Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Oppo Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu

Oppo Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu

Oppo Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu

Oppo Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu; Akıllı telefonların sıklıkla yaşadığı ve sesli aramaları oldukça zahmetli bir sürece sokan sorunlardan biri olan ahizeden ses alamama sorunları olmadığı sürece sesli arama yapmak ve iletişim kurmak oldukça zor. Böyle bir sorun yaşayan kullanıcıların bir çok forum sitesinde ve sosyal medyada çözüme ulaşamadıklarında karşı tarafın sesinin telefonda çıkmadığı manşetleri açarak çözüm aradığı görülüyor. Ancak sorunu çözmek için önce sebepleri bilmek, sonra çözüme gitmek gerekir. Bu yüzden ahizeden ses gelmediğinde sizin için hangi sebepler öne çıkıyor? Önce onları incelemeye çalışacağız.

Oppo Ahizeden Ses Gelmemesinin Nedenleri

Oppo Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu;  Telefonun ahizesinden ses gelmiyorsa, bunun en önemli nedenleri arasında ahize içinde toz birikmesi sayılabilir. Ayrıca sorun yazılım kaynaklı olabileceği gibi donanım kaynaklı da olabilir. Sorunun kesin nedenlerini öğrenmek de çözüme ulaşmak için önemli bir yerdir. Bu nedenle, her şeyden önce, sorunun ortaya çıkma nedenlerine daha yakından bakalım.
 • Cihazda biriken toz
 • Ahizeye giren yabancı maddeler
 • Telefonda kulaklığın takılı olması
 • Yazılım ve donanım sorunları

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Telefonumun Ahizeden Ses Gelmiyor

Oppo Telefonda Karşı Taraftan Ses Gelmiyor

Genellikle her telefonda meydana gelen ahizeden gelen sesin yavaşlaması sorunu Oppo modellerinde de sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ancak sorunu çözmek çoğu zaman mümkündür. Bu tür sorunlar, Oppo veya her akıllı telefon modelinde gözlemlenebilir. Bu nedenle karşı tarafın sesinin telefona gelmemesi şeklinde sorunlarla karşılaştığınızda tek yapmanız gereken aşağıdaki çözüm yöntemlerini sırayla uygulamaktır.

Ahize Sorunları Çözüm Yöntemleri

Aşağıda sıralanan işlemlere rağmen ses probleminde henüz bir düzelme olmadıysa problemin donanımsal kaynaklı olduğu düşünülebilir. Böyle bir durumda sektörde profesyonel çözümler sunan firmamız siz müşterilerine hızlı ve garantili hizmetler ile yardımcı olmaktadır.

 • İlk olarak, ahize üzerinde biriken tozu veya kiri temizleyin.
 • Kulaklık jakının içindeki tüy veya varsa pisliği temizleyin.
 • Ayrıca telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin.
 • Önceden yüklenen bir uygulamadan sonra ses sorunu meydana geldiyse uygulamayı kaldırın.

Oppo Ahize Değişimi Nasıl Yapılır?

Oppo cihazlarınızda karşı tarafa ses gitmiyor, ses gelmiyorsa ve bu durumlarda karşı tarafın sesi kısık olduğunda, cızırtılı geldiğinde veya hiç ses gelmiyorsa, telefon görüşmesi yaparken ahize sorunu yaşadığınızı söyleyebiliriz.

Bu sorunların ana kaynakları zamanla biriken toz, sıvı teması ve telefonun ahize alanından alacağı darbe ahizenin sorunsuz çalışmasını engelleyecektir.

Ahize Değişim Süresi Ne Kadardır?

Cep Hastanesi teknik servisimize gelen müşterilerimiz için ahize değiştirme işlemi maksimum 60 ila 120 dakika içerisinde kullanıma hazır bir şekilde müşterilerimize teslim edilmektedir. Kargo gönderimlerinde bu süre 2 ila 3 iş gününe çıkmaktadır.

Oppo A5S Ekran Değişimi Videosu