LG G5 Sarj Olmama Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Batarya DeğişimiŞarj Soketi Değişimi / 1 Yorum / 6700 Görüntülenme

LG G5 Sarj Olmama Sorunu

LG G5 Sarj Olmama Sorunu; LG G5 akıllı telefon kullanıcılarının sık sık karşılaşmış oldukları iki sorun, şarj edilmeyen bir sorundur ve pil hızla tükenmektedir. Bu iki sorun telefonun günlük kullanımına neden olur.

LG G5 şarj olmama sorununun sebepleri ve çözüm yolları profesyonel LG teknisyenlerimiz ile fikir alışverişi yapılarak sizlerle paylaşılmıştır.

LG G5 Batarya Sorunu

LG G5 pilinin hızlı bir şekilde tükenmesinin iki sebebi var. Birincisi pil ömrünün sonu, yani sayı sona ermeye başlar ve diğeri pil şişmesidir. Her iki sorunun da tek çözümü pil değiştirme.

LG G5 pil değiştirme, pil değiştirme alanında ortalama 30 dakika içerisinde ve tek taraflı ücretsiz nakliye hizmetimizin kullanıldığı 3 (üç) gün içersinde tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir.

 1. Bilgileriniz silinmez.
 2. Orjinal 2800 mAH batarya kullanılır.
 3. Batarya değişimi sonrası şarj dayanıklılık süresi ilk günkü haline geri döner.
 4. Telefonunuz 6 ay Cep Hastanesi onaylı (imzalı & kaşeli) teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

LG G5 Şarj Olmama Sorunu

LG G5 Sarj Olmama Sorunu; LG G5 akıllı telefonların şarj olmamasının sebebi, şarj soketinin takılmasından yada arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Şarj yuvası tıkanmış ise, elbise pamuk, kir, toz ve buna benzer parçacıkları herhangi bir kürdan ile dikkatli bir şekilde temizleyebilirsiniz. Şarj sorunu devam ederse, düzgün çalışması için şarj cihazını ve kablosunu kontrol etmenizi öneririz. Tekrar şarj olmayan bir sorun var ise, bu meselenin sebebi şarj soketi arızası olarak verilebilir.

Bozuk Batarya Belirtileri

Şarj soketinin arızalanmasının nedenleri, alınan darbelerden yada telefonun şarj cihazına yerleştirilmesinin zorluğundan dolayı sıvı – nem temasından sonra oksidasyon, kırık yada kırık şarj soketi olarak verilebilir.

 1. LG G5 şarj olmama sorunu alanında uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.
 2. Orjinal şarj soketi kullanılır.
 3. Değişim aşamalarında telefon sıfırlanmaz. Bu sayede bilgileriniz silinmez.
 4. Cihaz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.

LG G5 Batarya ve Şarj Soketi Değişim Fiyatı

LG G5 batarya değişimi fiyatı 150 TL, şarj soketi değişimi fiyatı ise 100 TL’dir. Güncel fiyat bilgisi, aklınıza takılan sorular ve diğer detaylar için hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz müşteri temsilcisi hattımız üzerinden firmamıza ulaşabilirsiniz.

LG Sarj Soketi
Cep Hastanesi Tanıtım Videosu
Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir