OPPO Şarj Olmuyor, Şarj Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 552 Görüntülenme

OPPO Şarj Olmuyor, Şarj Sorunu

OPPO Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü, OPPO’nun şarj etmediği şikayetleri birçok kullanıcı tarafından dile getirilmektedir. Birden fazla şeye bağlı olarak OPPO şarj sorunu oluşabilir. OPPO şarj olmuyor bunun sebebi nedir? Bunu yaparsanız, bu sorunu tek bir nedene bağlamak doğru değildir. İlgili cihaz teknik servisimiz tarafından incelenmelidir. OPPO neden ücret almıyor? Daha önce de belirttiğimiz gibi, birden fazla neden olabilir, ancak teknik servise gelmeden önce bazı durumları gözden geçirmek sizin yararınıza olacaktır. Sorun donanımsa, teknik yardıma ihtiyacınız olacaktır.

OPPO Şarj Sorunu Çözümü

OPPO Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü, cihazı şarj etmeme sorununun altında yatan nedenin belirlenmesi gerekir. Şarj cihazına bağladıysanız ancak telefonunuz şarj olmuyorsa, bazı ayrıntıların incelenmesi gerekir. Cihazınızda aşağıdaki seçeneklerden biri veya daha fazlası bulunabilir.

Telefonun Şarj Olmuyorsa Gereken Çözümler

Akıllı telefonlarda şarj olmama gibi sorunlar olabilir. Ayrıca, telefonun şarj olmama sorununa ışık tutmak için bir neden ve çözüm önerileri hazırladık.

Telefon Şarj Verimliğini Gösteren Uygulama

Telefonunuz şarj olurken güvendiğiniz tek gösterge Pil ve şarj yüzdesidir? Android kullanıcılarının, telefonlarının şarj durumunu görüntüleyebilecekleri oldukça kullanışlı bir uygulaması var. Ampere adı verilen bu uygulama, telefonun şarj olup olmadığını, ne kadar verimli bir şekilde şarj edildiğini gösterir. Uygulama, kullanıcıya telefonun ekranda ne kadar güç aldığını veya birim zamanda ne kadar güç kaybettiğini iletir. Ekranda görünen renk yeşilse, telefonunuz şarj oluyor demektir.

DFU Modu Nedir

Bu renk turuncu ise, telefon aldığından daha fazla güç kaybediyor demektir. Size aşağıda verdiğimiz her adımdan sonra telefonunuzu şarj ederek bu uygulamayı kontrol edin. Bu nedenle, sorunun giderilip giderilmediğini görmek için ücret yüzdesinin değişmesini beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Telefon Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümleri

 • Telefonun kılıfını çıkarın,
 • Başka bir güç kaynağı deneyin,
 • Şarj kablonuzu kontrol edin,
 • Telefonunuzu bir süre kullanmayı bırakın,
 • Telefonun şarj girişini kontrol edin,
 • Telefon bataryasını değiştirin.

Samsung Galaxy Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Samsung Galaxy Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir