Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Ön Kamerası En İyi Telefonlar, artık birçok kişi telefon satın alırken kamera performansını değerlendiriyor. Geniş açılı bir kamerası var mı ? Kaç mega piksel kameraya sahip, kaç tane kameraya sahip ? Bunun gibi sorular etrafında gelişen telefon tercihlerine göre en iyi selfie kameralı telefonları listeliyoruz çünkü birçok insan için ön kamera performansının oldukça önemli olduğunu biliyoruz. İşte sizin için en iyi selfie çeken telefonların bir listesi.

En İyi Selfie Çeken Telefonlar

Ön Kamerası En İyi Telefonlar, kamera performans değerlendirmesi söz konusu olduğunda akla gelen isimlerden biri olan DxOMark’ı kastediyoruz. Bu noktada en yüksek puanı alan ve bu listeye en iyi selfie alan telefonları ekliyoruz. Listeye baktığımızda, android telefonların ağırlıkta olduğunu düşünüyoruz. Listedeki ilk yer alan tek iPhone, geçen yıl Eylül ayında karşılaşılan ailenin güçlü üyesi olan iPhone 11 Pro Max. Listedekiler dışında, Huawei ve Samsung başarılı bir ön kamera performansı sunuyor gibi görünüyor. Kullanıcılar tarafından tam olarak not edilen modellerde zaten oturum açan iki şirket, bu noktada listede önemli bir yere sahiptir.

iPhone 11 Pro Max

Apple’ın şu an için en güçlü ve iyi performans gösteren telefonu olan iPhone 11 Pro Max, bu listede 1. sırada yer alıyor. 92 puanla DxOMark’ın değerlendirmesindeki telefonun başarılı bir selfie performansı sunduğunu söylemek mümkün. Telefon, çıktığı günden bu yana kullanıcılardan tam notlar almayı başarmış olsa da, ön kameradan daha iyi olan telefonlar var.

Telefon bize 1242×2688 piksel çözünürlüğe sahip 6,5 inç OLED ekran sunuyor. Dolby Vision, HDR10 ve 120 Hz dokunma algılama gibi mevcut teknolojiler bu ekranda yerini koruyor. Ana kamera, f / 1.8 diyafram açıklığına sahip 12 mega piksel geniş açılı bir objektife sahip. Bu lense, 12 mega piksel çözünürlüklü f / 2.0 diyafram açıklığına sahip telefoto ve 12 mega piksel çözünürlüklü f / 2.4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı lens eşlik ediyor.

Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Ana kamera ve telefoto lens OIS ve PDAF tarafından desteklenirken, cihaz 2x optik zoom yapabiliyor. Telefon, 4K 60 FPS / Full HD çözünürlükte 240 FPS’de video kaydedebilir. HDR ve stereo ses kaydını destekler. Ayrıca, ön kamera özelliklerine baktığımızda, telefon bizi 12 megapiksel ile karşılıyor. Daha geniş bir açıyla, bu kamera öncekilerden daha başarılı bir 23 mm lens sunuyor.

Huawei Mate 30 Pro

Huawei’nin en güçlü telefonları arasında Mate 30 Pro, Google hizmetleri olmayan bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. DxOMark’ta yer alan telefon, ön kamera performansı ile 93 puan almayı başarıyor. Mate 30 Pro, bizi çok farklı ve dikkat çekici bir tasarımla buluşturuyor ve ön ve arkada cam bir yapıya sahip. Telefon, Gorilla Glass 6 teknolojisi ile korunmaktadır. Mate 30 Pro, geçen yılın Eylül ayında çıktığında, en başarılı Huawei ekran deneyimini sunan telefonlar arasındaydı.

Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Ön tarafında bir çentik olmasına rağmen, telefonun çerçevesiz olması onu oldukça iyi bir deneyim haline getiriyor. Kamera kurulumu oldukça başarılı. Telefonda ana kamera, telefoto kamera, ultra geniş açı ve 3D TOF kamera dahil 4 kamera bulunuyor. Buna ek olarak, ana kamera 40 mega piksel çözünürlüğe ve f / 1.6 diyaframa sahiptir. Ön kamera 24 mega piksel kameraya sahipken, 3D ToF sensörü telefonda kullanıcıya eşlik ediyor. Bunlara f / 2.0 diyafram eşlik ediyor.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung popüler serisi olan S10 Plus, kamera özellikleri için 96 puan ile sırada yer alıyor. Ön kamerası başarılı olduğu söylenen telefon, çift kamera kurulumuyla geliyor gibi görünüyor.

Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Bu kameralar 10 mega piksel birincil kamera ve f / 1.9 diyafram açıklığı sunuyor. İkincil kamerada 1 / 2.2’lik 8 mega piksel diyafram vardır. Telefonun ikincil kamerasıyla bokeh efekti oluşturmak kolaydır.

İlginizi Çekebilir: iPhone 11 Serisi Az Bilinen Özellikleri

Asus ZenFone 6

Asus ZenFone serisine eklenen 6’ya çok başarılı bir ivme ile kaldı desek yanlış olmaz. Asus Zenfone 6, çentik veya deliksiz 6.4 inç ekrana sahip kullanıcılarla geliyor. Asus, ekranın üst kısmındaki bir mekanizma ile ön kamera problemine kullanıcılarının zevkine radikal bir çözüm buldu. Pop-up, kamerayı açmaya benzer bir kurulumla, telefonun 48 mega piksel ve 13 mega piksel olmak üzere iki kamerası var.

Ön Kamerası En İyi Telefonlar

Böylece telefonun kamera kurulumu hem ön hem de arka kamera olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle, şirket günde 28 selfie çeken birinin bu kamera mekanizmasını 5 yıl boyunca kolayca kullanabileceğini söylüyor. Buna göre, 98 puanla DxoMark testinde olan telefonun selfie performansı oldukça iyi görünüyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ön kamerası en iyi samsung telefonlar , on kamerasi en iyi cep telefonu , ön kamerası güzel telefonlar , ön kamerası iyi olan telefonlar 2020  , ön kamerası iyi ucuz telefonlar , ön kamerası en iyi olan telefonlar , ön kamerası en iyi telefon
kamerası en iyi cep telefonu 2019 , kamerası en iyi cep telefonu fiyatları , kamerası en iyi çeken telefonlar.