Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Oppo Güç Tuşu Çalışmıyor

Oppo Güç Tuşu Çalışmıyor

Oppo Güç Tuşu Çalışmıyor

Oppo Güç Tuşu Çalışmıyor ; Oppo telefon kapatma tuşunun çalışmaması gibi bir sorunla karşılaşıldığında bu sorunun en iyi şekilde çözülmesi için adımlar atılmalıdır. Buna göre açma/kapama tuşundan kaynaklanan hangi sorunun çalışmadığını araştırmak önemlidir.

Oppo telefonu kapatma düğmesi bazı durumlarda sorunlara neden olabilir ve eskisi gibi çalışmayabilir. Böyle bir durumda da bu alanda hizmet veren teknik servis ile iletişime geçilmesi önerilir.

Cep Hastanesi, Oppo markalı akıllı telefonlar başta olmak üzere iPhone, Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi dev markalara da hizmet veriyor. Oppo marka telefonların açma-kapama tuş sorunları için de Cep Hastanesi firmamız  ile iletişime geçip onarım yaptırabilirsiniz.

Oppo Güç Tuşu Çalışmıyor Sorunu

Oppo Güç Tuşu Çalışmıyor ; Oppo telefon kapatma tuşu nerede sorusu ile ülkemizde oldukça yeni olan Oppo marka cihazları daha yakından tanıyabilirsiniz. Fiyat ve performans açısından oldukça iyi hizmet veren Oppo akıllı telefonlarda açma kapama tuşu telefonun sağ tarafında yer alıyor.

Bazı aşırı kullanım veya düşme gibi durumlar sonucunda bu tuş çalışmıyor olabilir. Oppo telefon kapatma eylemini engelleyen bu sorunların bir an önce çözülmesi önemlidir.

Oppo güç tuşu çalışmıyorsa sorunlar için tuşa kuvvet uygulamak yerine teknik bir ekipten yardım alabilirsiniz. Oppo açma/kapama tuşu çalışmıyor Sorunlarınız için bu alanda hizmet veren Cep Hastanesi ile iletişime geçerek cihazınızı tamir ettirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alcatel Güç Tuşu Çalışmıyor

Oppo Güç Tuşu Çalışmıyor Sorunu Geçici Çözümler

Telefonunuzun açma/kapama tuşu ne kadar basarsanız basın çalışmıyorsa veya açma/kapama tuşu yerinden çıkmışsa, telefonu tel toka, kürdan veya ince uçlu bir kalemle açabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken son derece dikkatli olmalısınız. Normalde tuşun telefonu açtığı noktaya dokunarak hafif bir baskı uygulamalısınız. Tam olarak o noktaya dokunmazsanız veya farklı noktalara sert baskı uygulamazsanız cihazda kalıcı hasar bırakabilirsiniz.

Telefondaki Diğer Tuşları Güç Tuşu Yerine Kullanma

Ne kadar yavaş yavaş ortadan kalkıyor olsa da Android işletim sistemine sahip telefonların yan tarafında sizi ses ayarlarına yönlendirecek bir fiziksel ses tuşu bulunuyor. Açma/ kapama tuşu çalışmayan olan telefonun böyle bir tuşu varsa ses tuşlarına aynı anda basarak da telefonu uyandırabilirsiniz.

Oppo Açma/Kapama Tuşunun Çalışmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Oppo Güç Tuşu Çalışmıyor ; Oppo açma/kapama tuşunun çalışmaması sorununun çözümü teknik ekiplerin 60 ila 120 dakikalık çabasına bağlıdır. Sorunu en iyi şekilde  çözmek için açma ve kapama tuşunu değiştirmek de gerekli olabilir. Böyle bir durumda yaklaşık 60 ila 120 dakikalık bir değişim hizmeti kullanılmalıdır.

Tuş  çalışmıyorsa aynı  tuşu onarmak da mümkündür. Ancak onarılan tuşun tekrar aynı sorunu yaşaması daha olasıdır. Bu nedenle açma/kapama tuşu çalışmıyorsa tuşu değiştirmek en mantıklı işlemlerden biri olacaktır.

Cep Hastanesi de bu alanda uzun süredir kaliteli ve hesaplı hizmet vermektedir.