Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Oppo Ekran Kendi Kendine Basma Sorunu

Oppo Ekran Kendi Kendine Basma Sorunu

Oppo Ekran Kendi Kendine Basma Sorunu

Oppo Ekran Kendi Kendine Basma Sorunu; Oppo telefonlarda ekranın kendi kendine basma sorununa neden olan birçok sorun vardır. Bu sorunlara ve çözümlerine geçmeden önce telefonunuzda birkaç deneme ve test yapmanız gerekiyor. Dokunmatik ekran kendi kendine basıyorsa, ekran sorunu yaşayan kullanıcılar, aşağıdaki adımları denedikten sonra çözüm sağlayamıyorsa, onarım ve diğer arızalar için makalenin devamını kontrol edebilir, garantili bir onarım için bizden destek alabilirsiniz.

Oppo Telefonumda Dokunmatik Kendi Kendine Basıyor

Oppo telefonunuzda ekran sorunu nedeniyle ekran kendi kendine bastığında telefon ekranının onarılması gerekiyor. Gerçekten fazla bir dokunmatik sorunu varsa çözmek için tam bir ekran değişimi gerekiyor. Komple ekran değiştirme işleminde iç ekran, ön cam ve dokunmatik film ile birlikte değiştirilmektedir. Ekran dokunma sorunu, neden olarak en sık karşılaştığımız ekranın dokunmatik filminden kaynaklanmaktadır. Dokunmatik film her telefonda değiştirilemeyeceği için bu sorunu yaşayan kullanıcılar ekranı değiştirerek kesin çözüme ulaşabilirler. Anakart sorunu olan telefonlarda dokunmatik entegresi hatasından dolayı dokunmaktikte sorunlar olabilir. Bu durumu anakart üzerindeki dokunmatik entegresini değiştirerek sorunu çözüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Oppo Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu

Ekran Dokunmatiği Neden Bozulur?

Oppo Ekran Kendi Kendine Basma Sorunu;  Oppo telefonların ekran dokunmatiğinin bozulmasının en büyük nedeni, genellikle pantolon cebinde kullanılan telefonlara sıvı teması ve aşırı basınçtan kaynaklanmaktadır. Telefonun herhangi bir onarımından sonra ekran dokusunda sorun başladıysa ekranın bağlantı filmleri zarar görmüş olabilir.

  • Sıvı temasından sonra, ekran kendi dokunmatik yüzeyine basmakta sorun yaşayabilir.
  • Sert darbe ve basınçtan kaynaklanan hasar nedeniyle dokunuş bozulabilir.
  • Dokunmatik ekran kırılması veya çatlaması sonucu bozulabilir.

Güç tasarrufu modunun uygulanması

Telefonunuzu güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız bu sorunu yaşayabilirsiniz. Telefonunuz, enerji tasarrufu yapmak için ekran kısmının gücünü azaltır. Bu, ekran pinlerinin kontrol edilmesinde sorunlara yol açar.

Telefonu sert zemine düşürmek

Telefonunuzu sert bir zemine düşürdüyseniz bu sorunu yaşayabilirsiniz. Telefonunuz düştüğünde kırılmamış diye sevinmeyin. Telefon ekranları katlar şeklinde oluşturulur, bu katlardan 3 tanesi dokunmatik işlemi kontrol etmek için kullanılır. Telefon sert zemine düştüğünde milimetre seviyesinde üst üste konan zeminler birbirine olması gerekenden daha fazla yaklaşacak ve istem dışı dokunuşlara neden olacaktır.

Telefonunuza yüklediğiniz romlar

Telefonlarda rom değiştirmek genellikle olumsuz sonuçlar doğurur. Telefonu tasarlayan mühendisler bile gelecek güncellemelerden endişe ediyor, bir şey olmayacak deyip farklı bir rom (beta) kurarsanız bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Orijinal romun ekran entegresi ile uyumluluğu daha sonra attığınız rom ile aynı olmayacaktır.

Telefonunuzun ekranının esnemesi

Telefonunuzu arka cebinizde kullanırsanız bu sorunu yaşayabilirsiniz. Telefon ekranını esnetmek panellerin birbirine olan mesafesini etkileyeceğinden dokunma, dokunma direncini olumsuz etkileyecektir.

Telefonu neme ve buhara maruz bırakmak

Telefonunuzu nemli ve buharlı ortamlarda kullandığınızda bu sorunu yaşayabilirsiniz. Nem ve buhar, telefonunuzun dokunmatik panelleri arasındaki düzgünlüğü etkileyerek dokunma hatalarına neden olabilir.

Anakart Arızası Nedeniyle Ekran Kendi Kendine Basıyor

Anakart arızası nedeniyle Oppo telefonunuzun ekranı kendi kendine basıyorsa veya hiç basmıyorsa dokunmatik entegresi denilen kısım bozulmuş olabilir. Anakarta entegre edilen bu parça, dokunmatik özelliğinin telefon veya tabletlerdeki tüm akıllı cihazlarda çalışmasını sağlar.

Birçok kez ekran değiştirmesine rağmen dokunmatik ekran sorunu çözülmediyse, anakart tamiri yapılması gerekir ve bu sadece yetkili servis tarafından yapılacak çok hassas bir onarımdır.

Anakart üzerinde yapılacak onarım ve onarım işlemlerinde en ufak bir hatada akıllı cihazınız tamamen bozulabilir. Akıllı telefonunuzda ve tabletinizde dokunmatik entegresi sorunu varsa Cep Hastanesi teknik servisimizde garantili onarım yaptırabilirsiniz.

Anakart Dokunmatik Entegresi Neden Bozulur?

Dokunmatik entegrasyonunun bozulmasının en büyük nedeni telefon ve tabletin ve kasanın aldığı darbelerden kaynaklanan bozulma sorunudur. Ekran değişimi ya da parça değişimi yapılan cihazlarda yanlış kurulumdan dolayı dokunmatik entegrasyonu bozulmakta ve ekran kendini farklı yerlere bastırmaktadır.

  • Zamanla telefonun aldığı darbeler sonucunda,
  • Telefonların ekran film bağlantısının olduğu bölümden sıvı teması olduğunda,
  • Onarım işlemi sırasında yapılan hatalar sonucunda,
  • Cihazda yüksek akımın neden olduğu kısa devre sonucunda otomatik entegrasyonu bozulmakta ve bu da ekranın kendi kendine baskı yapmasına neden olabilmektedir.

Bazı durumlarda ekrana dokunma işlevini kaybeder ve hiçbir şekilde ekrana dokunmanıza ve işlem yapmanıza izin vermez.