Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. LG G5 Batarya Değişimi Fiyatı Nasıl Yapılır

LG G5 Batarya Değişimi Fiyatı Nasıl Yapılır

Lg G5 Batarya Değişimi Fiyatı Nasıl Yapılır

LGG5 Batarya Değişimi Fiyatı Nasıl Yapılır , Tüm cep telefonlarında bulunan LG G5’in pili de bir ömre sahiptir.

Bu ömür, cihazı nasıl ve hangi durumlarda kullandığınıza bağlıdır. Örnek olarak, başlangıçta 20 saat süren piliniz zaman içinde ve hatta daha uzun bir süre sonra 10 saate düşürülebilir.

 1. LG G5 şarjı yüksek değerlerde iken (Örneğin %80) aniden düşük değerlere (Örneğin %5) iniyor ise,
 2. Telefonunuzun şarjı ilk günlerde 24 saatten daha fazla dayanıyor iken şu anda bir kaç saate düşmüş ise,
 3. LG G5 bataryası aşırı ısınma veya farklı sebeplerden dolayı şişmiş ise,
 4. Cihazınız saatlerce şarjda kalmasına rağmen batarya dolmuyorsa (Bu durumda şarj soketinde de sıkıntı olabilir, incelenmesi gerekir),
 5. Telefonda herhangi bir uygulamayı kullanırken, oyun oynarken, telefon konuşurken kısacası kullanım aşamasında cihazınız birden kapanıyor ise LG G5 batarya değişimi yapılması gerekir.

LG G5 Batarya Değişimi Fiyatı

LG G5 modüler akıllı telefonunuz için yedek bir pil kullanımı ile şarj etme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Orijinal pil tükendiğinde, orijinal yedek pili birkaç saniye içinde telefona takabilir ve kaldığınız yere devam edebilirsiniz. Orjinal LG G5 bataryası kullanmanız önemle tavsiye edilir. Orjinal LG G5 batarya fiyatları modeline göre değişmekle birlikte yan sanayi LG G5 bataryalarına göre daha pahalıdır.

Orjinal LG G5 pil kullanarak telefonunuzun ömrünü uzatmakla birlikte bataryadan daha fazla verim alabilirsiniz. 1-2 yıl sonra ilk gün bir pil çekerken en önemli özelliği olan akıllı telefonlar ve akıllı telefonlar, en önemli özelliklerinden biri gerçekleştirmek olmayabilir. Eski pil yerine yeni pilin en verimli şekilde nasıl kullanılacağını açıkladık.

LG G5 İlk Şarjı Kaç Saat Olmalıdır?

Her gün akıllı telefon Pazarı ile teknoloji gelişiyor ve hayatınızı kolaylaştırıyor. Akıllı teknolojiye sahip lityum iyon piller hayatımızda yer almaya başlıyor ve bu yerlerden birinde akıllı telefon pilleri var. Akıllı telefonumuz için ilk şarj lityum iyon teknolojisi ile kaybolur. Artık 12 saat şarj etme ve yeni telefonunuzla veya yeni bir pille 24 saat şarj etme gibi yeni kurallardan kaçınabilirsiniz. Lityum-iyon piller sayesinde, yeni telefonu veya yeni pili dolu olduğunda kullanabilirsiniz ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Pil performansı en fazla 1 hafta stabilize olur ve verimli performans sunmaya başlar.

LGG5 Dikkat Edilmesi Gerekenler

LG G5 Akıllı telefonu aldığınızda veya yeni bir batarya aldığınızda %50 şarj ile gelir. Performansın iyi olması açısından;

 • %50 şarjı tüketip şarja takın ve şarj dolduğunda çekerek dilediğinizce kullanın.
 • Şarjı sonuna kadar tüketmek batarya zarar verir.
 • Akıllı telefonunuzda şarjı en düşük %5’e kadar kullanın ve şarja takın.
 • Haftada bir gün batarya seviyesi %10’un üstündeyken şarj etmeye özen gösterin.
 • Haftada 1 gün bataryayı tam bitirip şarja takın.

Bunları yaparak batarya performansını yakalayabilir ve aynı performansta devam etmesini sağlayabilirsiniz.
Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler ; LGG5 Batarya Değişimi Fiyatı Nasıl Yapılır lg g5 batarya değişimi nasıl çıkarılır, lg g5 batarya fiyatı, lg g5 batarya vatan, lg g5 batarya sorunu, lg g5 batarya 4350 mah, lg g5 batarya deji, lg g5 batarya fiyatı teknosa, lg g5 ekran değişimi