücüne sahip bu aletler ileride size çok daha pahalıya, bir adet telefona mal olacaktır) .

Aşırı ısınma nedeniyle oluşan ve zaman içinde fark edilmeyen batarya şişmesi durumları LG G2 şarjınızın çabuk bitmesine neden olan başlıca etkenlerdir.

Ürün değişimi için mağazamıza göz atmanızı öneririz:

Yapılması Gerekenler

Batarya ömrünün bittiğini anladığınız akıllı telefonlarınızı zaman kaybetmeden yetkili bir servise götürüp tamir ettirmek, telefon tamirinde sadece orijinal parça kullanımını tercih etmek ve doğru telefon kullanma alışkanlıkları edinerek cihazınızın kalitesini ve performansını arttırabilir şarj ömrünü gözle görülür ölçüde uzatabilirsiniz.

Ekran değişimi için konumuzu ziyaret ettiyseniz, mağazamızı ziyaret edin:

Telefon kullanımında bilinçli yada bilinçsiz yaptığınız hatalara karşı daha dikkatli ve telefonunuza karşı daha özenli davranarak bile batarya kullanım sürenizi şu an olduğundan çok daha büyük bir oranda artırabileceğinizi unutmayın ekran değişimi için;