Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. OnePlus MacLaren Tasarımı Olan Telefonunu Tanıttı

OnePlus MacLaren Tasarımı Olan Telefonunu Tanıttı

Oneplus Maclaren Tasarımı Olan Telefonunu Tanıttı

OnePlus MacLaren Tasarımı Olan Telefonunu Tanıttı; OnePlus MacLaren Tasarımı Olan Telefonunu Tanıttı; Amiral gemisi akıllı telefonlarıyla sektörü işaretleyen OnePlus, önümüzdeki günlerde bir etkinlik için Çin medyasına davetiye dağıttı. Davetiyede, şirketin yeni bir ekran teknolojisi tanıtacağı belirtildi.

OnePlus MacLaren Tasarımı Olan Telefonunu Tanıttı; Akıllı telefon üreticileri, CES etkinliğinde konsept modellerini tanıtmaya devam ediyor. Bir süredir iddialarla gündemde olan oneplus, CES 2020 etkinliğinde ConceptOne modelini tanıttı.

OnePlus Concept One, Ziyaretçilerin Dikkatini Çekmeyi Başardı

Üreticiler, CES gibi fuarlarda yeteneklerini göstermek için seri üretime başlama niyetinde olmadıkları teknolojileri de tanıtıyorlar. Bu sebeple, konsept ürünlerinin çoğu gerçek yaşamda görünmüyor. Diğer şirketlerin tam tersine, Oneplus gelecekte kullanılabilecek bir teknoloji ile geldi. Geçen ay CES 2020 etkinliğine katılacağını açıklayan şirket, birkaç gün önce görünmez kameralı telefonun modelini açıkladı. OnePlus, lüks otellerde ve uçaklarda karşılaştığımız teknolojiyi kamera modülünde kullanacak. Oneplus Concept One modeli, elektrokromik cam olarak bilinen rengi değiştirebilen bir teknoloji kullanıyor. Bu teknoloji hemde ışık geçirgenliğinin kontrol edilmesini sağlar. Oneplus 7t Pro 5G McLaren Edtion modelinin gelişmiş bir versiyonu olarak tasarlanan teknoloji, ND filtresi olarak da kullanılabilir. Şirket, gözlüklerin ND8’E ulaşabileceğini iddia ediyor. Söz konusu özellik, uzun pozlama gibi durumlarda diğer telefonlara göre bir avantaj sağlayacaktır.

OnePlus’ın Yeni Ekran Teknolojisini Tanıtacağı Tarih Ortaya Çıktı

Amiral gemisi akıllı telefonlarıyla sektörü işaretleyen OnePlus, önümüzdeki günlerde bir etkinlik için Çin medyasına davetiye dağıttı. Davetiyede, şirketin yeni bir ekran teknolojisi tanıtacağı belirtildi. Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi Oneplus, amiral gemisi telefonlarının rekabetçi özellikleriyle ve akıllı telefon endüstrisinde pek çok yeniliği telefonlarına çok hızlı bir biçimde eklemesiyle tanınıyor. Şirket, pek çok alanda sektörün devleri olan Apple ve Samsung’a oldukça rekabetçi bir rakip olarak yoluna devam ediyor. Oneplus geride bıraktığımız günlerde Çin medyasına Shenzhen, Çin’deki bir etkinlik için bir davetiye gönderdi. Davetiyede, etkinliğin 13 Ocak 2020’de yapılacağı ve oneplus’ın yeni bir teknoloji tanıtacağı ortaya çıktı. Davetiyelerde görülmüş olduğu gibi, Oneplus yeni bir ekran teknolojisi sunmaya hazırlanıyor. Bu ekran teknolojisinin yenileme oranıyla ilgili bazı iddialar var.

Oneplus Maclaren Tasarımı Olan Telefon
Oneplus Maclaren Tasarımı Olan Telefon

Kamerasını Gizleyebilen Telefon OnePlus Concept One Tanıtıldı

Birincisi geçen hafta başlatılan Oneplus Concept One, CES 2020’in bir parçası olarak resmen tanıtıldı. Modelin en büyük özelliği, kamerasını gizleyebilmesidir.

Oneplus Concept One, “alternatif bir gelecek için alternatif bir tasarım sunan ” özel bir akıllı telefon modelidir. Konsept model olarak teknik ayrıntıları paylaşılmayan telefon, daha önce de belirttiğimiz gibi özel kamera gizleme sistemiyle farkını gösteriyor. Modelin arkasındaki kamera sistemi normal olarak görünmüyor. Arka kameralarda özel bir “elektrokromik cam” kullanan şirket, kullanılmadığında kameraları görünmez hale getiriyor. McLaren 720’lerden esinlenen ve ünlü üreticinin ikonik rengi üzerine inşa edilen McLaren ile ortak olarak geliştirilen telefon, bu kamera üstü kaplamayı bir ND filtresi olarak da kullanabilir. Bu şekilde, sensöre gelen ışığı azaltarak, altyapı insanların oldukça yüksek ışıkta daha kontrollü video ve fotoğraf çekmelerine izin verir, çok iyi görünür ve maliyeti aşırı derecede artırmazken tasarımı fark eder. Deri sırt ve kavisli kenarları olan veya ne zaman çıkacağı modelin fiyatı hala belirsizdir.

İlginizi Çekebilir: Bluetooth Nedir

En Hızlı Sistemlerden Biri

Opaklıktan şeffaflığa geçmek için kullanılan teknoloji için yalnızca 0.7 saniye sürer. En hızlı sistemlerden biri olduğunu belirten şirket, mevcut en şeffaf elektrokromik cam teknolojisini kullandıklarını ve bu teknolojinin kamera üstünde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını açıkladı. Samsung, Apple, Huawei gibi firmalar bu teknolojiyi kullanarak kameralarını gizlemek için pek çok kullanıcının seçmesinin nedenleri arasında olabilir. Özellikle Samsung tarafındaki kameraların neden olduğu görüntü kirliliği elektrokromik camla çıkarılırsa, daha şık telefon modellerini kullanabiliriz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; OnePlus 6T McLaren Edition , OnePlus 6T McLaren Edition fiyat , OnePlus 7T Pro McLaren Edition , One Plus 6T , One plus 6T McLaren , One plus 7T Pro McLaren fiyat , Poco X3 , OnePlus McLaren.