Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. OPPO Şarj Olmuyor Şarj Sorunu

OPPO Şarj Olmuyor Şarj Sorunu

Oppo Şarj Olmuyor, Şarj Sorunu

OPPO Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü, OPPO şarj etmediği şikayetleri birçok kullanıcı tarafından dile getirilmektedir. Birden fazla şeye bağlı olarak OPPO şarj sorunu oluşabilir. OPPO şarj olmuyor bunun sebebi nedir? Bunu yaparsanız, bu sorunu tek bir nedene bağlamak doğru değildir. İlgili cihaz teknik servisimiz tarafından incelenmelidir. OPPO neden ücret almıyor? Daha önce de belirttiğimiz gibi, birden fazla neden olabilir, ancak teknik servise gelmeden önce bazı durumları gözden geçirmek sizin yararınıza olacaktır. Sorun donanımsa, teknik yardıma ihtiyacınız olacaktır.

OPPO Şarj Sorunu Çözümü

OPPO Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü, cihazı şarj etmeme sorununun altında yatan nedenin belirlenmesi gerekir. Şarj cihazına bağladıysanız ancak telefonunuz şarj olmuyorsa, bazı ayrıntıların incelenmesi gerekir. Cihazınızda aşağıdaki seçeneklerden biri veya daha fazlası bulunabilir.

Telefonun Şarj Olmuyorsa Gereken Çözümler

Akıllı telefonlarda şarj olmama gibi sorunlar olabilir. Ayrıca, telefonun şarj olmama sorununa ışık tutmak için bir neden ve çözüm önerileri hazırladık.

İlginizi Çekebilir: Gelen Aramalarda Ses Yok Telefonum Çalmıyor Neden

Telefon Şarj Verimliğini Gösteren Uygulama

Telefonunuz şarj olurken güvendiğiniz tek gösterge Pil ve şarj yüzdesidir? Android kullanıcılarının, telefonlarının şarj durumunu görüntüleyebilecekleri oldukça kullanışlı bir uygulaması var. Ampere adı verilen bu uygulama, telefonun şarj olup olmadığını, ne kadar verimli bir şekilde şarj edildiğini gösterir. Uygulama, kullanıcıya telefonun ekranda ne kadar güç aldığını veya birim zamanda ne kadar güç kaybettiğini iletir. Ekranda görünen renk yeşilse, telefonunuz şarj oluyor demektir.

Bu renk turuncu ise, telefon aldığından daha fazla güç kaybediyor demektir. Size aşağıda verdiğimiz her adımdan sonra telefonunuzu şarj ederek bu uygulamayı kontrol edin. Bu nedenle, sorunun giderilip giderilmediğini görmek için ücret yüzdesinin değişmesini beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Telefon Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümleri

  • Telefonun kılıfını çıkarın,
  • Başka bir güç kaynağı deneyin,
  • Şarj kablonuzu kontrol edin,
  • Telefonunuzu bir süre kullanmayı bırakın,
  • Telefonun şarj girişini kontrol edin,
  • Telefon bataryasını değiştirin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Oppo şarj sorunu , telefon 0 şarj olmuyor , 6 plus şarj olmuyor.