Lg G3 Ve Lg G4 Wifi Açılmıyor Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

LG G3 ve LG G4 Wifi Açılmıyor Sorunu

LGG3 ve LGG4 Wifi Açılmıyor Sorunu;Akıllı telefonumuzun en büyük ihtiyaçlarından biri İnternet, genel olarak mobil İnternet, WiFi üzerinden internete bağlanıyoruz. Biz iş yerinde veya okulda, evde Wifi üzerinden internete bağlanmak. Bazı durumlarda, telefonumuz WiFi üzerinden internete bağlanamaz ve internete erişemez.

Biz bir wifi bağlantısı sorunu olan kullanıcılar için bu sorunu çözmek için nasıl açıklamaya çalıştık. İşlemleri sırayla gerçekleştirmenizi öneririz.

Wifi Açılmıyor Sorunu Kaynağı Nedir ?

Başlangıçta söylediğim gibi, bu sorun LG markasında ve özellikle G3 ve G4 modellerinde çok yaygındır. Bu sorunun en önemli nedeni maalesef aşırı ısınmadır. LG G3 ve G4, WİFİ entegre cihazlarına aşırı ısınıyor ve zarar veriyor. Bu nedenle, wifi açılıyor, ancak sorun açılmıyor. Wifi, çok düşük bir olasılık olan yazılım sorunlarının diğer nedenini açmaz.

Özellikle uygulamalar arası geçiş ya da klavye kullanımında oluşan donma sorunlarında anılan dokunmatik ekran sorunu, LG G4 kullanıcıları tarafından en sık karşılaşılan sorunlardan biri. İşte ekranınızın donması ve yaptığınız işlemler karşısında tepkisiz kalıp yanıt verememesi ya da tamamen kapanmasını çözmenize yardımcı olacak çözümlerimiz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; lg g4 wifi açılmıyor , lg g4 wifi sorunu nasıl çözülür , lg g4 wifi bağlanma sorunu , lg g3 beat wifi açılmıyor , lg g3 internet açılmıyor , lg g3 wifi açılmıyor , lg g4 wifi sorunu çözümü

İlginizi Çekebilir: Cep Telefonlarda Yetersiz Depolama Alanı Sorunu

Wifi Açılmıyor Sorunu ÇÖZÜM

Her zaman olduğu gibi, sizin için basitten zor süreçlere kadar olan çözümleri listeliyorum. Basit çözüm ile başlayan sorunu çözmeye çalışın ve ne olursa olsun, sorunun devam ettiği veya sorunu çözdüğünüz ve diğer kullanıcılara yardımcı olduğunuz bir yorum yazın. LGG3 ve LGG4 Wifi Açılmıyor Sorunu

1.Çözüm Yolu;

Biz softwareally ve ilk indirme bu sorunun nedenini kabul ve Google Play Store’dan Wifi Fixer uygulamasını yükleyin. Uygulamayı açtıktan sonra Fixer işlemi yapmak ve Wifi açmaya çalışın.

Sorun hala devam ediyorsa diğer çözüm yoluna geçin.

2. Çözüm Yolu;

Telefonunuzda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Korkma fabrika ayarlarına sıfırlama burada çok hızlı ve basit bir şekilde anlatacağız;

  • Telefonunuzu kapatma tuşu ile kapatınız.
  • Ses Kısma tuşuna ve Telefonu Açma tuşuna aynı anda basılı tutun.
  • Lg logosunu gördüğünüz an hemen elinizi AÇMA/KAPATMA tuşundan çekin ve tekrar basın.
  • Format atma menüleri gelene kadar tuşlara basılı tutun.
  • Şimdi karşınıza Wipe Data / Factory Reset başlığı gelecek. “YES” ve “NO” seçenekleri gelecek. Ses kısma tuşuyla aşağı yukarı kaydırın ve güç tuşuyla seçimi onaylayın.
  • Son maddeyi tekrar yapın ve format atma işlemi başlayacaktır.

NOT: Factroy Reset işleminde Rehberiniz, Fotoğraflarınız ve diğer tüm belge/dökümanlar silinir.

Factory Reset yöntemini denediniz ve sorun devam ediyorsa diğer çözüm yoluna geçin.

3. Çözüm Yolu;

Ne yazık ki, bu çözüm sıkıcı. Çünkü bütün yolları tükettik. Sorun, WiFi entegrasyonunun bazı uçlarının lehimlenmesi veya Wifi entegrasyonunuzun tamamen yanması nedeniyle telefonunuzun aşırı ısınmasıdır.

Lg WiFi Entegresi değişimi yada tamiri için Cep Hastanesi ile yanınızda. Bizlerle İLETİŞİME geçerek telefonunuzun WiFi sorununu çözebilirsiniz.