Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Mobil Erişim Noktası

Mobil Erişim Noktası

Mobil Erişim Noktası

Mobil Erişim Noktası, internet üzerinde bir işte çalışıyorsanız ya da birçoğumuzun yaptığı gibi online platformlarda oyun oynama, sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirme, sinema/dizi izleme vb. aktivitelerde bulunuyorsanız sabit internet hattınızda yaşanacak ufak bir problem gayet can sıkıcı olabiliyor. Muhtemel sabit internet hattı sorunlarında eğer cep telefonunuzda internet tarifesi varsa can kurtaran vazifesi görebiliyor.

Mobil Erişim Noktası, tarifenizden internete bağlanmadan önce dikkate almanız gereken birkaç noktayı dikkate aldığınızdan emin olun. İnternet hattınızda mobil hattınız için tanımlanan kota için bir sınırlama olduğunu unutmayın. Kişisel bilgisayarınızdan, tabletinizden veya mobil internet tarifesini kullanan diğer cihazlardan, özellikle HD kalitesinde videolardan gelen videoların kotanızı çok hızlı tüketeceğini unutmayın. 1GB, 2GB internet tarifeniz varsa, diğer alternatifleri göz önünde bulundurmanız daha uygun olabilir.

Tarifenizde tanımlanan kota miktarını aşarsanız, servis sağlayıcınızın kotaya uyguladığı fiyatlandırma politikasını öğrenmek faydalı olacaktır. Bazı servis sağlayıcılar, tarifesinde kota sona erdiğinde internet bağlantı servisini sonlandırarak müşterilerinden ek paketler almalarını isterken, bazı servis sağlayıcılar kotadaki internet servisini aşmaya devam eder ve faturaya ek masraflar yansıtır. Geçmişte, kullanıcıların kredili mevduat durumunda fazladan ücret alan hizmet sağlayıcılara büyük faturalar ödemesi yaygındı. Böyle pahalı bir hatayı önlemek için, kota aşımı durumunda servis sağlayıcınızın fiyatlandırma politikasını öğrendiğinizden emin olun.

İlginizi Çekebilir: iPhone Telefonların Gizli Özellikleri

iOS Cihazlarda Wifi Hotspot Özelliğini Aktif Edin

Ayarlar>Kişisel Erişim Noktası yolunu takip ederek Kişisel Erişim Noktası menüsünün içinde bulunan kaydırası aktif edecek şekilde kaydırın. Eğer Bluetooth ya da kablosuz bağlantınız kapalıysa cihaz bunları açmanız için size uyarı verecektir veya USB kablosuyla bir cihaza bağlamanız gerekecektir. Eğer kablosuz bağlantı kullanan başka bir telefon ya da tablete internet bağlantısını vermek istiyorsanız en azından kablosuz bağlantıyı aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Kişisel Erişim Noktası bölümünde otomatik olarak oluşturulan kendi ağınızın şifresini göreceksiniz. Kablosuz bağlantı şifresinin üzerine dokunarak dilerseniz tercih ettiğiniz başka bir şifreyle değiştirebilirsiniz.

Android Cihazlarda Wifi Hotspot Özelliğini Aktif Edin

Akıllı telefonunuzda Ayarlar>Bağlantılar>Diğer Ağlar>İnternet Paylaşımı ve mobil erişim noktası yolunu izleyin. Kaydırıcıyı mobil erişim noktasının sağında sağa kaydırarak etkin nokta özelliğini etkinleştirin. Mobil erişim noktasına dokunarak girdiğiniz alt menüde isterseniz otomatik olarak oluşturulan şifreyi değiştirebilirsiniz. İnternet bağlantısını istediğiniz kadar cihaza paylaşabilir ve cihaz sayısını sınırlandırabilirsiniz. Seçtiğiniz cihazı kişisel bir erişim noktasına bağlamak için kablosuz ayarlarına gidin ve kablosuz ağlar listesinde cep telefonunun adını bulun. Burada cihazı seçerek ağ şifresini girin. Şimdi internette gezinebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; mobil erişim noktası nedir , mobil erişim noktası açılmıyor , mobil erişim noktası nasıl açılır , mobil erişim noktası şifre değiştirme , mobil erişim noktası ne demek , mobil erişim noktası bilgisayar bağlanmıyor , mobil erişim noktası bağlanmıyor , mobil erişim noktası internet yok , mobil erişim noktası aç , mobil erişim noktası açmak ücretli mi.