LG Telefonlarda Bootloader Kilidi Kaldırma
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 4 Yorum / 696 Görüntülenme

LG Telefonlarda Bootloader Kilidi Kaldırma

LG Telefonlarda Bootloader Kilidi Kaldırma rehberi, LG bootloader kilidi kaldırma, kilit açma, LG G4, LG G5, LG V10, LG V20, LG V30 Bootloader kilidi açma, LG Root yapma, LG TWRP Kurtarma modu yüklemek

LG Telefonlarda Bootloader Kilidi Kaldırma konusunu ele aldık. Bu yazıda sizlere, LG’nin bazı modelleri için sunduğu, Root veya rom yüklemek için Custom Recovery (Özel Kurtarma) araçlarını yüklemeye engel olan Bootloader kilidini kaldırmayı anlatacağız. Bildiğiniz üzere, Bootloader kilidi konulan telefonlarda root yapmak mümkün olmuyor. Bu kilidi kaldırılmadan cihazların Bootloader denilen kısmına müdahale edemiyoruz.

LG Telefonlarda Bootloader Kilidi Kaldırma

Android kullanıcılarının, android platformunu seçme sebeplerinin başında özelleştirilebilmesi gelmektedir. Ancak bu iş üreticiler için ise sorun olabilmektedir. Çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda, çökme veya donanımlarla oynanması neticesinde, cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler çıkarabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri nedeniyle, cihazlarına bootloder kilidi koyarlar. Tabi kullanıcıların tepkilerine maruz kalmamak için bu Bootloader kilidini kaldırma desteği de sunarlar. Hoş sunmasalarda, rootçular bunu kırmanın bir yolunu bulurlar tabi.

Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınız sıfırlanabilir. Bu işlemlere başlamadan önce telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Bu işlemleri uygularsanız, tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

LG Tarafından Desteklenen Modeller

 • LG V30
 • LG V20
 • LG V10
 • LG G6
 • LG G5 SE
 • LG G5
 • LG G4

Telefonunuzdan *#06# tuşlayarak yada telefonun pilini çıkartarak arkada yazan orijinal imei sini bir yere not edin.

Telefonunuzdan Ayarlar/Genel/Telefon Hakkında/Yazılım Bilgileri bölümüne giriyoruz. Aşağıda yapım numarası yazan yere 4 defa art arda tıklıyoruz. Bu işlem sonunda geliştirici seçenekleri bölümü aktif olacaktır. Genel bölüme geri dönüyoruz ve geliştirici seçeneklerinin içine giriyoruz. Oem kilit açma ve usb hata ayıklama kutucuklarını aktif hale getiriyoruz.

Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

iPhone İnternete Bağlanmıyor

Yukarıdaki kodu tekrarladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

Adb penceresinde aşağıdaki gibi bir yazı gelecektir. Bu bizim bootloaderi kırmak için unlock keyimiz olacak.

$ fastboot oem device-id
(bootloader)—————————————————————–
(bootloader) Device-ID
(bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
(bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
(bootloader)—————————————————————–

Bir not defteri açalım ve iki tane alt alta olan (bootloader) kodumuzu tek satır haline getiriyoruz önce yukarıdaki sonra aşağıdakinide hemen sonuna yapıştırıp birleştiriyoruz.

CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1

Lg Developer sitesine buradan gidip üye olmanız gerekiyor çünkü kullandığınız adrese mesaj atacaklar veya üyeliğiniz varsa buradan giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra buradaki sayfaya gidin. Sayfanın en aşağısına inin ve Starting Unlocking the Bootloader butonuna tıklayın. Daha sonra cihazınızın modelini seçin. İmei ve İd kısımlarına önce not aldığınız İmei numaranızı yazın. Sonra Unlock Keyinizi İd kısmına yapıştırın ve Confirm tıklayın. Mail adresinize Unlock.bin dosyası yollanacaktır.

Mail adresinize gelen Unlock.bin dosyasını bilgisayara indirin ve adb klasörünün içine atın. Daha sonra tekrar siyah pencereye aşağıdaki kodu yapıştırıpENTER” tuşuna basarak dosyamızı yollayalım.

Unlock.bin dosyasını cihazınıza yüklenecektir ve Bootloader kilitiniz açılmıştır. “fastboot reboot” yazısını yapıştırıpENTER” basın. Cihazınız yeniden başlayacaktır.

LG Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde LG Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

4 Yorum

 • Yusuf

  lg k10 (lg-k430tr) cihazıma aynı adımlarla bootloader kilidini açabilir miyim?

  • Cep Hastanesi

   Merhabalar;
   Teknik servisimize gelerek veya WhatsApp destek hattından ulaşırsanız sizlere daha detaylı bilgi verebiliriz.

   İletişim Bilgileri

   Çağrı Merkezi: 0216 596 0532
   WhatsApp: 0532 245 0532
   Adres: Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul
   İletişim Sayfası: https://goo.gl/au48X1
   Kargo Gönderimi: https://goo.gl/qqeNEQ

 • önder

  bu işlemleri yaptığımda lg nin türkiye telefonlarına bu desteği vermediğini söylüyor. var mı bir çözümü?

  • Cep Hastanesi

   Merhabalar Önder bey;
   Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

   İletişim Bilgileri

   Çağrı Merkezi: 0216 596 0532
   WhatsApp: 0532 245 0532
   Adres: Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul
   İletişim Sayfası: https://goo.gl/au48X1
   Kargo Gönderimi: https://goo.gl/qqeNEQ

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir