Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. LG Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır

LG Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır

Lg Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır

LG Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır ? Günümüz teknoloji çağı olmamızla beraber haberleşme, ulaşım vb. gibi ihtiyaçlarımıza ulaşmak oldukça kolaydır. Bu ulaşımı, haberleşmeyi ve bilgi alışverişini sağlamaya yardımcı olan telefonlarımız bir süre kullandığımızda aşırı yüklenmekten dolayı yavaşlama ve sistemde düzgün çalışamama problemi ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple elektronik cihaz kullanıcıları tarafından forma atma işlemi merak ediliyor. Telefona format atma, sıfırlama bu konuya ayrıntılı değineceğiz. Telefona nasıl tamamen sıfırlanır ? İşte tüm detaylar.

LG Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır ? Format atma kısaca işletim sisteminizin sıfırdan kurulması anlamına gelmektedir. Elektronik cihazlarınızda yaptığınız bazı işlemler, kurduğunuz uygulamalar zamanla telefonumuzu yavaşlatır ve düzgün bir şekilde çalışmasını önlemektedir. Bu durumda kullanıcıları rahatsız eder. Bu sebeple de format atma işlemi yapılır. Format atma işlemi ile cihazlarınız daha iyi bir şekilde çalışma gösterir. Telefona nasıl format atılır ? Merak edilen bu soruyu yanıtlayacağız. Hard reset nedir ? İşte detaylar.

LG Telefon Sıfırlamanın Üç Yolu

LG telefonları sıfırlamak için üç seçenek vardır: Yazılımdan sıfırlama, donanımdan sıfırlama ve fabrika ayarlarına sıfırlama. Yazılımdan sıfırlamaya yeniden başlatma da denir. Cihazınızı kapatıp daha sonra tekrar açmanın daha güvenli bir sürümüdür.

 • Yazılımdan sıfırlama kullanılması, tüm uygulamaları kapatır ve cihazı yeniden başlatmadan önce RAM’i temizler.
 • Donanımdan sıfırlama, telefonun donanımını fabrika ayarlarına döndürmek için kullanır. Bu, cihazın ve fabrikadan çıktıktan sonra eklenen verilerin üzerine yazar.
 • Fabrika ayarlarına sıfırlama, ayarlar uygulamasında bulunan bir seçenektir. Bu, donanımdan sıfırlamaya benzer şekilde çalışır, ancak telefonun donanımını kullanmak yerine yazılım aracılığıyla yapılır.

LG Telefonda Soft Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Soft sıfırlama, telefonunuzun donmuş, yavaş çalıştığı veya aşırı ısınma veya uygulamaları açmayı reddetme gibi diğer sorun belirtileri gösterdiği durumlar için idealdir. Yazılımla sıfırlama, bir uygulama verilerle çalışırken telefonu sıfırlamak bu verileri bozabileceğinden, bu durumda son seçeneğiniz olmalıdır. Ancak genellikle yazılımdan sıfırlama, telefonunuzdaki kaydedilmemiş verileri siler.

Bir LG telefonda soft sıfırlama yapmak için iki seçeneğiniz vardır. İlk olarak, Güç tuşunu basılı tutun, Güç menüsü açılır. Yeniden Başlat düğmesine bastığınızda telefon soft sıfırlama yapar. Güç menüsü açılmazsa veya telefon çok yavaşsa, ekran kararıncaya ve LG logosu görünene kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini basılı tutun. Bu, telefonu Yeniden Başlat düğmesine basmış gibi yeniden başlamaya zorlar.

LG Telefona Nasıl Hard Reset Atılır ?

Donanımdan sıfırlama, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek hafızasını siler, tüm uygulamalarınızı, tüm verilerinizi (fotoğraflar, müzik, videolar vb.) siler, hesabınızdan çıkış yapar, şifrenizi ve diğer kimlik bilgilerinizi siler. Bu yalnızca cihazı tamamen ve hızlı bir şekilde silmek istediğiniz durumlarda yapılmalıdır.

Donanımdan sıfırlama yapmak için:

 • Telefonunuzu kapatın. Mümkünse pilinizi çıkarıp tekrar takın.
 • Telefonunuzu açmadan, yazılımdan sıfırlama başlatmak için Güç ve Sesi Kısma düğmelerini basılı tutun.
 • LG logosunu gördüğünüzde, Güç ve Sesi Kısma düğmelerini tekrar bırakın ve basılı tutun.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla menüsü görüntülendiğinde düğmeleri bırakın. Evet düğmesine gitmek için ses seviyesi tuşlarını kullanın ve düğmeyi tıklatmak için Güç düğmesine basın.
 • Donanımdan sıfırlama yapmak isteyip istemediğiniz sorulur. Onaylamak için yukarıdaki düğmeye basmayı tekrarlayın; telefonunuz sıfırlanır.

İlginizi Çekebilir: Samsung Telefon Format Nasıl Atılır

LG Telefon Yazılım İle Sıfırlama

Fabrika ayarlarına sıfırlama, donanımdan sıfırlamaya benzer şekilde çalışır, ancak yazılım ayarları aracılığıyla yapılır. Bu genellikle telefonu satarken veya bağışlarken kişisel bilgileri kaldırmak için yapılır.

Fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 • Ayarlar uygulaması > Genel > Yeniden Başlat ve Sıfırla açın.
 • Fabrika Verilerine Sıfırlama” seçin.
 • Telefonu Sıfırla > Tümünü Sil basın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; lg telefonlara nasıl format atılır , lg g3 telefona nasıl format atılır , lg g4 telefona nasıl format atılır , lg k10 telefona nasıl format atılır , lg g2 telefona nasıl format atılır , lg telefon format atma , lg telefon format nasıl atılır , lg telefona nasıl format atılır , lg telefon format , lg telefona format nasıl atılır.