Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Oppo Ön Kamera Açılmıyor Çözümü

Oppo Ön Kamera Açılmıyor Çözümü

Oppo Ön Kamera Açılmıyor Çözümü

Oppo Ön Kamera Açılmıyor Çözümü; Oppo ön kameranın açılmaması sorunu genellikle Oppo cihazlarda yaşanmaktadır. Kamerayı açtığınızda siyah veya beyaz ekran çıkması, kameranın donması ve kendi kendine kapanması gibi sorunlar Oppo kullanıcıları için oldukça can sıkıcıdır. Şu anda piyasanın en güçlü markalarından biri olan Oppo, hala bazı sistemsel hatalar veriyor.

Oppo kamera sorunu çoğu Oppo kullanıcısının başına gelir. Kamera sorunları arasında odaklamanın bulanıklık göstermesi, açılmaması gibi başlıca sorunlar yer alıyor. Oppo cihazlarını kullananlar bu sorunu birkaç adımda çözebilir.

Oppo Kamera Açılmıyor Çözümü

Oppo Ön Kamera Açılmıyor Çözümü; Oppo kameranın açılmama sorunu konusunda kendi başınıza deneyebileceğiniz kolay yöntemler var. Bu yöntemler çoğunlukla sorunları çözer. Ancak denediğiniz yöntemler işe yaramazsa Cep Hastanesi ile iletişime geçerek teknik ekibimizden yardım istemelisiniz. Oppo kamera sorununu çözmek için deneyebileceğiniz yöntemler şu şekildedir.

Oppo cihazınızın kamerası açık değilse uygulamaya izin vermemiş olabilirsiniz. Birçok uygulama kamerayı kullanmak için izin gerektirir. Bu izinler sağlanmadıkça uygulamaların kamerası açılmaz. Cihazın ayarlar bölümüne girerek izinleri kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Oppo Güç Tuşu Çalışmıyor

Oppo Ön Kamera Açılmıyor Çözümü

Oppo Ön Kamera Açılmıyor Çözümü; Telefonun önbelleği çok doluysa, sistemsel kamera sorunları varsa ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda cihazınızın önbelleğini temizlemeli ve uygulamayı yeniden açmayı denemelisiniz.
Bir Oppo cihazda kamera uygulamasını açtığınızda düz ekran ile karşılaşıyorsanız uygulamayı kapatmalı ve son kullanılan uygulamalar sekmesine girerek cihazınızı yeniden başlatmalısınız.
Sorunun kesin nedenini belirlemek istiyorsanız cihazınıza Google Play üzerinden bir kamera uygulaması indirmeniz gerekiyor. İndirdiğiniz kamera uygulaması düzgün çalışıyorsa cihazın kamera sisteminde bir sorun vardır. Ancak uygulamadaki kamera da açılmıyorsa Oppo kamera tamamen arızalı demektir. Kamerasının hiç çalışmadığı bir cihazınız varsa mutlaka Cep Hastanesi ile iletişime geçmelisiniz. Ancak darbe gibi harici bir etkenden dolayı kamera açılmaz ise teknik servisimiz ile görüşme ayarlayabilirsiniz.

Oppo ön kamerasının açılmaması konusunda yardım isteyebileceğiniz firmamız, Android ve iOS telefonların tamiri ile ilgilenmektedir. Kargo firmaları aracılığıyla Türkiye’nin her yerine hizmet veren firmamızın internet sitesindeki telefon numaralarını kullanarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.