LG G2 Şarjı Çabuk Bitiyor
/ Yazan:Teknisyen / Teknik Servis / 0 Yorum

LG G2 Şarjı Çabuk Bitiyor ise Dikkat !

Lg G2 Şarjı Çabuk Bitiyor Konusu ;

LG G2 Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu 

Batarya kullanım süresinin dolmuş olmasının yanı sıra cihazınız batarya şişmesi durumu da yaşıyor olabilir. Telefon kullanırken sıkça yapılan hatalar da şarjın çabuk bitmesinde önemli bir diğer etkendir.

LG G2 şarjı çabuk bitiyor sorunu ile karşılaştığınızda batarya değiştirme zamanınız gelmiş demektir. Batarya (pil) değişimi gerçekleştikten sonra telefonunuzun şarj süresi ilk günkü güçlü ve dayanıklı performansına geri dönecektir Telefonunuzu ilk aldığınız gün ile kullanmaya başladıktan  sonraki 1000 kez bataryası şarj edilen cihazınız aynı olmayacaktır zaman içinde her kullanımla birlikte her bataryanın olduğu gibi LG G2

cep telefonlarınızın da batarya ömrü zayıflayacak hatta bitme noktasına gelecektir.

LG G2 batarya değişimi için belirlenen ücret 80 tl’ dir. 6 ay geçerli imzalı ve kaşeli teknik servis garantisi ödemeye dahildir. LG G2 batarya değişim süresi elden teslimlerde 30 dakika,

ücretsiz kargo gönderim hizmeti kullanmayı tercih ettiğinizde 3 (üç) iş günü olarak belirlenmiştir.

Batarya değişimi cihazınızın ilk günkü şarj ömrüne kavuşmasını sağlar.Cihazınızın geçirdiği değişim aşamaları bilgilerinizin silinmesine neden olmaz, Telefonunuz yanında 6 ay geçerli garanti kartı ile size teslim edilir.


LG G2 Şarjı Neden Çabuk Biter

Telefon şarjınızın bitmesindeki en önemli etken pil ömrünün sona ermesi olmakla birlikte hatalı telefon kullanımlarının da pil ömrünü zayıflattığını ve bataryanızın hızla tükenmesine yol açtığını daha önce de belirtmiştik.Özellikle ; Günlük koşturma esnasında sıklıkla cep telefonunuzu şarjda unutmanız gün içinde henüz şarjınız bitmediği hatta azalmadığı halde telefonunuzu sürekli şarja aletine takmanız, Daha ucuz olduğunu düşünerek orijinal olmayan pil ya da şarj aletleri kullanmanız ( ki cihazınıza kalıcı hasarlar verme gücüne sahip bu aletler ileride size çok daha pahalıya,bir adet telefona mal olacaktır) .Aşırı ısınma nedeniyle oluşan ve zaman içinde fark edilmeyen batarya şişmesi durumları LG G2 şarjınızın çabuk bitmesine neden olan başlıca etkenlerdir.


Yapılması Gerekenler 

Batarya ömrünün bittiğini anladığınız akıllı telefonlarınızı zaman kaybetmeden yetkili bir servise götürüp tamir ettirmek, telefon tamirinde sadece orijinal parça kullanımını tercih etmek ve doğru telefon kullanma alışkanlıkları edinerek cihazınızın kalitesini ve performansını arttırabilir şarj ömrünü gözle görülür ölçüde uzatabilirsiniz.

Telefon kullanımında bilinçli ya da bilinçsiz yaptığınız hatalara karşı daha dikkatli ve telefonunuza karşı daha özenli davranarak bile batarya kullanım sürenizi şu an olduğundan çok daha büyük bir oranda arttırabileceğinizi unutmayın ekran değişimi için;

Yada bize ulaşın kısmından bilgilerimize ulaşabilirsiniz.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

TEL : 0216 596 0532 TEL-2 : 0850 840 0532 Whatsapp: 0532 245 0532

ADRES: Çamçeşme Mah. Selamet Cad. No:24 Kaynarca/Pendik/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz tek taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile Cep Hastanesi arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 311748961 ya da MNG Kargo şubesine giderek 248789196 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

[Toplam:2    Ortalama:4/5]

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir