Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Parmak İzi Sensörü Yanıt Vermiyor

Parmak İzi Sensörü Yanıt Vermiyor

Parmak İzi Sensörü Yanıt Vermiyor

Parmak İzi Sensörü Yanıt Vermiyor; Parmak izi sensörünün arızaları, Android işletim sistemiyle alakalı olarak görülen bir sorun olarak adlandırılır. Parmak izi sensörü ile alakalı sorunlar Android 6.0.1 güncellemesinden sonra görünmeye başladı. Samsung, Huawei ve HTC, özellikle telefon modellerinde bu tür problemlerin ardından güncelleme ortaya çıktı.

Parmak İzi Sensörü Yanıt Vermiyor; Android parmak izi sorunu nasıl düzeltilir Bugünlerde parmak izi tarayıcı teknolojisi özel bir şey değil. Genellikle amiral gemisi telefonların bir özelliği değil, Ekonomi sınıfı akıllı telefonların bir özelliğidir. Parmak izi tarayıcı telefonunuzun kilidini açmak için kullanılır.

Cihazınızı yetkisiz erişime karşı korur. Bazı uygulamaların güvenliğini sağlamak amacıyla bir seçenek olarak kullanılır. Çok kullanışlı ve tasarruflu bir çözüm. Ne yazık ki, tarayıcı kayıtlı bir parmak izini tanıyana kadar işi yapar.

Parmak İzi Sensörü Sorunu

Özellikle Samsung kullanıcıları, son güncellemeden sonra telefonlarına giriş yapamadıklarını belirttiler. Bu sorunu çözmek için Samsung hesaplarını kullanmaya ve telefonlarını tekrar kullanmaya başladılar. Bu sorunu çözmek için başka tür çözümler de oluşturmak mümkündür. Parmak izi sensörünü güncellemeden önce devre dışı bırakmak, bu duruma çözüm üretebilecek bir durum olarak da isimlendirilir.

Genel olarak bu sorunu yaşayan Android kullanıcıları aşağıdaki hataları telefonlarından almaktadır;

  • Güvenlik İlkesi Nedeniyle Parmak İzi tanımayı Kullanmak Yerine Desen Çizin
  • Güvenlik İlkesi Nedeniyle Parmak İzi tanımayı Kullanmak Yerine Parola Girin
  • Güvenlik İlkesi Nedeniyle Parmak İzi tanımayı Kullanmak Yerine Pin Girin

Parmak İzi Okuyucu Yanıt Vermiyor Hatası

Samsung, parmak izi okuyucunun Galaxy S8 ve S8 + üstündeki yeri hakkında pek çok şikayet aldı. Kullanıcılarını dinleyen Samsung, parmak izi okuyucuyu cihazın arkasına, kameranın hemen altına yerleştirdi. Ancak Reddit ve XDA Developers gibi pek çok forumda birden çok kullanıcı, yeni parmak izi okuyucunun sorunlu olduğunu ve ömrünün kısa olduğunu iddia etti, çünkü bazen parmak izi okuyucusu yanıt vermeyen bir hata yaptı, ancak tek çözüm telefonu yeniden başlatmaktı.

Bu işin ehli abiler sorunun parmak izi okuyucuyla alakalı değil Galaxy S9 serisinin yazılımıyla ilgili olduğunu, bu sorundan bütün kullanıcıların etkilenmeyeceğini belirtti, Sorunun sebebi yakın zaman da kullanıma sunulmakta olan Mart güvenlik güncellemesinden kaynaklanan bir hata diye tahmin ediliyor.

Parmak İzi Sensörü Yanıt Vermiyor

Parmak İzi Sensörü ve Ekran Giriş Güvenlik Parola Sorunu

Bazı Samsung kullanıcıları, bazı popüler siteler, Android güncellemesinden sonra telefona giriş yapamıyor. Bazıları bu sorunu kullandıkları Samsung hesabı aracılığı ile çözdü. Tabii ki alternatif çözümler var. Ancak cihazda bulunan veriler silinebilir. Bu sorunla karşılaşmak istemiyorsanız, güncelleme yapmadan önce parmak izi sensörünü ve diğer güvenlik alternatiflerini devre dışı bırakın.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Su Kaçması

Her durumda, Samsung iletişim hattını veya tavsiye edilen özel destek hattımızı arayabilirsiniz. Android  güncellemesine baktınız mı? Bu teknolojiyi kullanıyorsanız, güncellemeden sonra aynı sorunla mı karşılaştınız

Parmak İzi Okuyucu Değişimi

Samsung Galaxy parmak izi sensörü değişimi, konusunda uzman tecrübeli Cep Hastanesi teknisyenlerimiz tarafından yapılır. tek taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizi kullanırken değişim süresi 3 (üç) iş günüdür, teknik servis adresimize ulaşırken ortalama 1 saattir.

Parmak İzi Sensörü Yanıt Vermiyor

Parmak İzi Sensörü Sorunu Nasıl Çözülür

Parmak izi sensörünün Android tabanlı telefonlarda çalışmamasına sebep olan sorun genelde telefonunuza yüklenmiş bir yazılım veya uygulamadır. Bu sebeple, ilgili uygulamayı telefonunuzdan kaldırarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Bunu yapmak için, Cihaz yöneticileri altında çalışmakta olan Android Cihaz Yöneticisi hariç tüm uygulamaları devre dışı bırakmamız gerekir. İlgili ekrana Ayarlar> Güvenlik> Cihaz Yönetimi> Cihaz yöneticileri adımlarını izleyerek veya Ayarlar> Ekranı Kilitle ve Güvenlik> diğer Güvenlik Ayarları> Cihaz yöneticileri adımlarını izleyerek geliriz. Ardından, burda bulunan Android Cihaz Yöneticisi dışındaki tüm uygulamaları “devre dışı bırak” diyoruz. Ayrıca burada Uygulama Yöneticisi bölümünde görünen uygulamaları telefonunuzdan bütünüyle kaldırıyoruz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; parmak izi sensörü yanıt vermiyor daha sonra tekrar deneyin , parmak izi sensörü yanıt vermiyor a7 , parmak izi sensörü yanıt vermiyor samsung , parmak izi sensörü yanıt vermiyor j7 prime , parmak izi sensörü yanıt vermiyor j7 pro , parmak izi sensörü yanıt vermiyor s9 plus , parmak izi sensörü yanıt vermiyor j7 , a21s parmak izi sensörü yanıt vermiyor , a70 parmak izi sensörü yanıt vermiyor , samsung a7 parmak izi sensörü yanıt vermiyor.