Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. LG G5 Sarj Olmama Sorunu

LG G5 Sarj Olmama Sorunu

Lg G5 Sarj Olmama Sorunu

LG G5 Sarj Olmama Sorunu; LG G5 akıllı telefon kullanıcılarının sık sık karşılaşmış oldukları iki sorun, şarj olmama sorunudur ve pil hızla tükenmektedir. Bu iki sorun telefonun günlük kullanımına neden olur.

LG G5 şarj olmama sorununun sebepleri ve çözüm yolları profesyonel LG teknisyenlerimiz ile fikir alışverişi yapılarak sizlerle paylaşılmıştır.

LG G5 Batarya Sorunu

LG G5 pilinin hızlı bir şekilde tükenmesinin iki sebebi var. Birincisi pil ömrünün bitmesi, yani pil şişmesidir. Her iki sorunun da tek çözümü pil değiştirme.

LG G5 pil değiştirme, pil değiştirme alanında ortalama 30 dakika içerisinde ve tek taraflı ücretsiz nakliye hizmetimizin kullanıldığı 3 (üç) gün içersinde tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir.

 1. Bilgileriniz silinmez.
 2. Orjinal 2800 mAH batarya kullanılır.
 3. Batarya değişimi sonrası şarj dayanıklılık süresi ilk günkü haline geri döner.
 4. Telefonunuz 3 ay Cep Hastanesi onaylı (imzalı & kaşeli) teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi 6 Hapörlor Ses Sorunu

Lg G5 Batarya Sorunu Ve Cozumu

LG G5 Şarj Olmama Sorunu

LG G5 Sarj Olmama Sorunu; LG G5 akıllı telefonların şarj olmamasının sebebi, şarj soketinin takılmasından yada arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Şarj yuvası tıkanmış ise, pamuk, kir, toz ve buna benzer parçacıkları herhangi bir kürdan ile dikkatli bir şekilde temizleyebilirsiniz. Şarj sorunu devam ederse, düzgün çalışması için şarj cihazını ve kablosunu kontrol etmenizi öneririz. Tekrar şarj olmayan bir sorun var ise, bu meselenin sebebi şarj soketi arızası olabilir.

Şarj soketinin arızalanmasının nedenleri, alınan darbelerden yada telefonun şarj cihazına yerleştirilmesinin zorluğundan dolayı sıvı – nem temasından sonra oksidiyon, kırık yada kırık şarj soketi olarak verilebilir.

 1. LG G5 şarj olmama sorunu alanında uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.
 2. Orijinal şarj soketi kullanılır.
 3. Değişim aşamalarında telefon sıfırlanmaz. Bu sayede bilgileriniz silinmez.
 4. Cihaz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; lg g5 şarj olmama sorunu , lg g5 şarj olmuyor açılmıyor , lg g5 şarj olmuyor , lg g5 hızlı şarj olmuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.